• |
ide | kryesore

Sondazhi i Euronews/ 43% e votuesve të PD “pro” Kuvendit të 11 dhjetorit, 25% për 18 dhjetorin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Më shumë se dy në pesë votues të Partisë Demokratike (43%) mendojnë që Kuvendi i 11 dhjetorit – thirrur nga Sali Berisha – është legjitim.

Një në katër votues të PD-së (25%), mbështesin Kuvendin Kombëtar të thirrur nga Lulzim Basha. Po aq votues të PD-së (24%) mendojnë që asnjë nga të dy mbledhjet e Kuvendit demokrat nuk është legjitim.


Barometri i Euronews pyeti qytetarët mbi zhvillimet më të fundit në Partinë Demokratike, pak ditë përpara organizimit të dy mbledhjeve të Kuvendit Kombëtar të PD.

Barometri i Euronews pyeti qytetarët mbi zhvillimet më të fundit në Partinë Demokratike, pak ditë përpara organizimit të dy mbledhjeve të Kuvendit Kombëtar të PD.

Rezultati për të gjithë të anketuarit – pavarësisht se për kë kanë votuar – tregon se thuajse gjysma (48%) mendojnë se asnjë nga mbledhjet e Kuvendit Kombëtar nuk ka legjitimitet.

Ata mbështesin më shumë Kuvendi Kombëtar të thirrur nga Lulzim Basha (21%), se sa atë të thirrur nga Sali Berisha (18%).

Vrojtimi i Barometrit u realizua për Euronews Albania nga MRB dhe Data Centrum në nivel kombëtar, me 1000 intervista ballë për ballë në familje, të zhvilluara në periudhën 20-30 nëntor 2021.

5 Comments

    1. Ik te qifshin maloket robt. Jo po rrofshin partronazhistet. Vendi eshte yll, por nje pjese e miletit pasardhes te xhelateve te sistemit komunist jane per t’ju shkerdhyer baxhellat.

      1. Na lan ne dore mocaloret kete debilin e Surrelit, dhe nuk behemi kurre shtet.Mocaloret e kan zanat lepirjen e bythes, ngaterresat, spiunllikun, imoralitetin.Rrace muti ishin.Edhe komunizmi ne Shqiperi andej e ka prejardhjen, nga mocaloret se e kan tradite te qijne ne byth njeri tjetrin, duke e spiunuar

  1. Shifrat flasin qarte ca populli dumbabist jemi. Dmth sna e ka fajin as serbia greqia apo turqia po koka jon me shume cepa. Tmerr.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu