• |
ide | kryesore

Lady Gaga fiton çmimin e parë për ‘House of Gucci’

-Instant, Paparazzi, Slider

Pavarësisht komenteve të ndryshme për performancën e saj, ylli i dramës së re të Ridley Scott ka fituar çmimin e saj të parë për portretizimin e saj të Patrizia Reggiani, e cila punësoi një vrasës me pagesë për të vrarë ish-burrin e saj, Maurizio Gucci, në vitin 1995.

Rrethi i Kritikëve të Filmit në Nju Jork njoftoi se e kishte shpallur Gagën “Aktorja më e mirë” së bashku me fituesit e tjerë të çmimeve. Fitorja e Gaga-s ishte e vetmja që filmi mori nga grupi, i cili e konsideron veten si “një alternativë parimore ndaj Oscar”. Në fakt, organizata e sipërpërmendur ka zgjedhur të njëjtin film më të mirë si “Oscars” 30 herë gjatë 86 viteve të tij, raportoi Wrap. Performanca e Gaga-s në filmin e Scott-it për rastin shumë të përfolur të viteve ’90 është kritikuar dhe lavdëruar gjerësisht.

Përpjekja e saj për një theks italian (po ashtu edhe e yjeve të tjerë  Jared Leto, Adam Driver dhe Al Pacino) është e sforcuar, me trajnerin e theksit të Salma Hayek për filmin që deklaroi se duket më shumë rusisht sesa italisht.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.