• |
ide | kryesore

Besnik Mustafaj: Ju gjej unë 500 kryetarë në PD, më të mirë se Lulzim Basha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Besnik Mustafaj thotë se Partia Demokratike ka burime të shumta njerëzore.


Duke komentuar zhvillimet dinamike në selinë blu, i ftuar në studion e ABC Live, Mustafaj tha se si pjesë Komisionit të Verifikimit të Kandidatëve ka parë mijëra CV.


Mes tyre ai evidentoi se të paktën 500 mund të ishin kryetarë më të mirë se Lulzim Basha.

“Nëse nisemi nga faktet satutore, Basha është i ikur sepse 44 mijë anëtarë kanë firmosur për shkarkimin e tij.

Në këtë kuptim nëse Basha do të ndiqte filozofinë politike të Partisë Popullore Europiane, ai duhet ta njihte veten si të shkarkuar.

Nga ana tjetër, a duhet të ikë Berisha? Unë jam i mendimit se tani për tani ai është e tashmja, duke qenë motori që po ndërmerr këtë ndryshim të madh në PD.

Por kurrsesi nuk mund të besoj se Berisha është e ardhmja e partisë. Janë dy etapa të ndryshme. Kur fillon e ardhmja, kjo mbetet për t’u parë pas marsit kur janë edhe zgjedhjet për kryetar në PD.

Në ndryshimet e reja statutore çka mua më bën optimist parashikohet gara, e hapur dhe reale. Duke u hapur gara, jam i bindur se do të ketë evidentim personalitetesh të reja shumë energjike.

Nëse hyjnë në garë, tregojnë veten. I siguroj teleshikuesit tuaj se brenda PD ka potenciale, burime njerëzore të jashtëzakonshme.

Kam qenë në komisionin për përzgjedhjen e kandidaturave gjatë vjeshtës së kaluar, kam parë mbi 3 mijë CV, nga të cilat ju siguroj se janë të paktën 500 që mund të ishin kryetarë më të mirë se Basha.

Ka shumë demokratë të shkolluar shumë mirë dhe me vullnet të madh për të mbështetur qëndrimet politike të qendrës së djathtë”, u shpreh Mustafaj.


4 Comments

  1. Politikan, aq me teper lider, nuk te ben CV-ja. Une e kuptoj nevojen per ta inkurajuar PD-ne kete moment te veshtire, po ato shifra qe thua ti jane ekzagjerim. Nese rreth 20% e njerezve ne PD do te ishin me te afte se Luli atehere ky do ishte shperdorimi me i madh i kapitalit njerezor ndoshta ne historine politike boterore, po ne e dime qe kjo deklarate eshte nga ato qe Berisha kur eshte ne humor te mire i quan limonata elektorale.

  2. Dokra t’hinit! Bashes i ka hik koha, Berishes i ka ardhe koha, e ardhmja gjeagjeze. Filozofi alla Haxhiqemaliste!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *