• |
ide | kryesore

Zëvendësohet Edi Paloka, zgjidhet kryetari i ri i Këshillit Kombëtar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Është mbledhur sot Këshilli Kombëtar ku po zgjedh drejtuesit e tij të rinj si dhe anëtarët e Kryesisë së Partisë Demokratike. Kryetare e Këshillit Kombëtar do të jetë Arta Sakja. Ky ka qenë vendimi i parë që morën sot demokratët në mbledhjen e Këshillit, që nisi pak më parë. Sakja do të zëvendësojë Edi Palokën, i cili u shkarkua nga kjo detyrë më 12 dhjetor me vendim të mbledhjes së Kryesisë, pasi mori pjesë në Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.


Gazetari Osman Sfata konfirmon për BalkanWeb se sekretar Organizativ është zgjedhur Flamur Hoxha, ndërsa sekretar për çështjet zgjedhore do të jetë Indrit Sefa. Mësohet se Kreshnik Çollaku do të jetë sekretar për emigracionin, ndërsa sekretariati për Decentralizimin është Roland Bejko. Po ashtu janë propozuar si anëtarë të Kryesisë: Helidon Bushati, Gazmend Koduzi, Xhemal Gjunkshi, Agron Kapllanaj dhe Xhelal MziuPara disa ditësh, anëtarët e Këshillit Kombëtar votuan pro shkarkimit të disa sekretarëve, Ervin Minarollit, Ivi Kasos, Belind Këlliçit dhe Ledina Mandia.

Kujtojmë se prej disa muajsh situata në PD ka qenë e trazuar për shkak të ‘përplasjes’ mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryedemokratit Lulzim Basha. Ish-kryeministri ka shkuar 3 herë në selinë e PD, ndërkohë që para dy ditë më parë një nga shoqëruesit te tij shkelmoi edhe derën e një prej sallave të kësaj partie.9 Comments

 1. Tritan Shehu me hotel dhe 7 shtëpi, Paloka ‘beu’ i ri i Kavajës, Agron Shehaj pasuri të ‘çmendur’ me vlerë 19 milionë euro, Dash Shehi mbi 4 milionë USD prona

 2. Lulush Brava dhe Yuri Kim e shnderruan PD ne G99. Sali Berisha dhe Ilir Meta te dalin te bashkojne opoziten. Lulushi dhe Gaz Dylberi s’marrin me shume se 0.99% te votave. Te na rroje shoqeria e hapur. Oe Oe!

 3. Me vjen keq qe e katandisen pd kta plehra ne shoqate dhe perfituan nga ne jemi per demokraci dhe nuk e kuptojn qe ne demokratet e vertete qe nuk kerkojm poste nuk votoj me per plehrat dhe si une jan shumica

 4. Ky skandal ka dalë në dritë pas publikimit të një database me të dhëna mbi pagat e qytetarëve shqiptarë, në të cilën gjenden edhe 39 individë që kompania “Agonset” vijon të paguajë me shifra stratosferike, mes tyre edhe gazetarë të njohur që vijojnë të paguhen si nënpunës të Becchetit.

  Kështu, gazetari Andi Bejtja me pozicionin drejtor departamenti në televizion pranë AgonSet, paguhet me plot 1.849.028 lekë, thënë ndryshe 18 milion lekë pagë mujore.

  Lista vijon me analistin Fatos Lubonja, që ka një pagë prej 640.529.000, ose 6 milion lekë dhe pozicionin e punës si këshilltar pranë AgonSet.

 5. Po brekedhjeret fytyremut si puna jote, sa paguhen per te perhapur idiotesira ne mbrojtje te Rindjes ketu..

  Ptuu flliqesire muti, te qifsha fisin mbarc e prapsh!!!

  1. Ore lul bythpambuku law shum e urren kete parti we do ta ndash ne Copa ore pleher
   Para selis do ngrem nje monument turpi we te kujtohesh ne breza

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *