• |
ide | kryesore

“O Ervin, je kriminel! Ky ka marrë para, e futi në burg Sali Berisha” Plas mes Ervin Salianjit dhe Arben Ristanit në Open

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një sherr me akuza të forta dhe etiketime të rënda ka shpërthyer në studion e Open mes Ervin Salianjit dhe Arben Ristanit, të dy të ndarë nga konflikti Berisha-Basha në Partinë Demokratike. Gjithçka nisi kur Arben Ristani e quajti Salianjin “kriminel” duke iu referuar dënimit për çështjen “Babale”.


Ristani: Ky është kriminel. Ça e quani ju një njeri të dënuar me vendim gjykate? është kriminel.
Salianji: Nëse do të kishte hetim për Bashën për çështjen Muzin, parafolësi do ishte i hetuar. Ka qenë sekretar i përgjithshëm. Unë kam një dënim për kallëzim të rremë dhe deri sat ë shprehet Apeli jam i pafajshëm.
Kurse ky ka një dënim për korrupsion. Ka marrë lekë. E ka fut në burg Sali Berisha. Ky ka edhe leje ndërtimi. Ia ka dhënë Erjon Velija. Ke marrë para se ke fut në burg Sali Berisha se ke fut në burg Aleksandër Frangajn.
Salianji: Ky ka qëndrim që dënimin për mua e quajti politik.
Ristani: Nuk është e vërtetë.
Salianji: Do kesh qenë nën avujt e alkolit.


Kulmi i debatit ishte kur Ervin Salianji akuzoi Ristanin se futet në kryeministri për të shkuar në zyrën e Edi Ramës me makinën e personave të skeduar. Salianji tha se nëse përgënjeshtroheshin akuzat e tij, ai ishte gati të dorëzonte mandatin.


7 Comments

  1. Mesazhi publik i të dërguarit special të Uashingtonit, është praktikisht një nxjerrje jashtë ligji e “Foltores” së Sali Berishës më 11 dhjetor, duke e bërë të qartë se SHBA do të vazhdojnë të punojnë me Partinë Demokratike dhe Lulzim Bashën, për aq kohë sa ai ka mandatin dhe përfaqësimin zyrtar të Partisë Demokratike.

    1. A mjer sufllaqet kur japin mend , “nxjerrje jashte ligji te Foltoreve”:))))). Eshte si te nxjerresh nje ligj qe te te ndaloje ty te shash Salen o sufllaqe, gje qe nuk ndodh. Megjithesi, ju jeni qeveria e “green PRASIT”, ca s’boni:)

        1. he mo picke , e nxorre koken ti me?O korba qe mu be djali te ngrihet ndaj babait.Eja se do dalim te zeme zhaba tek mocali.Me rrofsh bolet o mocalor ahahahahah

  2. Mjere ky vend qe nuk eshte i afte te nxjerre njerez te paster e te afte ta cojne para. Mesa duket, jemi te denuar te zvarritemi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.