• |
ide | kryesore

VIDEO/ Dhunohet gazetarja e Fax News: Më tërhoqën zvarrë dhe më mbyllën brenda

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetarja e “Fax News”, Besarta Demushi është dhunuar fizikisht nga dy shtetas teksa po raportonte një denoncim të bërë nga një qytetare në rrugën Hoxha Tahsim. Qytetarja kishte një konflikt me ndërtuesin e pallatit që i kishte marrë pronën dhe mes tyre kishe mosmarrëveshje për vlerën e përfitimit.

Në momentin kur grupi i punës së Fax News ndodheshin në vendin e ngjarjes ndërtuesi dhe kunati i tij penguan dhe dhunuan gazetaren. Grupi i xhirimit është shtyrë me forcë që të dalë nga objekti, ndërkohë gazetarja u dhunua ndonëse u prezantua se kush ishte.


Pas ngjarjes ka reaguar edhe policia që ka vendosur te procedoje penalisht dy shtetasit T.N., 62 vjeç dhe A.Z., 50 vjeç që goditen gazetaren e Fax News.

“Me kanë tërhequr për të më nxjerrë nga objekti së bashku me operatorin Majklen Sinka. Me pas na kanë mbyllur brenda objektit për disa minuta. Kanë ushtruar dhune fizike po ashtu edhe ofendime banale. Vazhdimisht kanë ushtruar dhunë fizike duke na shtyrë me forcë. Për t’u vetëmbrojtur kam përdorur stativin e telefonit” – tha gazetarja. ©LAPSI.al

10 Comments

    1. Po ik o koketrapez ne gjithe boten studentet jetojne ne konvikte vetem koktrapezat si puna jote e quajne turp dhe menyre per te denigruar njerezit qe kane me pak mundesi ekonomike. Matuf kokezbrazur

    2. o kari, konviktoret jan persona per tu respektuar se bejn gjith ato sakrifica per te marr dije e per tu ber njerez. ndersa ata si puna jote kan per te ngel gjith jeten njerez me bisht. te duket vetja superior se ke ble nje apartament ne tiran? o tiranaso

  1. maloket e PeDes komentoje kundra nje gazetarje qe po ben punen e saj Maloke kane qene dhe keta qe kane terheq zvarre gazetaren

  2. ja keta jan biznesmenet shqiptar. shumica ish-trafikant, tutor, hajduta dhe kriminela. qijani ropt ne pidh ketyre te dyve. futini brenda dhe hidhini celsat ne lane. ropqira e kafsh. lere pastja te shofesh komentet ketu te qim-pekistave, aty e kupton pse kjo rrac e qelbur duhet injoruar. perfundimisht njerez me bisht qe nuk kan per te evolu kurr. vesi del me shpirtin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.