• |
ide | kryesore

Gazetari star i Top Channel, Met Veliu zbulon një lajm scoop për Sorosin

-Instant, Pikante, Syri i Lapsit, Të fundit

Reporteri yll i Top Channel që më parë ka punuar si zëdhënës në ministritë e Rilindjes është bërë sot protagonist i një superlajmi. Ndonëse zakonisht mbulon PS-në, ai, personalisht ka zbuluar atë që Basha dhe i dërguari i SHBA për Ballkanin Escobar kanë biseduar kokë më kokë në selinë e PD-së. Sipas Met Veliut lajmi ka qenë se multimiliarderi spekulant i bursave Xhorxh Soros nuk ka lidhje me non grata-n e Berishës. Në lajmin e tij, që e kanë kopjuar “Copy Paste” gjithë mediat e Ramës që tani mbrojnë Bashën thuhet: “Escobar ka thënë se si është krijuar dosja e DASH që çoi në shpalljen ‘non grata’ të ish kryeministrit Berisha. Ai ka theksuar se dosja e zotit Berisha është absurde dhe çmenduri të thuhet se është hartuar nga Soros. Ajo dosje ka nisur të hartohet nga administrata e shkuar dhe kjo e tanishme”. Më tej Meti ka zbuluar se “lista e personave ‘non grata’ për Shqipërinë pritet të shtohet në të ardhmen me personazhe të tjerë nga politika dhe fusha të tjera”.


Ylli i Metit shkëlqeu edhe pak kohë më parë kur nga burime të sigurta ai njoftoi se Bosnje Hercegovina do i bashkohej Ballkanit të Hapur. Por scoopi i tij i paralajmeruar ne mes të shtatorit ende nuk ka ndodhur (Shiko linkun poshte).


©Lapsi.al

Gazetari Enver Robelli nxjerr bllof lajmin manipulativ të Met Veliut për Ballkanin e hapur

24 Comments

 1. Çfar vërtetësie pritet kur ne artikull përmendet vetëm “Top Channel, Met Veliu, Soros, Rama, Eskobar” ?!!

  Ah mër Met mër Met je bër për vaj medet!!

  1. ejj po qe Berisha eshte hajdut e krye hajduti i hajdute te Shqiperise ajo dihet e ska nevoje ta thone amerikanet

 2. NJE KOHE TE GJATE KOL SALLAKU SKYPE E MASTUBONTE NE SURRAT MET VELIUN ,TANI YMER GELBAZA PO JA FUT KARIN NE BYTH DHE PO JA QELBE DHEMBET thotë:

  KETOJ MET VELIUT SI DUKET E KA INFEKTUAR YMER GELBAZA KELLIRA FUKE KA FUTUR KARIN NE BYTH PER RESPEKT MAXIMAL QE KA PER EDI RAMEN

 3. po sikur ky burri te kete ardhur se ai qe takuan sot nga marazi i akuzoi drejteperdrejte ne televizor se e lane Paulinin te vidhte zgjedhjet ngaqe ky kihste Berishen ne krah. Kot them, se ne politike ka pas thene andreoti nuk ka renesi se cfare thuhet por ajo qe s’thuhet.

 4. Si fshires menderje ky mutamut veliu eshte nam !Dizinformimi dhe monstruoziteti i tij jane lart shume!
  Kryesisht ben lecken e edvin rames,sot e paska marre me qera lulli bytha,deshtaku serial !

 5. SHBA është e përcaktuar qartë sot, se do të vazhdojë të punojë me Lulzim Bashën dhe PD. Sali Berishës do t’i duhet të presë deri në moshën 81- vjeçare, kur i mbaron mandati Lulzim Bashës, që të provojë ta zëvendësojë. Fakti që mban zonjën Garo në krah mund ta bëjë të ndjehet i ri, por në fakt të gjithëve na duket edhe më plak, edhe më qesharak.Sorosi qe ftoje salihu ne 2006 ju shpellkare bythqira e maloke kur salihu e lavdefonte sorosin ju te gjithe masturboheshit me foton e salih karaxhic berisha

  1. Na lan ne dore mocaloret kete debilin e Surrelit, dhe nuk behemi kurre shtet.Mocaloret e kan zanat lepirjen e bythes, ngaterresat, spiunllikun, imoralitetin.Rrace muti ishin.Edhe komunizmi ne Shqiperi andej e ka prejardhjen, nga mocaloret se e kan tradite te qijne ne byth njeri tjetrin, duke e spiunuar

 6. ky escobar eshte çuni xhajes pavllos prandaj shkon mire me ed pallen dhe lulin qe ben gojore

 7. Do të desha të bëj një korigjim “të vockël”, për ate që shoh në këtë shkrim se të gjitha mediat e Ramës, mbrojnë Bashën.
  Ka vërtetë disa personazhe të diskretituara si Bolino, Baton Haxhiu, Çupi etj që e urrejnë Berishën se ju a ka nxjerrë gjithë të palarat , dhe e sulmojnë ate më shumë se Bashën.
  Por në tërësi mediat e Ramës , kjartazi thërrasin e intervistojnë ata “të djathtë” që janë pro tij.
  Përse ?
  A thua Rama dëshiron të ketë përballë Berishën ?
  Krejtë e kundërta.
  Nisur nga deklarata e DASH se një PD e udhëhequr nga Berisha nuk do të mbështetet, kjartësisht atij i intereson që në duelin e Berishës me Bashën, të dalë i fituar i pari, që Partia demokratike sipas shpresave të tij të shkatërohet fare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu