• |
ide | kryesore

Dy fjalitë e Esbobar pas takimit në PD: Luftë korrupsionit! Bashën e pres në Uashington

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike Gabriel Escobar tha pas takimit me kreun e PD-së Lulzim Basha se kërkon përkushtim të fortë nga institucionet shqiptare kundër korrupsionit teksa theksoi se pret me kënaqësi të takojë zotin Basha në Uashington së shpejti.


Zyrtari i lartë amerikan shprehu kënaqësinë për vizitën e tij të parë në Tiranë si dhe për takimin me opozitën.


“Jam shumë i lumtur që ndodhem në Tiranë, është vizita ime e parë në Shqipëri dhe më kanë rezervuar një mikpritje shumë të ngrohtë. Isha gjithashtu i lumtur që kisha mundësi të takohesha me opozitën dhe ata kanë shprehur angazhimin e tyre ndaj NATO-s, integrimit europian dhe luftës ndaj korrupsionit. Jemi gjithashtu të kënaqur që jemi pjesë e kësaj, përfshirë dhe përpjekjet tona të forta kundër korrupsionit, përfshirë sanksionet.
Por për ta kthyer këtë në realitet do të nënkuptoj dhe kërkoj një përkushtim të fortë nga institucionet shqiptare. Pres me kënaqësi të zhvilloj takime të tjera pasdite dhe gjithashtu pres me kënaqësi vijimin e marrëdhënieve me PD, gjithashtu pres me kënaqësi që të takoj zotin Basha në Uashington së shpejti”, tha Escobar.

10 Comments

 1. ore me Saliun cdo behet pa mir te tjerat. saliu i ndershem u ka premtu bileta gratis emigranteve vetem qe te shkojn ne Air Albania. leku leter.

  1. Bileta gratis ju siguron Paulini emigranteve te kuq kur vijne per ta votuar apo kur i duhe per show sic solli “kuksianet” me dialekt vlonjat kur solli avionin nga Rinasi ne Kukes.

 2. PD eshte ne deshperim sepse nuk ka mundesi ti shkosh nga mbrapa nje plaku te kerrusur komunist edhe enverist.

 3. Po ti vini re dhe ngjyren e logos e kane vene te perbashket Rilindja e Ramazanit me Republiken e re te Lul Boshit. Ketyre jua ka percaktu Aleks Sorros jo vetem karrieren oor dhe ngjyren e logos, LGBT.

 4. “deputy assistant”. Buza e zevendesit te zevendesit ka shkuar vesh me vesh. Kur ne vende te tjera ketij personi as nuk denjon njeri ta mare ne interviste, ne Shqiperi rrethohet nga mikrofone sikur te ishte ndonje super star. Pavaresisht ca mendoni per Bashen, Berishen, leshin preshin, shqiptaret jane popull pa dinjitet.

 5. Merrni turr nga mali….
  Te gjitha bashke….
  Dhe pirdhni te topet e Dr. Berishes
  Kurva muxhike te pista.
  Derisa se behet 105 vjec Doktori
  Keni kohe…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu