• |
ide | kryesore

Fotot e nxehta të miliarderit Jeff Bezos dhe të dashurës së tij po bëjnë namin në rrjet (galeria)

-Instant, F1, Paparazzi

Miliarderi dhe themeluesi i kompanisë “Amazon”, 57 vjeçari, Jeff Bezos u fotografua me jaht në St Barts, teksa përqafoi të dashurën e tij Lauren Sanchez.


Ai po feston festat e fundvitit në varkë me miqtë për të festuar sezonin e festave gjatë udhëtimit të tyre në Karaibe të premten, shkruan DailyMail.


Duket se Bezos, 57 vjeç, i cili bleu një pronë prej 78 milionë dollarësh në Hawaii në nëntor, është larguar nga stili i tij i jetesës, pasi hipi në varkë me një kostum banje ngjyrë rozë dhe të kuqe të mbuluar me lule.

Lauren Sanchez, 51 vjeçe, u përshtat me zgjedhjen e ngjyrave të të dashurit të saj miliarder, duke veshur bikini të detajuara me ngjyrat kuq e bardhë dhe duke treguar figurën e saj mahnitëse të trupit në vapën 27 gradë celciuz.

Dyshja mund të shiheshin të dashuruar teksa ftoheshin në ujë. Në një moment, Bezos shihet duke përkëdhelur fytyrën e Sanchez-it dhe e dashura e tij e puthi në qafë.

Bezos dhe Sanchez gjithashtu mund të shiheshin duke u ulur nën një kuvertë dhe duke mbajtur duart pranë njëri-tjetrit.

Në fillim të kësaj jave, dyshja u pa duke kërcyer në një shëtitje në ishull.

Të dy të veshur me veshje sportive dhe atlete, ata u ndalën për të shijuar pamjen dhe për të shijuar disa puthje.

Ndërsa vazhdonin ecjen e tyre, Bezos i hodhi një krah Sanchez-it rreth shpatullave.

Çifti, i cili doli publikisht me lidhjen e tyre në janar të 2019-s pas ndarjes së Bezos me bashkëshorten MacKenzie.

Në një moment, Bezos dhe Sanchez u ndalën për të bërë pak pushim në një stol, në të cilin u ulën krah për krah.

Sanchez u mbështet kundër Bezos, duke vënë njërën nga duart e saj në kofshën e tij, ndërsa ai e mbështolli krahun e djathtë rreth shpatullave të saj.

Bezos dhe Sanchez kanë pushuar së bashku në St. Barts më parë. Në vitin 2019, atyre iu bashkua djali i Sanchez, Nikko Gonzalez, 20 vjeç.

Bezos, i cili vlerësohet se ka një pasuri prej 210 miliardë dollarësh, është njeriu i dytë më i pasur në botë pas pronarit të Tesla-s, Elon Musk, i cili së fundmi e rrëzoi atë nga vendi i parë me një pasuri prej 276.2 miliardë dollarësh, sipas Forbes.

Bezos ka bërë disa donacione shumë të publikuara që kur dha dorëheqjen si CEO i “Amazon” në korrik, duke përfshirë Fondacionin “Obama” dhe “Baby2Baby”.

Pak para Ditës së Falënderimeve, ai dhuroi 100 milionë dollarë për Fondacionin “Obama”, më i madhi ndonjëherë për bamirësinë. Dhurata e Fondacionit “Obama” përfaqëson më pak se 0.1 për qind pasurinë e vlerësuar prej 210 miliardë dollarësh të Bezos.

Si pjesë e dhuratës, Bezos kërkoi që sheshi në Qendrën Presidenciale të Obamës të riemërohej në John Lewis Plaza, sipas kongresmenit të ndjerë dhe liderit të të drejtave civile, i cili kaloi dekada duke luftuar për të drejtat e votës.

Më herët në nëntor, ai gjithashtu premtoi pothuajse 100 milionë dollarë për grupet që punojnë për t’i dhënë fund të pastrehëve dhe dhuroi për Hawaii Land Trust pak para se të transferohej në ishull.

Gjithashtu që prej dorëheqjes, Bezos ka shijuar një pronë të re në Havai, e cila vjen me tri ndërtesa dhe një plazh privat.

Prona iu shit Bezos në një marrëveshje jashtë tregut.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *