• |
ide | kryesore

Fotot brenda burgut/ Lefter Koka, i burgosuri VIP në paraburgimin e 313

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme, Syri i Lapsit

Për ca kohë, Edi Ramës i duhej pranë si bashkëpuntor të ngushtë. Që ia kishte nevojën për rezultatin e 25 Prillit u kuptua në videon që bashkë i dërguan Nasip Naços, çakërrqejf, me një gotë verë të mirë para.


Por ndërsa të tjerët i ruajnë ende privilegjet e pushtetit, Lefter Koka po kalon ditë të vështira. Po bëhet një javë, që kur policët i vunë prangat në shtëpinë e tij në Durrës. Ish-ministri po qëndron në qelitë e paraburgumit tek 313. Akuza është e rëndë. SPAK thotë se ai ka marrë ryshfet 3.7 milion euro për inceneratorin e Elbasanit.


Lapsi.al ka siguruar disa foto nga paraburgimi në Tiranë. Ish-Ministri i Mjedisit është duke bërë disa ushtrime gjimnastikore. I vetëm në ambjentet e ajrimit, përpiqet të mbajë trupin në formë, nëpërmjet disa lëvizjeve më shumë.

Izolimi në qeli ka një ndikim jo të mirë për fizikun. Orët e fiskulturës përveçse janë të nevojshme për trupin, bëjnë mirë edhe për gjendjen emocionale të të burgosurit.

Ishin të shumtë ata që e konsideruan “kokë turku” në aferën e inceneratorëve, ku qarkullojnë gjithsej 400 milion euro. Megjithatë për Lefter Kokën nuk mungon trajtimi i veçantë. Drejtuesit e institucionit e kanë lejuar të dalë i vetëm në ambjentet e ajrimit. Siç duket nga pamjet, në ambjentet e ajrimit mungojnë të burgosurit e tjerë.

Burime nga burgu 313 që nuk pranuan të indentifikohen thanë për Lapsi.al se Koka është një i burgosur model dhe ka krijuar një marrëdhënie të mirë me gardianët.

Lexo edhe: Kryemadhi firmos padinë për inceneratorët: 7 vite burg për Kokën, Veliajn, Agaçin

Lexo edhe: Historia/ Si e përdori Rama limonin e shtrydhur Lefter Koka

Lexo edhe: Me zë dhe figurë/ Si e mbuloi Rama aferën e inceneratorëve me flamurin e Partisë Socialiste

Nuk dihet se sa do të zgjasë qëndrimi i tij në paraburgim, por sipas ligjit, një ditë në paraburgim llogaritet si një ditë e gjysëm e ditëve të dënimit definitiv.

Në kërkim për të njëjtën çështje janë edhe administratorët e kompanive Klodian Zoto e Stela Gugallja. Për të njëjtën çështje, opozita thotë se duhet të dënohen edhe Edi Rama, Ëngjëll Agaçi, Arben Ahmetaj, Erion Veliaj dhe Alqi Bllako./Lapsi.al

 

19 Comments

 1. Ec Tero, se per 5 milion euro ja vlen te rrish 2 jave ne burg. Pastaj, c’eshte me e rendesishmja, me nderin qe i bere Paulinit qe i vune kapak vjedhjeve 850 milion euroshe me burgimin tend 2 javor, ti do gezosh rrespektin e Ramazanit per zbatimin me perpikmeri te Omert’as.
  Edhe Spaku e shiti si rezultat, dhe Kimetja kaloi ne delir saqe tani Arban Kraja do futet ne librat e fillores si “luftetari me i madh pas Skenderbeut”:))) …happy end, ku ka me bukur.

 2. jo ish ministri Rames po ish ministri Metes.
  Sic ka qene minister ne kohen e Rames ka qene dhe ne kohen e Berishes

  1. …..por qe vjedhjen e beri si minister i qeverise se Ramazanit. Votat ne zgjdhje i mori per Ramazanin si deputet i Rilindjes dhe ne video ku dolen duke pi raki si adoleshenta ishte qaf me qaf me Ramazanin.

 3. Klodian Zoto eshte nje kokerr rrenacaku e mashtrusi por mbi te gjitha esht frikacak i madh. Ne momendin qe atij do i vene byzylyket ai do shperbehet i teri, ai do i nxjerri vete pa e pyetur te gjitha te palarat e kesaj pune. Eshte frikacaku me i madh qe mund te egzistoje qe kur ishte femi.

  1. George Soros is Jewish but when the Nazi’s came, he turned on the Jews. He openly has admitted to it. He in essence became a Hitler youth. He turned in all the other Jewish families he knew, helped confiscate their wealth and send them to concentration camps. As a grown man looking back, he has no remorse for his decision, no sadness for those he sent to their death. So he may have been born Jewish, but he chose to be a monster. He is one that should have been tried for war crimes.

 4. Ja pune ditesh se e nxjerr Apeli arrest shtepie psh ditet e vitit te ri se se ka mendjen njeri me u marr me Terrin.

 5. YMER GELBAZA KELLIRA KUR MASTUBON NGA KARI I RRJEDH ,QELBESIRE,MUT ME QIME NGA BYTHA E FRROK CUPIT DHE CA NJOLLA GJAKU ME MUT thotë:

  SONTE NE DARKE YMER GELBAZA KELLIRA DO TE FUTET MBRENDA NE DHOMEN E LEFTER KOKES DHE DO JA FUS KARIN NE BYTH TERR KOKES

 6. Lefteri produkt dhe viktime e monstrave Meta – Rama – Mona. Pak e ka burgun ministri me dipllome te blere por te tmerron larja e duarve e padroneve te tij te sipercituar. Francezet thone “Sherbetorin e nje padroni respektojeni ndersa ate te shume padroneve neveriteni”. Leteri ne fakt duhet neveritur se bashku me padronet e tij

 7. @Beni

  Nqs ajo qe thua ti eshte e vertete atehere Zoton do ta gjesh me ndonje karafil ne goje i “vetvrare”

 8. Një komunist 24 karat si ai nuk mund të udhëhiqte një përmbysje postkomuniste në Shqipëri dhe, aq më pak, të krijonte një rend të vërtetë demokratik, veçse me të njëjtin mentalitet dhe me të njëjtat metoda komuniste.

  Sot, “revolucionari” Berisha duket se i përket një shekulli dhe një planeti tjetër, jo Shqipërisë së shekullit të 21-të, jo përfytyrimit që kanë për të ardhmen e tyre dhe të shoqërisë së tyre 20-vjeçarët e sotëm të këtij vendi.
  Berisha edhe vetë e ka kuptuar se koha e tij ka marrë fund dhe ajo kohë s’mund të kthehet më, as me demagogji, as me kuvende, as me protesta, as me dhunë.Po vjen kryshpellkari i shpellkareve,salih karaxhic berisha

 9. të rinjtë e sotëm, ata që i përkasin pikërisht kësaj gjenerate, nuk e kanë njohur Berishën e mesit të viteve 1990, njeriun që shkaktoi marrëzinë e madhe kolektive të shqiptarëve më 1997, duke i mashtruar qytetarët e këtij vendi me skemat piramidale, duke i shkatërruar institucionet e shtetit, duke i rrahur e burgosur gazetarët dhe kundërshtarët e tij politikë, duke e çuar vendin në një kaos total, në të cilin, brenda disa javëve, u vranë 2,000 a 3,000 shqiptarë, më shumë se sa gjysma e ushtarëve amerikanë të vrarë në Irak nga marsi i vitit 2003, deri në dhjetor të vitit 2009.

 10. Berisha si notar i sprovuar dhe Meta i rafteve te kanioneve te Skrap-arit mezi po presin te ushtrohen bashke me Lefter B…n ne qelite e paraburgimit.

 11. Control of the world. ( with the exception) of a few ultra rich Elite and his puppet Political Friends needed to Emplement, his,( Soros) Global, NEW world Order Agenda! His Son is now heavily involved in helping bribe judges and political figures. Like payingBLM 15.00 an hour in Cash and providing them tools they need like mace, batons, pallets of Bricks and iillegal weapons. To riot and spread Chaos across America. Soros already owns large stakes on the lamestream media. 90% plus are at his bidding to lie on EVERY NEWS CAST! He won’t be satisfied until Americans are under 100% Communist Rule for Decades. Anyone that disagrees with his Agenda will End up in a Fema Camp!! Might be time to ,( Take Action) together!! Before it’s Too late! Soros was a ring leader in the theft of the 2020 election!in my opinion, he is a Traitor if there ever was a Traitor!!

 12. George Soros is Jewish but when the Nazi’s came, he turned on the Jews. He openly has admitted to it. He in essence became a Hitler youth. He turned in all the other Jewish families he knew, helped confiscate their wealth and send them to concentration camps. As a grown man looking back, he has no remorse for his decision, no sadness for those he sent to their death. So he may have been born Jewish, but he chose to be a monster. He is one that should have been tried for war crimes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.