• |
ide | kryesore

KLP emëron dy prokurorë të tjerë në SPAK

-Instant, Lajme, Të fundit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë   këtë të hënë ka emëruar dy prokurorët e rinj duke e çuar në 17 tashmë numrin e prokurorëve të emëruar.

Mësohet se prokurorët e emëruar janë Elvin Gokaj dhe Alfred Shehu.


Sipas vendimit bëhet me dije se KLP vendosi renditjen e 3 kandidatëve të cilet kanë aplikuar për 2 vende vakante në SPAK, si vijon: Elvin Gokaj me 216 pikë, Alfred Shehu me 211 pikë dhe e treta u rendit Sonila Muhametaj (Domi) me 208 pikë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu