• |
ide | kryesore

Publikohet traileri i ribashkimit të Harry Poter (VIDEO)

-Instant, Paparazzi, Slider

Fansat e Harry Potter janë duke pritur me padurim ribashkimin për 20-vjetorin e filmit, në të cilin superyjet do të bashkohen për një speciale të vetme.


Daniel Radcliffe, Emma Watson dhe Rupert Grint janë ndër ata që do të ribashkohen për specialen Return to Hogwarts në ditën e parë të Vitit të Ri, së bashku me yjet e tjerë kryesorë nga ekskluziviteti i filmit, të cilët u shfaqën në trailerin ngacmues që tregon disa ftesa të zgjedhura. Klipi hapet me një imazh të orës së madhe në pjesën e përparme të Hogwarts-it përpara se të shkrep në një imazh të gazetës magjike ‘The Daily Prophet’, me një titull të kopertinës së përparme ku lexohet: ‘Hogwarts mirëpret studentët e rikthyer’. Dikush që duket se është Ema e veshur si Hermione Granger, e lëviz letrën poshtë për të zbuluar majën e kokës së saj.


Pamjet më pas zhvendosen te Robbie Coltrane , i cili luan gjigantin e dashur Hagrid, i ulur në një kafene në Londër, ku ai merr një letër, e dallueshme në letër dhe font si shkrimi nga Hogwarts. Një adresë në ballë lexon: ‘Robbie Coltrane, The Coffee Shop, Chelsea’. Tjetër për të marrë një ftesë është Matthew Lewis, i cili luajti Neville Longbottom, teksa mban letrën e tij, duke parë parcelën e Hogwarts-it dhe duke u hutuar. Mark Williams, i cili luan zotin Weasley, shihet më pas në atë që duket të jetë Hogwarts Express.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.