• |
ide | kryesore

Lady Gaga tregon sakrificat për ‘House of Gucci’

-Instant, Paparazzi, Slider

Lady Gaga ka folur në lidhje me procesin e saj të aktrimit në “House of Gucci”, duke zbuluar se ajo bëri përpjekje aq intensive për të luajtur Patrizia Reggiani saqë kishte nevojë edhe për një infermiere psikiatrike.

Këngëtarja dhe aktorja 35 vjeçare foli për procesin e saj në një intervistë të re për “Variety”. Ndërsa ajo foli për përdorimin e teknikave të tilla intensive ;’të aktrimit me metodë’, aktorja e dominuar për “Oscar” mendon se nuk ia vlente, në planin afatgjatë. Gaga ka thënë në t kaluarën se gjatë gjithë produksionit ajo jetoi si Reggiani, ashtu siç bëri me rolin e saj të rëndësishëm si Ally, në filmin “A Star Is Born”, i cili solli nominimin dhe fitimin e saj të parë për “Oscar”. “Unë kam qenë në të njëjtën mënyrë për “A Star Is Born”. Unë kam qenë gjithmonë Aleat. Dhe për këtë, unë kam qenë gjithmonë Patrizia. Gjithmonë kam folur me theksin tim”- ka thënë Gaga.


“Dhe nëse po flisja për gjëra që nuk kishin lidhje me filmin, nuk po pretendoja se Maurizio po më priste poshtë, unë ende po jetoja jetën time. Unë thjesht kam jetuar si ajo”, shtoi ajo. Ajo tha se ‘errësira’ që ishte brenda Reggiani-t, e cila u shpall fajtore në vitin 1997 për punësimin e vrasësit të ish-burrit të saj Maurizio (Adam Driver), erdhi në shtëpi me të.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.