• |
ide | kryesore

Berisha për “pakicën e Bashës”: Ose totalitare, ose terroriste, ose banditeske

Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha ia ka bërë të qartë kryetyarit të PD-së Lulzim Basha se atë dhe përfaqësuesit e tij nuk i ndalin as ndryshimi i bravave apo dhe forca.

Në një konferencë për mediat nga ambientet e selisë blu, ku u shkallmua dhe një prej dyerve të kësaj godine, Berisha s’i ndali ironitë për Bashën, që e cilësoi me epitetin ‘Lul brava’.


“Pyetja kur një pakicë mendon të shtypë një shumicë, ajo ose është pakicë totalitare, ose është pakicë terroriste. Ose është pakicë banditeske. Mbyllja e dyerve të selisë për PD nga pengbasha, apo Lul Brava është akt i shëmtuar. Siç është i shëmtuar, futja e eksponentëve të armatosur te qeverisë dhe banditë në selinë e demokratëve. Kjo është selia e lirisë, dhe jo e armëve. Në këtë kontekst, nuk është Sali Berisha as këta zotërinj të përkohshëm që ka bërë lojë me brava. Ka bërë lojë me brava në mënyrë të turpshme. E ka nisur dhe bitisur Lulzim Brava. S’ka bravë, forcë, s’ka asgjë që mund të ndalojë këtë revolucion pa zbatuar vendimet e anëtarëve të tij. Edhe një herë, besoj se u shpreha qartë.”, tha Berisha.

16 Comments

 1. Hidheni ne Lane ate Bashen aty e ka vendin matrapazi dhe I paafte qe ti Berisha e sponzorizove ne kurriz te shume te tjereve sic ishte Olldashi.

  1. Saliu pishtar i demokracis. O Sali je komplet skorje. Nuk ka shqiptar me mend qe te mendoj se po ben revolucion per te shpetuar demokracin. Jo per gje Po ti se ke dhe se ke pas kurr iden ca do te thot demokraci. Luli mund te jet varikars por deri tani ka tregu sjellje me dinjitoze se ty. Ti nuk e kalon dot mentalitetin haxhiqmilist. Je komplet demode

   1. Sipas teje dinjitoze është kur mami yt qihet me komshiun, apo gruaja jote qihet me kundërshtarin tënd.

    Dinjitet shumë domethënës!

 2. Po ky per veten flet? Ku i kishe 40 mij vetat o Sale? Je ber pinok. Shko me horra te tipit Muli, Kulicaj, Sal Lusha dhe ben si gangester dhe me ate qe ben vet akuzon Bashen. Tipike strategji e jotja qe vjen nga shkolla serbe. Na ben dhe si patriot ti ropqir qe ke fut ne burg Adem Jasharin. Ska streh qe te mbron me, sidomos tani qe e bere mutin mullar. E meriton fundin qe po te vjen

   1. ik o kar se nuk jan te gjith mavi vetem se nuk shofin dot me sy salen. ju flisni te gjith me gojen e sales, o me mu o kunder mu. ska rrug te mesme per qim-pekistat. te qifsha mavit e te qifsha salen tend, edhe lulin po deshe. mjeran

    1. O ti rilinds PD-je, nuk eshte me pelqim kjo pune. Mund te te pelqeje Luli, Sala, Kadilli a kushedi se kush por por puna eshte ne fund te dites kush del flet, kush ka numrat, kush krijon fryme, kush ngre njerezit ne kembe. Te tjerat, jane dokrra hini.
     Ku i kishte sala 40,000 vetet, shko verifikoji te gjithe ato anetare te PD-se qe votuan ne selite te PD-se ne rrethe.

     Nese do te vesh ne dyshim numrat, pyete pak ate prestigjatorin Jemin Gjana si i dolen 5004 ne 1900 karrike. Apo si Lulzimsa e Bardhoshe qe ishin ate UET-istat u ulen 3-4 ne kembet e nje karrike.

     Bythqir muti!

 3. O lapsi boll na dhat lajme per keta, na e shpifet. Keta smerren vesh me njeri tjetrin dun edhe pushtet. Nga ana tjeter skandalet e qeviris skan fund Po te le sala me bashen. Sala ka hall, e do PD si perzevativ, Basha humbes serial qe do me e mjel PD.

 4. shpallaja e Berishes non-grata eshte turp per gjith shqiptaret. eshte turp pasi, nje person qe konsiderohet nga aleati me i madh dhe me strategjik i shqiperis, konsiderohet i korruptuar dhe pengues i zhvillimit te demokracis te vendit, ka mbajt per vite me rradh funksionet me te larta te shtetit. keshtu eshte kur se heq dot doren nga tepsia, tafmaja e madhe te le pa gje fare. tani do i sekuestrojn dhe milionat apo miliardad e vjedhura dhe aty do filloj fundi i vertet, sepse deri tani ato para po i perdor per revolucionin imagjinar (ska ber asnje qindark trasparente per gjith eventet miliona euroshe qe ka organizu, per te mos fo per avokat e lobingje).

 5. po ky kari akoma dle i di shqiptaret, si ata qe i ven nga mbarapa? ata qe te vijn nga mbrapa o sale nuk jan idealista, jan ca qe nga morracak u ben bosa per ca dit dhe tani kerkojn revolucion.

 6. Luli vec per kete qe i beri sals e meriton te votohet. Ja qifsha jeten ate qe i beri Luli, ska arrit tja bej asnjeri deri me sot. ca gallate.

 7. o Berish ke terrorrizu nje popull te ter o shkerdhat njeri o vemje e ndyr, o krymb. flet ti per terrorrizem, ti qe vrave 6 qytetar te pafajshem ne Permet (kam qen deshmitar dhe jam gati te deshmoj per kete nqs eshte e nevojshme). ti qe doje me bombardu jugun, ti qe vrave ne gerdec e ne 21 janar. ti patriot dyleksh qe ke vra remzi hoxhen, qe ishe kunder pavarsis se kosoves, qe ke arrestu njerezit e uck. o skile e ndyr, po kenaqen gjith shqiptaret me fundin tend te merituar.

  1. Ik mer te qifsha patronazhisten. Ate qe vrau me 21 Janar (qe e kishte deklaruar me pare social-komunisti Spurdhjak Ngjela) e graduat Kryerilinds ne Mat.

   Ik analfabet funskional, ha sufllaqe dhe meso te shkruash se e turperove Ramazanin, nxenesin e Nolit dhe Konices:).

 8. shkove per lesh kari o malok i piset Vucidoli Edhe zgjebsat cecene qe te kane ndjekur te kane kthy krahet kete e pe ne ‘protesten”qe organizove Cdo dite e me pak do kesh mbrapa deri sa te shkosh ne burg ku sdo kujtohet njeri per ty Aty do ta qijne bythen e fishkur prej maloku

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu