• |
ide | kryesore

“Në selinë blu RENEA e Garda”/ Reagon Policia e Shtetit: Nuk kemi asnjë trupë në territorin e asaj partie

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia e Shtetit ka reaguar pas deklaratave se RENEA dhe Garda kishin rrethuar selinë e PD. Me anë të një njoftimi zyrtar, policia ka mohuar faktin që trupa të saj të kenë qenë të pranishëm në territorin e Partisë Demokratike, ashtu sikurse u shpreh më herët ish-kryeministri Berisha.

“Policia e Shtetit nuk ka pasur asnjë trupë të vetme në territorin e asaj partie.Policia e Shtetit nuk ka asnjë lidhje me akuza apo pamje të servirura në media, nga aktorë të caktuar politik dhe mediatik”, shkruhet në njoftim.


14 Comments

  1. keshtu thane edhe ne elbasan, por doliqe kishte materiale zgjedhore

   thane edhe per te ndjerin klodian rasha, qe kishte pistolete

   thane edhe per habilajt

   per gon xhafen

   etj etj etj

   i besojme policise apo rames ???

   hahahah

  2. Përfundimisht patronazhistët janë vënë në lëvizje pas përfundimit të të votimit. E panë që Basha humbi dhe na e bëjnë trim.Rrini o të mjerë e mos provokoni përballje e konflikte atje ku nuk ka.Luli ka maru dhe mbrohet nga Rama!!!!!Demokratët janë atdhetarë dhe si të tillë nuk provokojnë kundër shqiptarit. Përkundrazi janë ata që nuk pranojnë realitetin e duan përplasje. Kjo sepse skanë qënë asnjëherë demokratë.Demokrati i vërtetë gjithmonë pranon realitetin dhe i bindet shumicës.

  1. Une jugor jam o kurve e kuqe,por shqiptaret nuk ndahen ne verior e jugor.ti je nje inferior qe komenton nga bodrumet e bashkise.nuk ja vlen as te meresh me ty krimb i kuq.pty

 1. Berisha mund ti hipë dhe zbresë shkallëve, ai mund të krijojë celula dhe organizata me orientim anti-amerikan, por ai nuk do të jetë më pjesë e organeve drejtuese. Është i përjashtuar.

  Deri tani sjellja e tij është qesharake”, Salihu trimi mullijve me ere ne vicidol o loqja e majte e serbit salih

 2. A e keni dëgjuar ndonjëherë Bashën por edhe politikanët që e mbështesin ate në Kuvendin e 18 dhjetorit që të shajnë e etiketojnë Berishën me epitete ofenduese ?
  Tre muaj rrjesht Basha, ndonëse është sulmuar nga Berisha në foltoret me epitete ofenduese, nuk i është përgjigjur asnjëherë me po ate gjuhë.
  Që Berisha ka një masë të madhe mbështetje në ate që quhet “baza e partisë”, kjo është e dukëshme, por a mjafton vetëm adhurimi për kultin e tij të individit e thirrjet “o Sali o hero, gjithë Shqipëria ty të do” për ta quajtur kauzën e tij si një kauzë demokratike ?
  Jo shqiptarët me një nivel të ulët të kulturës demokratike që mbolli Enver Hoxha në mbi 40 vitet e regjimit të tij diktatorial, por edhe popujt me nivelin më të lartë kulturor në Europë, gjermanët e italianët dilnin e brohorisnin si të tërbuar Hitlerin e Musolinin.
  Cila ishte arsyeja që ata sollën në pushtet Hitlerin e Musolinin ?
  Arsyeja ishte se që të dy dolën me flamurin e nacionalizmit gjerman e italian.
  Hitleri tërhoqi turmat e gjermanëve me propogandën e çmendur se kombi i tyre i përkiste një race superiore.
  Musolini ju mbushi mëndjen italianëve që ai do të ringjallte perandorinë e fuqishme romake.
  Enveri ju a bëri shqiptarëve mëndjen dhallë me “sovranitetin” e izolimin nga gjithë bota, me parullën idiote se bar do të hamë e nuk do ti nënshtrohemi imperializmit perëndimor e social-imperializmit sovjetik.
  Se ku e katandisi marrëzia e Hitlerit e Musolinit, Gjermaninë e Italinë me luftën e dytë botërore, nuk ja vlen të zgjatemi.
  Po ne shqiptarët e pësuam shumë më keq nga ata.
  Luftuam për tu çliruar prej italianëve e gjermanëve, e u bëmë skllevër të një diktatori paranoiak kriminal.
  Të mos harojmë edhe diçka tjetër.
  Hitleri e Musolini janë cilësuar si “diktatorë të djathtë” pasi luftonin komunistët, por harojme se zanafillat e nazizmit e fashizmit ishin të mbështetura në ideollogjin e nacional-socializmit.
  Është e vërtetë që e djathta konservatore mbështetet mbi parimet e kombit, familjes e besimit fetar, por ama ideollogjia konservatore nuk mbështet kultin e individit, por vlerat e përfaqësimit nga elita e shoqërisë, liritë e individit e konkurencën e aftësive.

  Pra nuk ka asgjë të përbashkët midis të djathtës konservatore, e kultit të individit që mbështetet në adhurimin e turmave të pa emancipuarae me nivel të ulët intelektual.
  Filozofia marksiste e barazisë së plotë edhe ekonomike në shoqëri, në thelb është një ide tepër humane e sigurisht tepër joshëse veçanërisht për popujt e varfër, pasi cili njeri nuk do të deshte të jetonte në bollëk e të mos pasurohej ?

  Pika më e dobët e marksizmit, ështtë mohimi i diversitetit genetik në shoqërinë njerëzore..
  E thënë shkoqur, a mund të vihet në (shoh që komenti im po hakerohet)k kryet tqeverie një njeri me intelekt të dobët apo ashtu siç i themi një budalla? apo qoftë edhe psikopat ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu