• |
ide | kryesore

Moti i keq, situata në Gjirokastër: Të gjitha rrugët të kalueshme

-Instant, Lajme, Të fundit

Moti i keq nuk ka sjellë probleme të mëdha në Gjirokastër.


Deri më tani situata në të gjithë territorin e bashkisë është si më poshtë:


Rrugët në të gjitha njësitë administrative janë të kalueshme pa probleme.

Lumi Drino dhe Lumi i Kardhiqit janë në nivelin e shtratit.

Përroi i Çullos po mbahet në monitorim dhe deri tani nuk paraqet asnjë problematikë.

Prita te përroi i Ficos dhe prita te përrio i Granicës janë pa probleme.  Deri më tani nuk ka probleme me energjinë elektrike në asnjë njësi. Situata në bashkitë Përmet dhe Këlcyrë është e qetë.

Vazhdojnë të bien reshje me intensitet mesatar, ndërsa Lumi Vjosa dhe përrenjtë kryesorë janë brenda shtratit të tyre me prurje minimale. Probleme në komunitet dhe infrastrukturë nuk ka pasur.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.