• |
ide | kryesore

VIDEO/ I riu merr provimin për jurist, reagimi i prindërve bëhet viral

-Instant, Arkiva, Lapsi Leaks

Reagimi i prindërve të një të riu nga Los Angeles i cili pas 7 viteve kaloi provimin e jurisprudencës, është bërë hit në internet brenda pak minutave.


Wajeeh Mahmood, familja e të cilit kishte emigruar nga Pakistani në SHBA dëshironte të regjistronte reagimet e prindërve, pasi e dinte sesa shumë rëndësi kishte kjo për ta.


“Djali juaj zyrtarisht është avokat. Duke e ditur se çfarë është dashur të bëhet për të arritur deri këtu, kjo do të thotë shumë për mua dhe familjen time. Moment i veçantë që kurrë nuk do ta harroj.

Kjo është për të gjitha familjet emigrante dhe prindërit që jetojnë për momente të tilla. Faleminderit të gjithëve që më përkrahët, udhëhoqët dhe shikuat duke u rritur në këtë rrugëtim”, – ka shkruar Mahmood.

Për provimin e jurisprudencës atij i është dashur të mësojë për 7 vite, duke marrë parasysh se provimi i jurisprudencës në Kaliforni është ndër më të vështirët në SHBA.

“Ky është momenti që e kam pritur tërë jetën. Prindërit e mi janë sakrifikuar për të arritur këtu sot ku jam, kështu që tani mund t’ua kthej duke i mbështetur financiarisht siç vepruan ata me mua”, shtoi ai. /Telegrafi/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wajeeh West (@wajeehwest)

3 Comments

 1. I’d like to ask you a question. Would you be interested in having me promote your site and you don’t have to pay unless I get you results? Can we do a call this week so I can explain how it works? Email me here: [email protected]

 2. Hi

  My name is Noe and I’m the business development manager at Creative Bear Tech.

  I have found lapsi.al on Twitter

  We provide off-the-shelf B2B marketing lists with business contact details for over 400 industries.

  I thought that lapsi.al may find this beneficial.

  To learn more about the sales leads and view some samples, please find us on Google:

  Creative Bear Tech B2B Sales Leads

  Best regards
  Noe Bertie
  France, ILE-DE-FRANCE, Sannois, 95110, 18 Rue Des Six Freres Ruellan, 01.39.77.90.98

 3. Do you need more buyers to your site? I can get people to come to your site who have been pre-qualified specifically for your niche and are most likely to buy. Take a look at new-customers-now.xyz

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu