• |
ide | kryesore

Berisha: Pagat e shqiptarëve i nxorën Basha, Veliaj dhe Balla pas takimit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se skandali i daljes së të dhënave të shqiptarëve u krijua qëllimisht nga Lulzim Basha, Erion Veliaj dhe Taulant Balla pas një darke që ata kanë pasur. Qëllimi i tyre sipas Berishës është tërheqja e vëmendjes nga skandalet e inceneratorëve dhe shkarkimi i Bashës.

“Këta të tre kanë qenë në një darkë të negociuar nga Irfani. U takuan Erion Veliaj, Lul Brava dhe Taulant Balla. Nuk ka rëndësi ka apo jo foto. I kanë parë njerëzit me sy. U përfolën ta paraqesin si ngushëllim, por ishte ndryshe. Ishte qelime. Darkë morti, por i thanë shishet me raki Skrapari.


Një gjë është e sigurt se bashkëpunimi i Edi Ramës me Lul Bravës dhe hedhja në treg për të mbuluar aferat e tyre të tyre si inceneratorët, shkarkimi i Bashës vendosën të hedhin në treg të dhëna të tjera për të dëshmuar se ky shtet është i shkatërruar.

Plasën këtë bombë të paimagjinueshëm duke ditur që këtu nuk ka drejtësi, SPAK është S’KAP. Për të shuar një zhurmë tjetër hodhën në treg një zhurmë tjetër.

Po të më kishte dalë mua kjo do kisha dhënë dorëheqje” – tha Berisha në Zonë e Lirë. ©LAPSI.al

21 Comments

 1. Poli Hoxha u shpreh se te dhenat i nxorri qeveria, sepse do te jape me KONCENSION(si cdo gje ne kete shtet te mbaruar dhe te skllaveruar) mbrojtjen e te dhenave qe jane…. te pambrojtura!

 2. Berisha ky mashtrues patologjik, perdor edhe mortin per te manipuluar, nuk permbahet as naten e Krishtlindjes per te percare shqiptaret ky komunist ateist.

   1. Berisha po vjen !
    Rilindas ora juaj po merr fund bashke me ligesine e pushtetit te shpartallimit te shtetit !
    Ka marre fund gjeja juaj e neveritshme,poshterisa e pafund dhe morali i ulet ne qeverisjen kriminale !

  1. Si si??? Rama ka qe ne vitin 1998 ne pushtet te pafund, pra 23 vjet pushtet total, kurse Berisha 91-97, dhe 2005-2013!
   Di matematike o koqe e Meros??

 3. Jo po Mero llumi, jo po Fari Balliu, jo po cuni Fariut, jo po nipi Hysniut. Nuk vjen Berisha non grada kurre me ne pushtet o mjerane. Le te qerohet nje dite e me pare Rama si fatkeqesia e dyte kombetare pas Berishe dhe Metes.

  1. Nuk behet shtet me bythqirafshatareqytetarespiunakurvaevgjiterintrigantekomunistapsikopatebunkerincest.
   Hale kush voton, motren mu ne pidh kush voton ps.

   1. A te qift derri ropt e fisit e listen e dasmes. Po keshtu do fitoj PD, duke i shar njerezit nga ropt ti o i frustruar. Meqe je kaq i frustruar ik mbyllu ne shpell e mos dil me, se rrezikon te kafshosh njerez rrugeve, kafsh.

 4. “Këta të tre kanë qenë në një darkë të negociuar nga Irfani. U takuan Erion Veliaj, Lul Brava dhe Taulant Balla. Nuk ka rëndësi ka apo jo foto. I kanë parë njerëzit me sy. U përfolën ta paraqesin si ngushëllim, por ishte ndryshe. Ishte qelime. Darkë morti, por i thanë shishet me raki Skrapari.”

  Hë sa bukur, ja ku doli nje rast i lidhjeve të fshehta të Lul tradhtarit me Ramën. Po sa të tjera që nuk i dimë?! Doktorit i ka dalë fjala.

  Megjithëse ke te bësh me nje shumicë populli leshko, kjo është mundësia jote e fundit doktor. Mos ndalo, po s’i hëngre do të të hanë!!!

 5. Mir mir po se ke mir. Doktorit i kane dale vertete gjithe mashtrimet, nga Nano padrino te Ilir floriri dhe me pas te parin e beri shok te ngushte dhe te dytin cunin e tij dhe vellain e madh te Zenit. Berisha meqe ka takuar fshehtas Miloshevicin fantazon takime gallate me raki skrapari, na e boni Lulin dhe pijanec tashti, galllate berishiste, Lali Erin nga drogaxhi ne pijetar rakie, ene skrapari se vdes ky per maloket e skraparit qekur eshte dashuruar me Ilir skrapalliun. Skllever te skaduar bashke me revolucionin bolsheviko berishian.

 6. duke u shprehur se i njëjti qëndrim duhet të mbahet për Berishën ashtu siç është mbajtur edhe ndaj personave të tjerë të shpallur non grata në vendin tonë.

  “Nëse ne kemi kërkuar për të gjithë ata që janë shpallur non grata të largohen nga parlamenti, por edhe nga politika, hije na ka të gjithëve për koherencë dhe për moralitet në politikë, të mbajmë të njëjtin qëndrim edhe ndaj Berishës”

 7. e kush tjeter do te bente?po sigurisht qe kan shtu nga nje 0.keshtu dhe percarja me e madhe ( jo se nuk eshte).shqipot e hengren karremin fake te muajit e keshtu cakejte bejne kerdine neper mjegujt qe shqipot i mbajne per forc zakoni.

 8. jo o Malok muti Ato te dhena i nxorre ti me Lylin me hackerat kosovare duke shpresuar se me kete do bini trazira ne Shqiperi po karin ne goje ke per te marre si ti si Lyli si Argita dhe shkelzeni e vecanerisht slobodanka qe ta shkerdhente Sokol Hoxha dikur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.