• |
ide | kryesore

VIDEO/ Basha “harron” të publikojë emrat e anëtarëve të Kuvendit Kombëtar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Nesër para çdo shqiptari do të hidhet poshtë çdo trillim, duke bërë transparent emrat e 5004 delegatëve që ishin të pranishëm në Kuvendin Kombëtar”.


Ishte ky premtimi i kryetarit të PD-së Lulzim Basha (video më poshtë) orët e vona të së shtunës pas një mbledhjeje të kryesisë së partisë dhe pak minuta pasi nga oborri i selisë blu ishte larguar Sali Berisha me të tijtë.


Basha e bëri këtë premtim pas akuzave dhe dyshimeve se Kuvendi Kombëtar i mbajtur prej tij në Pallatin e Kongreseve në Tiranë nuk kishte arritur sot të thyente dot shifrat e Berishës në Air Albania dhe madje nuk kishte as kuorum për të marrë vendime.

Basha premtoi para gazetarëve se do të kishte transparencë të plotë, por të dielën në selinë e demokratëve duket se ishte ditë pushimi. Nuk pati asnjë deklaratë dhe asnjë dalje për mediat.

“Ejani të shtunën të shihni si bëhet një Kuvend Kombëtar! Ejani të shihni çfarë është transparenca!” – ngriti zërin Basha në studion e emisionit “Open” të enjten, por të dielën e gjithë PD-ja e mori pushim duke harruar premtimin e bërë 24 orë më parë. ©LAPSI.al


26 Comments

  1. Po ça emra do deklarojë!!!Aty delegatë të vërtetë ishin jo më shumë se 350.Të tjerët gra fëmijë vëllezër motra të këtyre delegatëve. Të tjerët socialistë studentë punonjës të administratave të firmave të kunetërve miqve.Nuk ishte problem ta mbushte me 3/4 me anonimë të 2200 vëndeve të sallës.Problemi është ku janë ata 5004 delegatë.Smundet ti deklarojë sepse nuk egzistojnë.

 1. Shesheli I Serbisë, ai I vërteti, është një I çmendur që ishte gati të vdiste vërtet për Serbinë dhe të zhdukte “armiqtë” e saj. Shesheli ynë është një plak I rrjedhur që është gati të vdes për shtëpinë e vet dhe të vras “armiqtë” e familjes së tij. Dhe nesër shpreson që duke përdorur “besëprerin” e Sheshelit, Aleksandër Vuçiq, ti rrëmbej selinë “besëprerit” të tij Lulzim Basha. Në një farë mënyre, merr hak dhe per Sheshelin qe e mbylli jeten burgjeve, ndërsa “besëpreri” i tij gezon pushtetin.

   1. O lyli o mashtrues serial dhe ordiner
    Po ti as emra nuk ke për te thënë asgjë nuk ke
    Po ik ne Holland dhe lere opozitën të ketë shpresë se po e vret o bastard

 2. Rrenacak si ky nuk ka ! Ik o trap se le nam, budalla ke mbledhur dhe ca budallacka , kucka , pederasta dhe kerkon te perfaqesosh demokratet.

 3. Tani merrjani karin ne goje Edi Rames ti o Lyl dhe Sali Gaforja i Serbise Asnjeri nga ju nuk ngrihet me ne kembe po do eliminoni njeri tjetrin Pune cecenesh

  1. Saliu o moterqire,i rrasi karin Lulit, pas Lulit do te shkerdhej Ramen dhe pas kesaj “cecenve” do i besh blowjob o vemje mashkull.

 4. O Lul, si shumice 99% qe je, na mblidh naj miting qindmije vetash per kto incineratoret, me at rast i bo ene i çik karshillik Berishes.

 5. Lul Brava, ishe mire me 7×7=42 dhe do i kishe gjetur 42 emra deri tani. Qe kur 7×7 i dolen 5004😂, do lodhet ca dite sa te gjeje emrat😂. A ty duhet te qire plaka o Lul Brava o cun debil.

  Sali Berisha, eshte votuar referendumi ne plebishit per te hequr kete pleh dhe po nuk e nxore per bythe jashte kete diversant Sorrosi maximumi deri te marten do jete e pafalshme dhe zhgenjyese. Une e di qe Lulzimsat dhe ate te gardes ne cati mezi presin per noj incident, por sduhet te kompleksoheni nga kjo. Referendumi ju jep te drejten legjitime per te nxjerr me shkelma bythe ato qe anetaresia votoi qe nuk i do. Kaq e thjeshte eshte!

 6. Si ka mundesi te kete harruar??????????
  Ky nuk para genjen, ku problemin e ka me bravat dhe karriget , sidomos me numrin e karrigeve.

 7. Sipas dokumenteve të siguruar nga Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative, njëra nga llogaritë e biznesit të Flutura Kolës për Kola & Associates, u kreditua me 350 mijë euro brenda vetëm dhjetë muajve në 2008.

  Ajo fitoi 250 mijë euro të tjera nga kontrata të tjera biznesi përmes një llogarie tjetër personale brenda tri viteve.

  Shumë prej bizneseve morën leje dhe licenca nga qeveria, shpesh me firmën personale të Berishës, pasi patën punësuar studion Malltezi & Kola.

  Dokumentet bankare u sekuestruan si pjesë e një hetimi për pastrim parash mbi mikun kontrovers të Berishës, biznesmenin boshnjak Damir Fazlliç. Akuzat kundër tij u rrëzuan dhe Fazlliç vazhdon të deklarohet i pafajshëm.

 8. Anjshtajni mendonte se cmenduria eshte besh pafund te njeten gje dhe te presesh rezultate te ndryshme, si Lyl Brava

 9. karakteri i tij provincial ku çdo gjë e merr personale dhe e lidhë me vetën, dhe nga ana tjetër mendësia e tij autoritare, ia bëjnë atij të pamundur të jetojë i qetë dhe pa pushtet edhe në vitet e pleqërisë. Me çdo kusht duhet t’i ngjajë liderit të tij shpirtëror, Enver Hoxhës, të vdes i pushtetshëm.

  Për pushtet, Saliu ka rrahur, ka shitur, ka vjedhur, ka vrarë, ka shkaktuar luftë civile, e çka jo tjetër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *