• |
ide | kryesore

Zjarr në një çerdhe në Fier, 33 fëmijët e vegjël nxirren me urgjencë nga edukatoret

Arkiva

Një zjarr ka rënë në një çerdhe pulike në lagjen “15 Tetori” të qytetit të Fierit. Ngjarja ka alarmuar të gjithë stafin e çerdhes publike që kanë njoftuar më pas dhe zjarrfikësit që kanë shkuar në vendngjarje. Fatmirësisht zjarri është shuar duke ndërprerë më parë energjinë elektrike, ndërkohë që janë evakuar 33 fëmijet që ndodheshin në këto ambiente.


Kanë qenë edukatoret e çerdhes ato që kanë bërë të mundur transportimin e fëmijëve në një godinë ngjitur me të.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu