• |
ide | kryesore

“Squid Game”,shfaqja televizive më e kërkuar në Google për vitin 2021

-Instant, Paparazzi, Slider

Kompania  ‘Google’ ka prezantuar së fundmi  fjalët më të kërkuara që kanë mbizotëruar në vitin 2021.

“Squid Game”, dorëzat e Bernie Sanders dhe ‘si të vishni xhinse të ngushta’ – janë ndër fjalët më të kërkuara në Google përgjatë gjithë këtij viti.Lista vjetore e kërkimit të publikuar nga Google tregoi se “Squid Game” ishte shfaqja televizive më e kërkuar.Nga ana tjetër, dorezat e thurura të veshura nga Sanders, një ish-kandidat për president të SHBA-së, në inaugurimin e Joe Biden bënë që kërkimet për dorëza të arrijnë një rekord të madh në janar.Aktori i njohur, Alec Baldwin qëlloi për vdekje Halyna Hutchins në xhirimet e filmit “Rust”, ishte personi më i kërkuar në botë për këtë vit.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu