• |
ide | kryesore

Ku ndodhen pemët e Krishtlindjes më të bukura në botë

-Instant, F1, Stil

Të zbukuruar me topa të shndritshëm, të mbuluara me drita dhe në krye me një yll të ndezur, bredhat festivë kanë përfaqësojnë magjinë dhe madhështinë e Krishtlindjeve.


Në të gjithë botën, disa pemë janë bërë të famshme për madhështinë e tyre, duke arritur lartësi të jashtëzakonshme dhe duke u cilësuar se pikat më të vizituara të Krishtlindjeve.


The Rockefeller Center, New York, SHBA

Sheshi Trafalgar, Londër, Mbretëri e Bashkuar

Galeries Lafayette, Paris, Francë

Sheshi Puerta del sol, Madrid, Spanjë

Sheshi i Katedrales, Vilnius, Lituani

Rodrigo de Freitas, Rio de Janeiro, Brazil

Pema Kombëtare e Krishtlindjes, Washington, SHBA


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.