• |
ide | kryesore

Video/ Juventus i pari kur nuk e priste: Kean thyen Malmoen e kapërcen Chelsea në renditje

-Instant, Sport, Video

Misioni i realizuar për Juventusin në Champions League. Me kalimin për në 1/8 të siguruar, në raundin e fundit të Grupit H, skuadra e Allegrit mundi 1-0 Malmoe dhe përfitoi nga gabimi i Chelsea me Zenitin për të mbyllur grupin në vendin e parë. Në Stadium një paraqitje e mirë nga bardhezinjtë, të cilët fituan falë një goditjeme kokë të Kean (18′) pas asistit të përsosur të Bernardeschi.
Fitore dhe vendi i parë. Juventus arkivon praktikën Malmoe dhe mbyll raundin e grupeve në Champions League me rezultate maksimale falë një goli të Kean dhe një rrjete të Ozdoev, i cili në Shën Petersburg barazoi rezultatin me Chelsean në rikuperim dhe dërgoi bardhezinjtë në krye të grupit, në prag të shortit të fazës së 1/8. Një rezultat i mrekullueshëm për Allegrin, i cili në Evropë rrëmben fitoren e pestë në gjashtë ndeshje dhe përfundoi fazën e grupeve si protagonist. Sigurisht, një meritë e madhe për vendin e parë duhet t’i jepet me sportivitetit të Zenit, por Juve kishte meritën të besonte vërtet deri në fund.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *