• |
ide | kryesore

Tendencat më të çuditshme të bukurisë në TikTok të vitit 2021

-Instant, Paparazzi, Slider

Një tjetër vit maskash, fytyrës “Zoom” dhe kohës së tepërt para ekranit duket se e kanë rrëzuar industrinë e bukurisë nga boshti i saj.

Në vitin 2021, TikTok, platforma video me një histori të katapultimit të kozmetikës deri në një sukses të tillë saqë ato mbeten të shitura për javë të tëra ishte e mbushur me këshilla të çuditshme, të mrekullueshme dhe krejtësisht të çuditshme për kujdesin e lëkurës dhe këshilla bukurie.


Aplikacioni e ka dëshmuar veten një lojtar të madh në industrinë e bukurisë gjatë dy viteve të fundit, duke ndikuar në zakonet e konsumatorit duke ringjallur interesin për produktet e lëshuara vite më parë dhe gjithashtu duke shtyrë përpara tendencat e reja.

Më poshtë do të ndiqni disa nga modat më të çuditshme të bukurisë TikTok të vitit.

Blush i hundës

Lyerja rozë të nxehtë në bazën e hundës ishte një trend grimi që askush nuk mund ta parashikonte. Fillimisht filloi në TikTok si pjesë e pamjes përcaktuese të aplikacionit E-Girl – një nënkulturë interneti e karakterizuar nga syri i rëndë, vetullat e trasha dhe zakonisht një njollë artificiale në formë zemre.

Make up ‘Squid Game’

Një dramë distopike e mbushur me dhimbje, djersë dhe maska mund të mos duket si një burim natyral i frymëzimit të bukurisë, por hiti surprizues i Netflix “Squid Game” në lidhje me një konkurs në të cilin lojtarët konkurrojnë në lojërat e fëmijëve me aksione për jetë a vdekje e tërhoqi atë.

@jooshicaSubscribe my YT @ Jooshica #fyp #foryou #squidgame #saebyeok #junghoyeon #makeup #메이크업 #fypシ #kdrama #korean

♬ MONEY – 리사 (LISA)

Uji i orizit për flokë më të dendur

@audreyvictoria_HOW TO MAKE RICE WATER FOR EXTREME HAIR GROWTH ✨ #ricewater #ricewaterforhairgrowth #hairgrowth #hairtok #ricewaterhairchallenge #fyp

♬ Rasputin (Single Version) – Boney M.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu