• |
ide | kryesore

Escobar mbyll takimin me Bashën dhe e fton në Washington/ Kryedemokrati: Po e planifikoj vizitën

-Instant, Lajme, Të fundit

Pas përfundimit të takimit të tij 60 minuta me kreun e Partisë Demokratike, Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar ka ftuar Lulzim Bashën në Ëashington. Në përgjigje të kësaj ftese kryedemokrati ka deklaruar i kënaqur se po e planifikon një vizitë në SHBA.


“Është një ftesë e përsëritur dhe po planifikoj një vizitë në Uashington, në mënyrë që të shtyjmë përpara objektivat e PD, por edhe daljen nga kjo gjendje dëshpërimi, plogështie që ka shkaktuar 25 prilli, dhe ecjen e Shqipërisë përpara me reforma, zgjedhje të lira e të ndershme”, tha Basha.


11 Comments

  1. DO TE JAPIN NDONJE AKULLORE SE TJETER GJE TI SMERR ME I THYER NE MES QE TE MOS THEMI TRADHETAR POR MOS HARRO SE KE TRADHETUAR GJITHE SHQIPTARET JO VETEM TE PD SEPSE NE SHQIPERI JANE HEDHUR THEMELET E NJE SISTEMI SHUME TE KEQ ANTI SHQIPTAR ANTI FAMILJE ANTI FE ANTI NJERZIM SISTEMI ESHTE PER ORGJI DHE….. PER KETE JE PERGJEGJEZ SEPSE DUHET TE RREZOJE RAMEN TE TIPIT GRISELDA JOLEZA…

  2. Do kesh kohe plot nese te del gjumi pas shkarkimit me date 11,12.2021 !
    Nep doreheqjen deshtak,humbes dhe pjese e se keqes Sorrosiane !
    Asgje ne bote nuk te shpeton nga Demokratet te cilet ne masen 95 % e dine, e pohojne dhe jane te bindur se kurre nuk vijne ne pushtet me ty ne krye te PD !

  3. USA tre gjigant u dha çemim per korrupsion dovrsanit ramazanit e luleshtrydhes hollandeze hajde dhi mokraci hajde

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu