• |
ide | kryesore

Përmbytje masive në Malajzi, deri tani 14 persona kanë humbur jetën

Arkiva

Është rritur numri i viktimave për shkak të përmbytjeve në Malajzi. Deri më tani të paktën 14 njerëz kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë zhvendosur.

Prej ditësh vendi është përfshirë nga shira të rrëmbyeshëm , duke bllokuar një pjesë të qyteteve dhe fshatrave.


Për shkak të kësaj situata ka pasur shumë kritika nga ana e qeverisë, ndërsa shtohet frika se numri i viktimave mund të rritet gjatë orëve në vijim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu