• |
ide | kryesore

George Clooney refuzon reklamat, ‘Nuk jam i detyruar të pranoj gjithçka’

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori George Clooney ka zbuluar se ka refuzuar 35 milionë dollarë për një xhirim reklamash njëditore për një kompani ajrore.


Gazetari i Guardian, Hadley Freeman, foli me të për filmin e tij të ardhshëm “The Tender Bar” dhe e pyeti nëse mendonte se kishte mjaft para tani. “Po. Më ofruan 35 milionë dollarë për një reklamë njëditore për një linjë ajrore. Unë fola me gruan time Amal dhe arrita në përfundimin se nuk do të ishte një vendim i zgjuar”, u përgjigj ai. Më tej ai shpjegoi se si kompania (të cilës nuk i tregoi emrin) po bashkëpunon me një shtet që sipas tij është armiqësor, edhe pse është aleat i Shteteve të Bashkuara. Meqë ra fjala, Clooney ka xhiruar dukshëm më pak vitet e fundit.


“Në përgjithësi, nuk ka shumë role të mira. Unë jam 60 vjeç dhe nuk jam i detyruar të pranoj gjithçka që më ofrohet”, tha ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu