• |
ide | kryesore

Kanye West, dhurata për fëmijët në vendlindjen e tij

-Instant, Paparazzi, Slider

Reperi Kanye West ka dhuruar së fundmi mbi 4000 lodra për “Chicago Toy Drive 2021”.


Sipas “16th Ward” Alderman Stephanie Coleman, reperi bleu mijëra lodra për një ngarje bamirësie që po mbahej në Englewood të dielën (19 dhjetor).“Jam shumë krenar që Kanye po i përgjigjet edhe një herë kërkesës sonë për të ndihmuar fëmijët e Englewood dhe më gjerë.Ai nuk është i huaj për komunitetin tonë.Prania e tij është ndjerë gjithmonë në lagjet tona dhe atij i pëlqen të vizitojë, por këtë Krishtlindje ai ka qenë me të vërtetë Santa Claus-i ynë i ditëve tona”, u shpreh Coleman. Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *