• |
ide | kryesore

Aktori i njohur humb djalin 5-muajsh nga sëmundja e rëndë

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori i njohur amerikan, Nick Cannon ka ndarë së fundmi një lajm të trishtë me fansat.


Përmes një postimi në rrjetin social,  Instagram, Nick ka treguar se djali i tij i vogël ka ndërruar jetë  pasi u diagnostikua me tumor në tru.Më herët, në shfaqjen e tij ‘The Nick Cannon Show’, aktori tregoi se si zbuluan se djali vuante nga sëmundja e rëndë.”Ai kishte një frymëmarrje vërtet interesante dhe në kohën kur ishte dy muajsh e vura re…ai kishte këtë kokë me madhësi të bukur, unë e quajta kokë-top. Ne nuk menduam asgjë për këtë, ai kishte një kokë normale Cannon. Por doja ta çoja te mjeku për të marrë frymë dhe për të kontrolluar sinusin. Ne menduam se do të ishte një proces rutinë.Por, mjekët zbuluan grumbullimin e lëngjeve në kokën e Zenit dhe një tumor malinj që kërkonte operacion në tru. Ai më pas iu nënshtrua një operacioni.Ne kishim besim dhe shpresë për atë kohë. Ne vazhduam, ai ishte ende duke luajtur me vëllezërit dhe motrat e tij, unë e përqafova çdo moment. Mamaja e Zen, Alyssa, ishte gruaja më e fortë që kam parë ndonjëherë. Asnjëherë nuk u grind, nuk u zemërua kurrë. Ishte emocionuese kur duhej të ishte, por gjithmonë nëna më e mirë, dhe vazhdon të jetë nëna më e mirë… Unë jam këtu për të treguar se mund ta luftoj këtë, po e ndjej, jam i pambrojtur, jam i hapur. Kjo është një shfaqje speciale kushtuar djalit tim të bukur Zen”, u shpreh Cannon.


 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu