• |
ide | kryesore

Nuk mbrohet selia me llogje, o Lul

-Instant, 1, Blog, Ide
andi bushati mcgonigal

Lulzim Basha ka reaguar sot më ashpër se kurdoherë më parë ndaj Sali Berishës duke përdorur fjalët më të rënda dhe epitetet më fyese. Ai e ka krahasuar rikthimin e babait të vet politik në zyrat e PD-së me ngjarjet e vitit ‘97, ka denoncuar kriminelët dhe të kapurit nga oligarkët që e shqëronin, ka anatemuar llumin që erdhi në Tiranë me pantallona të grisura dhe u bënë milionerë gjatë qeverisjes së PD-së.
Ajo që të bën përshtypje është fakti se ka mjaftuar një mbledhje e shkurtër dhe një konferencë shtypi e Berishës brenda godinës, që ta detyrojë pasardhësin e tij të nxjerrë nga goja fjalë, duf dhe inat që nuk i kishte shqiptuar kurrë me një intensitet kaq të lartë.


Lexo me tej:


Berisha me komisionin marrin selinë e PD/ Godina e ndarë në dysh

Kjo pra është pyetja që duhet bërë: pse kryetari i shkarkuar nga Kuvendi i 11 dhjetorit, pati një reagim të shproporcionuar për një mbledhje të thjeshtë, gjë që nuk e ka bërë as për goditje më të rënda, as për shpifjet që foltorja ka prodhuar ndaj tij, as kur mbi 4500 delegatë i votuan shkarkimin, as kur u shpall një referendum për ta vulosur atë.

Pse një mbledhje e qetë, në thelb vetëm simbolike, e disa deputetëve dhe anëtarëve të PD, që në fund të fundit kanë të drejtë të organizojnë aktivitete në selinë e përbashkët, u shndërrua në mëkatin sipëror për sytë e Bashës?

Mësohet kurthi që përdori Berisha për të hyrë në seli

Vetëm pasi ke vënë re këtë asimetri, e ke të lehtë ta gjesh përgjigjen. Kryetari i shkarkuar nga Kuvendi i 11 dhjetorit u soll në këtë mënyrë, pasi ai atunë më të madhe në politikë, nuk ka mbështetësit, militantët dhe votuesit, por çikërrima simbolike si zyra, vula dhe selia.

Ai njeh për opozitë protokollin dhe jo realitetin.

Ai ndihet mirë mes mureve të pushtetit dhe jo mes qëndrestarëve.

Atij nuk i interereson të jetë shumicë mes të vetëve, por thjeshtë të mbetet delfini i Edi Ramës.

Atij nuk i interson të bindë, por boll të vegjetojë.

Atij nuk i intereson të fitojë, por vetëm të mashtrojë.

Pikërisht për këtë gjëja që Basha ka përjetuar më keq gjatë këtyre muajve, ishin ato tre orë kur ai u detyrua të strukej në një sallë, sepse mjediset diku afër i kishin zaptuar mbështetësit e Berishës.

Prapaskenat e asaj që ndodhi brenda godinës / Çarku ku mbeti i mbyllur Basha kur Berisha i’a mësyu selisë (fotot)

Dhe natyrisht që s’kishte si të ndodhte ndryshe. Sepse kur nuk ke në favor, as sondazhet e opinionit, as delegatët e kuvendit, as militantët, madje as ata pak të cilëve iu bë sot thirrje të shkonin e ta përkrahnin në seli, nuk ke si të kesh ganxhë tjetër ku të kacavirresh.

Pra sjellja, toni dhe mllefi i Bashës pas kësaj që ngjau është mëse i kuptueshëm. Sot e turpshme, e patolerueshme dhe vrastare për opozitarizmin është sjellja e atyre që e mbështesin. Sepse tashmë jo Basha, por qerthulli i idiotëve të dobishëm që vazhdojnë të recitojnë thagmat e tij, janë njollat e pashlyeshme në trupin e frontit që do të vazhdojë betejën me regjimin rilindas.


62 Comments

 1. YMER GELBAZA KELLIRA JA VJEDHE FOTOT NE RRJETET SOCIALE ARMINA MEVLANIT DHE IK E SHKON E MASTUBON NE ZYRE TE EDI RAMES,PASTAJ YMERI JA VJEDHE FOTOT FLORIANO GAROS DHE IK E JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE RRAHMAN RRAJES thotë:

  SALI BERISHA EDHE YMER GELBAZA KELLIRES JA KA SHTUAR PRESIONIN,DERI TANI YMER GELBAZA KELLIRA JA VIDHTE FOTOT VETEM ARMINA MEVLANIT DHE OSE IKTE MASTUBONTE NE ZYRE TE EDI RAMES OSE JA FUSTE KARIN NE BYTH FRROK CUPIT OSE BLEDI MANES ,TANI DOKTORI E KA NE KRAH EDHE FLORIANO GARON HAHA

  1. Per nje gje Berishes dhe PD mire tu behet!!! Berisha e vendosi Lulin dhe Luli nje e nga nje ua futi te tereve. Ne fund Berishes. I shkreti Sali e kerkon fajin te Sorros. Sikur ben mu o Sali qe spiuni qe te ka bere dosjen eshte Lulzim Basha. Dhe mos u cudit kur te dale dhe deshmitar kundra ne gjyqin qe te pret.

  2. vejap kola eshte një nga koqet qe i duket vetja i rëndësishem. tip me fantazi, flet karlliqe . gje e rrallë për një kuksian të bëhet kaq filozof pallë
   janë trima por jo palla filozof si vehapi me nusen e mbulume. sa i pëlqente mensa e qytetit studenti. ce do që u bë gulenist, tani u shnderrua në bashboshist

 2. Nuk ke çfar ti shtosh me shume shkrimit tend z.Bushati . Por une them se majat e hipokrizise i arriti me 26 prill kur tha : Zgjedhjet ishin nje masaker dhe ne nuk do ti njohim ato por ne parlament do te shkojme . Nese ka njeri qe ma deshifron kete thenie “gjeniale” te nje njeriu bosh dhe pa bosht , qe si synim te vetem ka te gjeje mastiç per menderen e tij qe ta mbaj te lidhur me kolltukun e pushtetit (edhe opozite qofte) , le te ma thote . Je i padeshifrueshem z.Basha , sot s’te beson me askush edhe sikur te thuash te verteten . Perifrazimi me i mire per nje njeri si ty eshte : Ta kesh mik te prish pune , ta kesh hasem te ha m*ne . Behu burre dhe jep dorheqjen sa me pare z.Basha , bej nje here te vetme ne jeten tende nje xhest fisnikesh .

  1. {shtë interesant që akuzat ndoshta nën emocionet si përgjigje ndaj akuzave me shpifje me të cilat Berisha ka ndërsyer militantët e tij ndaj Bashës për tre muaj në foltoret
   , janë akuza që për 30 vite , bile akoma më të ashpra , i ka përdorur Bushati kundër Berishës. Bile Bushati ka shkuar edhe më tej duke e quajtur Berishën diktator e vrasës.
   Tani akuzat e vonuara të Bashës ndaj Berishës , Bushati i quan “llogje të Lulit”
   Me këtë thënie ai pranon publikisht se akuzat e tij 30 vjeçare ndaj Berishës , paskan qebë “llogje”
   Duke parë Edi Ramën që tall menderen duke postuar foto se ka kapur dy peshq të mëdhej. e që me zell të madh e kënaqësi i publikon Fevziu që ja pati zgjetur veshin Ramës për tja tërhequr publikisht, mëndja normale ta thotë se Bushatit i intereson shkatërimi i PD, për të cilën ai është deklaruar publikisht se e urren si parti.
   Nul po shohim që në Shqipëri, përveç disa kasketave të vjetra ish sigurimsa, të ketë ndonjë “opozitë enveriste apo komuniste” që mund të dalë kundër si Partisë demokratike, ashtu edhe “rilindjes kanabiste”
   Padiskutim e fare kjartë duket se kjo përplasje e përgatitur me një dallëzi satanike nga Rama, si më të fituarin e bën këtë, e as Berishën, as Bashën, as Metën e aq më pak të preferuarin e Bushatit , Qorrin.
   Shoh se si shkrim redaksional të Lapsit, është vënë një shkrim i Qorrit ku që në titull ai kritikon gjurulldinë që po shkakton Berisha me antiamerikanizmin e tij.
   Bushati deri par pak kohësh, vazhdonte të mbante një qëndrim agresiv kundër Berishës, e vetëm kur pa se ky me “revolucion puçist institucional” “fitoi zemrat e demokratëve” me “shumicën dërmuese” prej rreth 8 mijë vetave në stadium.
   Shoh se me naivitet, konsiderohen “shumicë dërmuese” 8 mijë dumbabistët e Berishës në stadium.
   Po si mund të pretendohet se 8 mijë vetë qenkan shumica, kur në Shqipëri me këtë numur votuesish mund të dalë vetëm një deputet ?
   Së dyti,.
   Gjatë vitit 2019, nga opozita e drejtuar nga Basha , u zhvilluan 10 demostrata të fuqishme në krye të të cilave printe gjithmonë Basha, e në sejcilën prej tyre kishte një pjesmarje mbi 50 mijë veta.
   Berisha tentoi disa herë për të tërhequr vëmëndjen me “intervista me shtypin” e rreth tij mblidheshin vetëm disa dhjetra militantë fanatikë të tij.
   I mëshohet faktit se PD paska humbur katër herë nën drejtimin e Bashës, në një kohë kur të gjithë kundërshtarët e tij pranojnë se Rama i ka masakruar zgjedhjet duke bashkëpunuar edhe me bandat mafioze..
   Nuk ka opozitë në botë që mund të fitojë kundër një qeverie mafioze, veçanërisht në vende të varfëra si Shqipëria që fukarai e shet votën vetëm për një rogë mujore.
   Nuk paska qenë i zoti vetëm Basha që të “ruante lopën” që ja vodhi gjithë opozitës Rama.
   Një akuzë që e kalon cakun e naivitetit.
   Një mendësi arkaike mesjetare për “bajlozët” apo bollshevike komuniste për kultin e individit.
   Basha personalisht bëri shumë më tepër se çduhej për të demaskuar regjimin e korruptuar e mafioz të Ramës..
   Në mënyrë kolegjiale të gjithë deputetët e opozitës së bashkuar, përfshirë edhe socialistët e LSI, dorzuan mandatet e tyre të deputetit si veprimi më drastik opozitar.
   Asnjë nga ata që ju bashkuan kësaj nisme, nuk e dëgjuam që publikisht të dilte kundër vendimit të vet.
   Paturpësisht sot, duke filluar që nga Berisha, i bien gjoksit duke deklaruar se ju bindëm “urdhërit” të Bashës se ne nuk deshëm.
   A mund të besojë kush se Berisha me natyrën e tij autoritare e agresive, i qenka bindur urdhërit të nxënësit të tij ?
   Personalisht vetë nuk kam qenë dakord me lëshimin e mandateve pasi më rezuiltative do të ishte një opozitë që të luftonte mbrenda parlamentit e jashtë tij me protesta. e kjo u pa edhe nga kundërshtimi që pati për këtë veprim, edhe nga partitë popullore të djathta europiane.
   Por sepse kam dyshimin se më shumë se ideja e Bashës, ajo ka qenë një ide e imponuar nga Berisha.
   Së fundi, ajo që tërheq vëmendjen në këtë lëvizje agresive të Berishës, kur u rrezikua nga nongrata e akuzat e DASH, është jo rithemelimi i partisë demokratike siç pretendon ai, por kthimi i kësaj partie, nga një parti antare e partive popullore europiane të së djathtës së moderuar, në një parti konservative të modelit britanik.
   A nuk bie kjo ndesh me qëllimin e partisë së themeluar prej tij për tu bashkuar me Europën duke dalë
   si mbështetës i Breksitit britanik apo modelit konservator Trump ?
   Fundi i fundit, duke pranuar edhe evolucionin e ndryshimit të mendimeve, nga një antar për 20 vite i Partisë së Punës për Berishën, a nuk diket si tepër e tepruar ky kalim ekstrem nga e majta ekstreme në të djathtën ekstrene konservatore ?

   erishësaëgjithë ish të persekutuarit dhe ish pronarët ja përplasën pakënaqësinë e tyre që edhe l

 3. Ore Andi, qeke klluf fare. Po pse mo ca doje ti, te kercisnin armet e dy paleve per te mbrojtur ngrehinen e PD? Po Sala me malokerine e vet vetem presionin permes forces njeh, askush tjeter nuk bie ne ate derexhe. Pushtoi televizionin, kryeministrine dhe me pas i la pas 4 oresh. Kete gje do beje prape.

  1. O idiot po të ishin dy palë do të kishte kërcitur, ka vetëm një palë që janë shumica e antarëve të PD që mbështesin Dr Berishën, nga ana tjetër 5 deputetë të bashë langaraqit.

   1. nuk arrij ta kuptoj si mund te rrish me bashen.. nje genjeshtar patologjik

    edhe gruja e vet nuk.e voton

    sic duket kenaqen me therrime me.premtime me luge bosh

    legena njerez pa pike respekti per veten.

    ca ti votosh ina zhupes, rushit te gjate, gridares, salianjit, bardhes, endri hases etj. palaco fund e krye

    1. Nuk te heq asnje presje nga etiketimet per Bashen dhe shpuren e tij, POR eshte vite drite me i mire sesa nje VRASES

    2. Rani kuçe da te llae(ushqeje qenin qè tè tè haje) proverb popullor bugaro maqedone.Antropologjia e Bashes dhe tè njerèzve tè tij nè aspektin socio politiko shoqèror èshtè e njejta me ate sllave shesheliste ,grujoviste e tjera.I tèri me mashtrime me shpifje dhe gènjeshtra karieriste ruso sllave vetèm pèr interes vetanak putinist.

 4. YMER GELBAZA KELLIRA :DOSJA NR 2 PER EDI RAMEN- BABAI I ZAHOS NUK ESHTE EXI RAMA POR GREG KRISTAQ RAMA OSE ALEXANDER VUCIC?! thotë:

  ZOTI BUSHATI JU LUTEM A ESHTE E VERTET SE KUR E SHQELMUAN YMER GELBAZA KELLIREN CUNAT PROBLEMATIKE ,JU ZOTI BUSHATI E ‘’NDIHMUAT YMERIN’’DHE E SHURRUAT NE SURRAT PER TI LARE GJAKUN ?’

 5. Basha: Berisha është një paçavure, i rrethuar nga paçavure të tjera. Erdhi në krye të PD më 1990 me dy tesera partie në xhep

 6. Pyet Bushati – “Pse një mbledhje e qetë, ne thelb vetëm simbolike, e disa deputetëve dhe antarëve të PD, që në fund të fundit kanë të drejtë të organizojnë aktivitete në selinë e përbashkët, u shndërrua në mëkatin sipëror për sytë e Bashës?”

  Pergjigjet Bushati (po vete) – “Pikërishtë për këtë gjëja që Basha ka përjetuar më keq gjatë këtyre muajve, ishin ato tre orë kur ai u detyrua të strukej në një sallë, sepse mjediset diku afër i kishin zaptuar mbështetësit e Berishës.”

  Dmth, nje mbledhje a qete simbolike qe kishte zaptuar mjediset nga mbeshtetesit e Sali Berishes. Vetem Bushati e ka kete perle mundesi qe te kundershtoje veten brenda harkut te 10 fjalive. Eshte opozitar me te gjithe, perfshije veten.

 7. ARRESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA ,POLICIA E KAPI DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT ZYRES SE EDI RAMES-info BATON HAXHIU thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA KUR MASTUBON NFA KARI NXJERR,QELBESIRE,MUT ME QIME NGA BYTHA E FRROK CUPIT DHE CA NJOLLA GJAKU TE TRASHUR ME NGJYRE TE VERDHE

 8. Basha ka hall shume te madh, do jete rrezik burgu qe ka arrit ne kete far derexheje, te perdor rama si lulin e vet

  Ata qe e mbeshtesin bashen , si psh flutura , rushi i gjate, e ndonje tjeter, qe ne pamje te pare sikur duket se kane nje nivel , qenkan kokrrat e kurvave me keq se rama dhe basha bashke

 9. QKA NXJERR NGA BYTHA SALI BERISHA NXJERR NGA GOJA YMER GELBAZA KELLIRA dmth ERE MUTI,PRANDAJ NUK I OFROHET ASKUSH YMER GELBAZA KELLIRES thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA E MBAN PENGE EDI RAMEN ME DOSJEN E GREG KRISTAQ RAMES,KOL SALLAKU SKYPE DEL DHE MASTUBON LIVE NE SKYPE

 10. Po ti cpate o Bushat qe u vetedemaskove me kete fjalor vulgar, mos u terbove pse Basha nuk u dorezua pushtuesve revolucionar te PD sic e deshironje ti. Kur na qenke bere kryeverdiktar ti qe legjitimon shkarkimin e Bashes nga haxhiqamilet e 11 Dhjetorit. Humbja e qetesise dhe gojeprishja jote eshte tregues se Basha po triumfon me ndihmen e Zotit dhe qytetarise o Bushat.

 11. Andi dikur: berisha kriminel, autokrat, regjim i korruptuar
  Andi sot: berisha shprese ?‍♂️

  O qija robt duhet me ik me vrap nga ky vend shkerdhat

 12. YMER GELBAZA LLAPEN NE BYTH PER HERE TE PARE E KA FUTUR NE BYTH TE SALI BERISHES-PASTAJ DOKTORI E SHQELMOJ SI NJE ZAGAR TE ZGJEBOSUR thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE MUHAMED VELIUT

 13. ka një ngjarje që pakëkush është tronditur më shumë se sa Sali Berisha dhe ka të bëjë me ndalimin e Adriatik Llallës në Romë, si një nga personat “non grata”, që është dënuar dhe nga drejtësia shqiptare. Ai është një lajm i keq për “Foltoren dhe Sali Berisha kishte nevojë që ai lajm të pëjetohej sa më pak nga mbështetësit e tij, duke e zhurmuar me një akt bandistesk.

 14. Bashe kujtova se plasi kallashi apo granadat,lutju zotit qe je gjalle.
  Ujku plak nuk meson zakone te reja.
  Paske shpetu kot .
  Ruaj bythe Bashe se edhe heronjte dhe deshmoret jane harruar.
  Mjere atij qe i ha bytha dhe.

 15. YMER GELBAZA PSE NUK JA JEP DOSJEN ORIGJINALE GREG KRISTAQ RAMES PPR E MBAN PENGE EDI RAMEN DUKE I ZVATUR LEKET E SHQIPETAREVE thotë:

  YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT? TE JANE MBUSHUR KOQET ME MUT DHE QELBR YMER SA AS ME SHURRUE NUK PO MUNDESH

 16. Lexoni librin qe do te botohet se shpejti :Introducing “The Man Behind the Curtain: Inside the Secret Network of George Soros” by Matt PalumboPosted: November 20, 2021
  Fight tech tyranny. Join Dan on Parler @dbongino. dhe kuptoni sec po ndodh.

  1. Akoma se keni njohur Bushatin. Bushati eshte gjithmone me me te fortin, me revolucionarin, me turmat, me sulmet, me permbysjet. Nuk ka faj. Geni komunist revolucionar i trasheguar nga gjyshi eshte mutuar nga gen komunist ne gen anarshist ne emer te jo konformimit, ate qe thashe dje e harova sot, mjeti perligj qellimin, sovranitet anti amerikan, kryeministrat dhe partite jane te keqija dhe une jam i mire, ditet kane vetem re dhe shi, dielli eshte zhdukur. Welcome ne filozofine e re Bushati, made in Kapo.

 17. Gazetari Bushati në shkrimin e tj nuk ka vlera të qënsishme, ka mungesë të një analize të moderuar e të matur, i mungon kapaciteti për të edukuar njerëzit për “frymën” e këtij sistemi politik. Ai nuk ka dëshirë ose nuk do për tu futur në mjohuritë e historisë politike e filozofike Evropjane, është i prirur drejt një kulture politike militare, e cila e shtyn të gabojë për mjedisn politik që analizon. Eshtë për të ardhur keq kur në shkrimet e tij gjen shpesh fjalët “font” e luftë”

 18. Zorra e by..thes po i del Saliut kete muaj.
  Cohet plaku 77 vjec nga halli te shpetoje kalamajte nga Burgu.
  Kenaqem kur e shikoj keshtu……., nje njeri i vogel, i ndryshkur…

 19. YMER GELBAZA VIRGJERINE E HUMBI NE FSHATIN E TIJ DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH NJE DHIE KUR ISHTE COBAN NE FSHAT… thotë:

  YMER GELBAZA HISTORINE E BYTHLEPERSITE E FILLOJ DUKE JA FUTUR LLAPEN NE BYTH SALI BERISHES SHUME KOHE ME PARE

 20. Ai i kujtoi Berishës ngjarjet e 97 duke thene se e ka nxjerrë në pah anën e tij më të errët. “Është rikthyer versioni i 1997-s i Sali Berishës, këtë herë version më i plakur dhe më qesharak”, tha Basha.

  Ish-Kryeministrin e fajësoi edhe për 21 janarin 2011, që e cilësoi si i njëjti skenar që realizoi me hyrjen në selinë e PD. “Sali Berisha erdhi me të njëjtin skenar si ai i 21 janarit, veçse unë nuk iu përgjigja ndërsa më 21 janar, Sali Berisha u përgjigj”, u shpreh Basha.

 21. FRROK CUPI PROBLEME ME ZORRE TE BYTHES,YMER GELBAZA KELLIRA U TREGUA SHUME AGRESIVE ME KARIN E TIJ DHE JA PLASI ZORREN E BYTHES FRROK CUPIT thotë:

  YMER IK ANDEJ NGA KOL SALLAKU SKYPE DHE FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT KURSE KOL SALLAKU SKYPE DO JU MASTUBOJ JUVE NE SURRAT DHE DO TA HEDHE LIVE NE SKYPE

 22. Si perfundo robi, Bushat !

  Shkon e behesh Haxhi Qamilist – me fal, Sali Berishist, duke dhe pretenduar idiotesisht se kjo qenka menyre per te sjelle demokracine.

  Mire qe s’eshte Enveri gjalle, se dhe ai mund te kish qene kandidat.

  Tani na ka ngel t’a cojme revolucionin deri ne fund – te hedhim te gjatin nga dritaret e kryeministrise et te shpallim Republiken e re Berishiste – far te demokracise ne bote, qe mision pervec rivenies ne vend te nderit te Familjes, do kete dhe risjelljen e demokracis ne gjithe perendimin.

  Aleate stratégjike nderkohe bejme Putinin, Erdoganin (nqs ben haram Ramen) dhe ndonje ajatollah te fundit.

  Se mes Hajdutit, te Qulltit e Satrapit, me mire te veme kete te fundit – keshtu ky na e mbyll gojen e te pakten nuk do kemi hallin e lirise se fjales, se as nuk do flasim dot.

 23. Sali Berisha vërtetë po lufton për jeta a vdekje për të gjetur një strehë politike për Familjen e tij non grata, por kur vjen puna e konsumimit të veprave penale, përdor gjithnjë të tjerët, duke shpëtuar prapanicën e tij.

  Urdhëroi verbalisht SHIK për zhdukjen e Remzi Hoxhës vetëm se Hoxha e pa në një takim me Mollosheviçin në Shën Naum.

  Urdhëroi Bashkim Gazideden për përgjimin e Azem Hajdarit, rrahjen kundërshtarëve në PD dhe PS, lidhjet me celulat terroriste, për pushtimin e Jugut etj.Ymer po te pret shishja e shurres per salihun shko mbaja,cou o kelysh bushtre mos komento beh detyren o shurranjos shpellkar

 24. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH MUHAMET VELIUT DHE BLEDI MANES thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH ADRIATIK DOCIT ,FRROK CUPIT,CARLO BOLJA BOLINO KOL SALLAKU SKYPE DHE EDI RAMES

 25. Kush e riaktivizoi Sali Berishën pikërisht tani kur qeveria, specialistët e fushës, dhe vetë Edi Rama po u kërkojnë shqiptarëve “vaksinohuni, merrni dozën e tretë, kujdes me masat anticovid”, ndërkohë që ai mbledh 4-5 mijë vetë njëherësh në stadium. Kush e ka riaktivizuar Sali Berishën, pikërisht tani kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, po intensifikikojnë përpjekjet e tyre për investuar në Shqipëri, për të nxitur BE-në të çelë sa më parë negociatat me aleatin e tyre kryesor në Ballkanin Perëndimor.Shpellkare maloke e islamike te salih karaxhic berisha dilni i mbroni qenin salih se po i vjen ngordhja nga lulushi

 26. Mesa kam kuptuar, Andit i pelqen t’i dale kunder rrymes. Mbase edhe masturbohet duke menduar se c’mendim kunder-rrymes do publikoje ne postimin e rradhes, nderkohe qe Balina sheh Big Brother Vip.

  Ceshtja qe shtrohet eshte kjo: te gjithe e dijme qe Sali Berisha nuk ka cfare t’i jape me politikes vec historive te nje plaku qe vuan nga harresa. Eshte nje kriminel qe, meqenese drejtesia jone nuk eshte e afte ta vere perpara drejtesise, SHBA vendosi ta beje non-grata.

  Per Lulin, Edin e shoke s’kam c’te them. Dihet qe jane funderrina te tjera te ketij sistemi. Por rradhen e ka Liku, ose El Presidente. Po te shohim c’do ndodhe tani qe Lefteri e hengri.

 27. ARRESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA,POLICIA E KAPI DUKE MASTURBUAR NE LAGJENE E ARMINA MEVLANIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH CARLO BOLES BOLINO FRROK CUPIT DHE EDI RAMES

 28. Don Kishoti do e kishte zili se ai të paktën merrej me mullinjtë e erës nuk merrej me perandori. Berisha thjesht ka frikën mos të përfundojë si Lefter Koka. Për Berishën ka akuza më të mëdha për korrupsion, që fillon që nga Rruga e Kombit, çështja e Gërdecit, çështja e 21 Janarit dhe kjo është frika e Berishës, që mos përfundojë një ditë subjekt i SPAK-ut.

  1. “E çfarë i duhet fshatit se po grinden dy vëllezër? Kujt i hyn në punë se cili prej tyre drejton opozitën? Njëri, si tjetri. Bashkë në gjithçka. Tani na thonë se do t’i ndajnë sahanët e florinjtë. Super të pasur, arrogantë dhe përbuzës ndaj njerëzve të ndershëm; banues në vila dhe të errët në historinë e tyre para politike; të dy të lidhur me fije të dukshme dhe të padukshme me struktura të shtetit serb, eminencë gri e një politike ndarëse, të ardhur drejtpërdrejtë ose tërthorazi nga komunizmi; të fshehtë në rrugëtim, mjerë kush ju beson” – shkruan Islami.

 29. Busho o Busho…!
  Gjyshi Hysni ishte i mënçur dhe i lig ..
  Ti je i trashë edhe i lig…je më i rrezikshëm se ai!
  Basha shkeli statutin teksa pezulloi pa konsultuar forumet Sali “heroin”….
  Lideri historik,personaliteti dhe themeluesi i PD,krenaria dhe nderi i PD,sipas statutit duhet të bënte një ankesë në kryesi për këtë gabim të kryetarit….
  Nëse ke ndonjë letër të tillë me shkrim nga Berisha na e trego…
  Basha ,kryetari gaboi për vendimin që mori dhe meriton shkarkimin sipas paguesit tënd Berisha ..shkeli statutin…
  Po cili statut,i cilës parti e lejon që një anëtar kryesie të mbledhë privatisht 27 mbledhje ngado në Shqipëri dhe ti thotë atij që vetë votoi për kryetar njëmijë epitete peng,i shitur,burrec etj…
  Cili statut e lejon o gazetar?
  Statuti i PD thotë që kuvend mblidhet nga Këshilli Kombëtar,nga Kryesia por edhe me kërkesën e 1/4 të anëtarësisë….
  Nuk të pyes si gazetar se pasi ke marrë paratë nuk dëgjon nga si vesh po pyes për lexuesit që dinë shqip….Kujt i drejtohet kjo kërkesë…!????Se nuk thotë me vendim të 1/4 të anëtarësisë por me kërkesë të 1/4…të anëtarësisë..
  Nuk jam me Bashën por ai tha kuvend që të diskutojë vendimet e qeverisë amerikane nuk do bëhet në PD…kuvendi u bë dhe ambasadorja amerikane u krahasuar me Çuvahin të gjyshit tënd!
  Sot Shteti Amerikan tha që ajo është përfaqësuese e Presidentit amerikan në Shqipëri që i bie se Biden është Stalini…
  O idiot ik qi atë xhoren që nxjerr këmbët te Arbana Osmani dhe mos ha mut…
  Nuk është për ty kjo punë,se ti kur të paguajnë ja fut pordhës…

  1. Ironia e fatit që I bashkon këta ish kryeministra janë akuzat që rëndojnë mbi ta. Njëri ndodhet në burg, tjetri në arrati dhe një tjetër është “non grata” në SHBA.

 30. KUR MASTUBON YMER GELBAZA NGA KARI I RRJEDH QELBESIRE ,MUT ME QIME NGA BYTHA E FRROK CUPIT ,DHE CA NJOLLA GJAKU TE TRASHE thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH KOL SALLAKU SKYPE FRROK CUPIT MUHAMET VELIUT DHE CARLO BOLES BOLINO

 31. Nuk mbrohet selia me llogje or Lul – i thua ti Bushati Lul Bashes? Mbase ke te drejte…
  …por mbase gabohesh rende or ti Bushati, sepse me sakte mund te shkruaje :
  Nuk behesh dot as kryetar PD e as me pak Kryeminister me ate ‘non grata’ ne balle e me 31 vjet konsumim total politik… or Doktooooor!

  1. Koha kur Berisha kishte dhëmbë nuk përmendet, sepse po u përmend tani, do të ngjallte frikë te fëmijët. Fëmijët dhe adoleshentët kanë lindur pas viti 1996 kur u gjakos sheshi Skënderbe nga gjaku i opozitarëve. Fëmijët dhe adoleshentët kanë lindur pas viti 1997 kur ky ngriti popullin e Veriut për të rrjepur popullin e Jugut; Fëmijët dhe adoleshentët kanë lindur pas vitit 1998, kur Sali me plot dhëmbë në gojë, kreu grushtin e shtetit. Ja, njësoj si dje në selinë e PD. Por ndryshimi është se, ndërsa sot nuk ka dhëmb në gojë, atëherë kishte dhëmbë në formën e tankeve dhe të njerëzve budallenj…

  2. Po mirë që i tha Basha ato që tha po ai ka thënë të kundërtat deri më tani. Atëherë pse kështu?Ky ndryshim 360°!!!Posi ka mundësi ka jetuar e punuar me të për 17 vjet?Bash!!!Dy gjëra janë.O është anormal o një hall i madh e ka zënë.

  3. Nje qen, Ipaemer, nje balo I pa Laredo, duket nje laro rrugesh, jane kerman rilindase te pa ndare ne moments, e qe e nderrojne shine here ngjyren.Me sa duket Berisha do u kete gervishur lekuren e trashegimit. Fatkeqesi nr kete faqe komentesh we lexojme trills NBA faqe zinj.

 32. Une lexoj titujt dhe kur shikoj qe pasqyrohen analiste si Bushati, Lubonja, Rakipi kuedi po me ndodh brenda trupit nje energji qe ti hap ato portale ti degjoj ata dhe i degjoj dhe lexoj me shume vemendje,njesoj kur degjoja me shume vemendje VOA.Nuke di VOA e shikoja si nje shpres qe prisnja te na shpetonte nga ajo sketere e zeze komuniste.Sot sme ben pershtypje as voa e shikoj si nje gazete si gjithe te tjerat ,ndersa Bushatin,Lubonjen,Rakipin si analista te se vertetesI shikoj keta si njerez te pafrikshem,te pashantazhushem,te vertete.I degjoj dhe lexoj si lajmin e vertet dhe te pacensuruar.Koha gjithmon ka pjelle diktatore dhe diktatura dhe nje industri te tere policeske,ushtarake dhe propagandiste ne sherbim te se keqes dhe diktatoreve,por kurre sna ka lene pa njerez te medhenj si keta te tre qe na lexojne te verteten realitetin.

 33. Nje qen, Ipaemer, nje balo I pa Laredo, duket nje laro rrugesh, jane kerman rilindase te pa ndare ne moments, e qe e nderrojne shine here ngjyren.Me sa duket Berisha do u kete gervishur lekuren e trashegimit. Fatkeqesi nr kete faqe komentesh we lexojme trills NBA faqe zinj.

 34. Nje gje eshte e sigurte, Saliu ja u ka ngopur nga nje here te gjitheve atyre qe ankohen per te.

  Dhe ketije mileti po ja ngope e ke kryer misionin.

  HAHA

  Hijet e Saliut ju ngelshin pas e mos i harrofshit kurren e kurres.

  Po shifni me mire kete tradhtarin e kuq qe po shiti interesat e kosoves diten me diell pasi shiti detin te greku, dhe asetet publike te vetja vet me emrat e oligarkve.

  Pa Saliu kal i ngodhur qe po i gjuajne te gjithe te cmendurit nje te ngordhuri meqe jane k*** nga trute.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.