• |
ide | kryesore

Incidenti me kështjellën prej gome, fotot e 5 fëmijëve që ndërruan jetë

-Instant, Lajme, Planet

Mediat në Australi kanë publikuar fotot e pesë fëmijëve që humbën jetën tragjikisht pas një incidenti me një kështjellë gome.


Zane Mellor, Peter Dodt, Jye Sheehan, Jalailah Jayne-Maree Jones, të gjithë 12-vjeçarë dhe shoqja e tyre e klasës Addison Stewart, 11 vjeç humbën jetën pasi kështjella prej gome në të cilën po luanin u mor përpara nga një “mini tornado”.


Ngjarja ndodhi në shkollën fillore Hillcrest në Devonport, Tasmani. Ndërkohë një banore në zonë krijoi një llogari për të ndihmuar familjarët e viktimave dhe në 24 orë u mblodhën të paktën 700 mijë dolllarë.

Ndërkohë në spitalin Royal Hobart janë të shtruar në gjendje të rëndë tre fëmijë kurse një tjetër ka marrë lëndime të lehta.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *