• |
ide | kryesore

13 jetë të humbura nga Covid në Maqedoninë e Veriut, mbi 300 raste të reja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.543 testime, janë regjistruar 335 raste të reja me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit po ashtu ka pasur edhe 515 pacientë të shëruar dhe 13 persona të tjerë kanë humbur jetën.


Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë regjistruar 221.744 raste me COVID-19, ndërsa prej tyre 208.724 janë shëruar dhe 7.838 persona kanë humbur jetën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu