• |
ide | kryesore

Berisha non grata/ Basha: Pa diskutim që ishte temë diskutimi me Escobar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në një prononcim për media pas takimit me zyrtarin e lartë amerikan, Gabriel Escobar, kryedemokrati Lulzim Basha pranoi se temë diskutimi në selinë blu ka qenë edhe vendimi i SHBA për të shpallur non grata ish-kryeministrin Sali Berisha.


I pyetur nga gazetarët lidhur me këtë çështje, Basha tha se ky vendim ka qenë pjesë e diskutimi, ndërsa shtoi se mbi vendimet dhe qëndrimet e DASH do të flasë drejtpërdrejtë Escobar.


“Padiskutim që çështja e pandëshkueshmërisë sikundër politikat e sanksioneve “non grata”, ishin pjesë e diskutimit ndërsa sa i përket çështjeve që i takojnë vendimeve të Departamentit të Shtetit jam i bindur që do të keni mundësinë të dëgjoni drejtpërsëdrejti nga Escobar qëndrimet e Departamentit Amerikan të Shtetit.” – u shpreh Basha.

I pyetur nëse ka planifikuar ndonjë udhëtim në Washington duke qenë se u ftua nga Escobar, Basha tha:

“Është një ftesë e përsëritur dhe e mirëpres me kënaqësi dhe padiksutim po planifikoj një vizitë në Washington në mënyrë që të shtyjmë përpara jo vetëm objektivat politike të Partisë Demokratike, por atë që është sot agjenda e çdo familje shqiptare, dalja nga kjo gjendje pezullie, dëshpërimi, plogështie që ka shkaktuar 25 prilli dhe ecjen përpara të Shqipërisë me reformat politike, me zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe me procesin e integrimit europian të Shqipërisë që garancitë janë spirancat e mirëqenies ekonomike dhe punësimit. Dy objektivave kryesore të shqiptarëve, dy objektivave kryesore të Partisë Demokratike.” 

15 Comments

 1. “Ftese e perseritur…”?? Aman, ti qofsh o Lul Boshi qe jua le ftesat varur dhe i ben te te luten keta te Departamentit te Shtetit Amerikan??

  1. Te ka ngelur Maloku ne fyt ?!Duhet te kesh pasur ndonje histori impotence dhe mbase te ka kryer pune ndonje nga ata qe ti etiketon si “Malok” ne familjen tende,mbase se ka dhe nga ata te terbuarit qe te “mjeshtrojne “edhe ty!
   Te ka lene per ndokend tjeter,te ka shkaktuar kaq trauma se nuk e leshon zhargonin e ulet nga mendja jote e semure !
   I shkreti ti sa vuan,ndjese paste familja jote qe te ka sjelle ne kete dynja si deformim i qenies humane !

 2. Na moj ti gurille….?
  Do shkosh vetem apo me shoqet e tua gazken dhe kuchkat e tjera?
  Edhe ne mars po shkove…
  Shkerdhate e perjetshme do mbetesh.
  Amelika amelika.
  Amelika ne fund do te choje ne qeli me zezaket me te eger….
  Sepse nuk kane me nevoje per nje pisanjoze si specia jote.

 3. o lul o debil mjaft me me brokulla fol nje here me kembe ne toke ti nje njelloj fajtor dhe bashkepunetor me saliun pranadj ben aleanca te fshwehtame ramen se e di qe imke dyert e burgut te hapura

 4. o lul o debil mjaft me me brokulla fol nje here me kembe ne toke ti nje njelloj fajtor dhe bashkepunetor me saliun pranadj ben aleanca te fshwehtame ramen se e di qe imke dyert e burgut te hapura

 5. Paska qenë kot ajo që e akuzuan bashen
  Per lobim rus.
  Ate po e ftojnë amerikanët.
  Ça do thonë socialistët tani
  Të ulen në gjunjë ti kërkojnë falje bashestjaputhin kembetse ju la pushtetin 12 vjet+4.se për bashën ska demokrat që të votojë me.Edhe keta deputetetdemokrate ti gëzohen parlamentit keto 4 vjet se kur të shohin majën e veshit pa pasqyrë do e shohin me ate salle.

 6. “Katnar” te lumte goja!
  Keta te lulit bejne shume sex
  Por e bejne me prapanice te llozi i ramut gonorrese.
  Kimutja dhe ky klienti i sotem ramkurvit… escobari.
  Neser do i bejne elozhe Doktorit.
  Simbas nevojave qe kane.
  11 Dhjetori eshte si ilach minjsh…
  I tmerron bastardet e narkotelenoveles se surrelistanit.

 7. Jep doreheqjen genjeshtar !
  Mezi po te presin ne Amerike ?!?!?!?Po vdesin zezaket,apo kur te shohin ty do thyejne burgjet e do zihen se kuçka e cilit Zezak do jesh ?!
  Shiko plehre,jep doreheqjen,ik
  Se boll te ka dale çdolloj cipe ?!

 8. lulzime bythqimja amerika te perdori bashke me Ramazonin si perzevativ dhe te hodhen ne kosh. Te ndersyne kunder Berishes dhe te lane ne mes te rruges. Suksese ne jete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu