• |
ide | kryesore

“Ideali i Bashës humbja” ofendime banale në Pallatin e Kongreseve ndaj Bardh Kadillit

-Instant, Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit, Të fundit

Ka qenë shqetësues për delegatët dhe për zyrtarët e PD-së që mbështetësit e Lulzim Bashës fjalimi i Bardh Kadillit në Pallatin e Kongreseve. Kadilli u kujtoi demokratëve se si Basha kishte humbur 4 zgjedhje rresht, se si nuk dha dorëheqjen, se si i refuzon kërkesat për dorëheqjen, se si po shfaq një kulturë bolshevike dhe sesi ka ngritur fabulën e mbështetjes amerikane për të krijuar iluzionin se PD do të rikthehet në pushtet përmes gënjeshtrave. Por prishja e rehatisë në sallë nga Kadilli u shoqërua me sharje dhe ofendime banale, që mund të dëgjohen në videon e shkëputur më poshtë:7 Comments

  1. Nderkohe qe ishte Basha qe ne fjalimin i tij vazhdoi e lartesoi fushaten e tij te turpit per diskreditimin e bazes se PD duke shfrytezuar kontrastin per t’i quajtur mbeshtetesit e Berishes primitive, anormale dhe jo-civile. Fati i Bashes eshte qe nuk e marrin seriozisht se me kete seri fyrjesh ndaj njerezve qe nuk ka guxuar ta beje askush ne 30 vjet as per mbeshtetesit e pales tjeter (me perjashtim te Metes me ‘kokepalaret’ e 21 janarit ‘),nuk do kishte lene kazan plehrash pa perfunduar.

  2. Sali Berisha vijon të hedhë para të dyshimta për të financuar aksionin e tij kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës si dhe për të marrë nën kontroll Partisë Demokratike. Krahas aspektit të paligjshmërisë, referendumi i zhvilluar sot nga Sali Berisha në të gjitha degët e Partisë Demokratike ka një kosto me vlerë qindra mijëra, ku përfshihen shpenzimet për bazën materiale, transport, qira për ambiente të përdorura si qendra votimi, ushqim për komisionerët etj.

  3. O popull thirini mëndjes dhe kërkoni llogari qeverisë,mos rini me celular në dorë dhe para televizorit.Qeveritë duhen ndëruar çdo 6 muaj,ër të kufizuar mega korupsionin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu