• |
ide | kryesore

Udhëtimet drejt SHBA/ Ambasada njofton mbi certifikatën e vaksinës dhe testin Covid

-Instant, Arkiva, Lajme

Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë një informacion të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të udhëtojnë nga Shqipëria drejt SHBA-ve, që lidhet me rregullat anti-Covid.


Ambasada u bën apel qytetarëve që të ndjekin rregullat aktuale të Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve para se të vendosin të udhëtojnë.


Njoftimi: 

| Po planifikoni të udhëtoni nga Shqipëria për një vizitë në Shtetet e Bashkuara? Shtetasit jo amerikanë të cilët vizitojnë Shtetet e Bashkuara, duhet të ndjekin rregullat aktuale të Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, të tregoni certifikatën e vaksinës kur udhëtoni dhe të kryeni një test COVID-i jo më larg se një ditë përpara fluturimit tuaj. Sigurohuni që të merrni informacionin më të fundit përpara se të bëni plane: https://bit.ly/3m2rg1O


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.