• |
ide | kryesore

Përplasja në PD/ Rama: Marrëzi, e shëmtuar, lajthitje me një kufomë politike

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama ka folur në emisionin “Zonë e lirë” për përplasjen në PD.

“Pse më fut te Sali Berisha. Unë e kam thënë se nuk dua të hyj në detaje të kësaj telenovele se është shumë e shpifur dhe shumë e shëmtuar.


Është telenovela e një marrëzie që tani ka dalë në sipërfaqe dhe nëse e sheh me çfarë personazhesh është e dhimbshme për këtë popull. Kjo është një marrëzi.

Dikur kishte luftë për pushtet që ishte brenda një kornize. Me Nanon kryeministër dhe kryetar partie me yllin në rënie sipas meje duke bërë që PS do të shkonte në opozitë. Këtu është ndryshe.

Pas 30 vitesh demokraci të dalë një njeri non grata që ka qenë president dhe kryeministër është e dhimbshme dhe e rëndë. Dhe që ky të kthehet në personin që premton shpëtim kjo është marrëzi.

Dhe nga ana tjetër është edhe marrëzia e atij tjetrit andej me një valle në buzë të greminës duke bërë që bjerë PD.

Është e shëmtuar në përmbajtje që Shqipëria të ketë një kufomë politike vërdallë të shpallur non grata dhe në krahun tjetër ka një kufomë tjetër grata kjo eshte marrëzi” – tha Rama. ©LAPSI.al

10 Comments

 1. Sali Berisha te kall daten mer legen frikacak burracak burre. Me Sali Berishen ne krye te opozites ti e din shume mire qe i ke ditet e numeruara ne qeverisje. Tu prish gjumi ske faj, kishe rene rehat be Bash Boshin. Ik ere Dhijaks, Frikacak, Burravec qe rri mes grave e krekosesh si gjeli nmaj tplehut. Tyyyyyttttt….

 2. Ashtu si organizatat terroriste I presin kokën çdo tradhtari që dyshojnë se është I lidhur me SHBA, ashtu dhe Sali Berisha pas 9 Shtatorit nisi një betejë kundër Lulzim Bashës vetëm me këtë motiv. Ai e bazoi betejën e tij tek fakti që Lulzim Basha mes tij dhe SHBA, zgjodhi SHBA, si interes të Partisë Demokratike.

  Beteja e Sali Berishës nuk nisi më 19 Maj kur SHBA e shpalli në Listë të Zezë. Nuk nisi as në Kuvendin e PD në Korrik, kur kandidatët duhet të shpreheshin mbi të ardhmen e PD pa Sali Berishën. Nisi pikërisht kur njeriu I parë brenda PD guxoi të thoshte “Ne duhet të jemi me SHBA”.

  1. o tutkun, Berisha është takuar me 3 presidentë amerikan, kur u bë antiamerikan?
   Kur futi idiotë si ti nëNATO?
   kUR LIBERALIZOI VIZAT
   aPO KUR ME XH bUSH NË tIRANË VENDOSËN SHPALLJEN E pAVARËSISË SË kOSOVË.

 3. Ti je nje gonorre fizike etike dhe politike
  Gjeja me e urryer ne dy kembe te mallkuara,qe kudo qe shkel mbjedh vrer mjerim dhe degjenerim.
  Urojme te kesh fatin e ghedafit dhe sadam kurvit.

 4. Kukulla e sorosit po te Mo’s ishte kimetja e amerikes Sali Berisha ta fuste loqen ne goje shume shpejt ore pallosh

 5. Mire beri kimete kinezja qe sulmoi Dr. Berishen.
  Keshtu doli krejte skema e kurvllikut te edkurvit dhe lulvrimes se shqepure.
  Edhe baglandeshet e mjere per te shuar audiencen ramkurvi ja ka gjetur e ofruar.
  Mjer ai mjeran popull kush monster i ka hypur ne kurriz….
  Dhe kushedi se ku do perfundoje kjo masaker vampiresh te pangopur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu