• |
ide | kryesore

Kontenieri me 119 kg kokainë i kapur në Tiranë, Artan Hoxha: Pronari i shkarkoi në darkë dhe njoftoi policinë në mëngjes

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar detaje në lidhje me itinerarin e kontejnerit me banane ku u gjetën 119 kg kokainë të nisura nga Amerika Latine drejt magazinave të kompanisë Zico Sh A në zonën e Vaqarit. Hoxha thotë se pronari i kompanisë i cili pretendon se kokaina është futur mes bananeve nga disa persona të armatosur, e ka lajmëruar policinë në mëngjes, ndërkohë që shkarkimi i ngarkesës është bërë një natë përpara. Ai ironizon duke thënë se tashmë duhet inventari i arkave me banane që janë nisur në fillim, pasi tashmë mund t’i druhemi edhe rritjes së çmimit të bananeve.

Postimi


“Eh moj bananja kinge, ç’na e nise me faqe “te bardhe” 2022-shin… Na u be ky konteineri i fundit, qe erdhi nga Ekuatori, si urbani Ndroqit. Ndalohet ne Gioa Tauro Itali, shkarkohen ca arka me “banane”, pastaj mbyllin konteinerin. E ndalin ca “pasagjere” me maska e kallashnikove ne Romanat, si “trimat e Selfo Qorrit”, vjedhin ca arka me “banane” dhe pastaj mbyllin deren. Ne darke e parkojne konteinerin ne Vaqar, sistemojne arkat me “banane”, pastaj kujtohen ne mengjes, se duhet njoftuar policia. Vjen policia paradite, gjen dhe ajo ca arka me 119 kilograme “banane bardhoshe”…. Te pakten na jepni inventarin e arkave me “banane”, sa u nisen nga Guayaquil, sa bitisen ne Vaqarr? Jo per gje, por kam hall se mos shkon kacafiu dhe çmimi i bananeve verdhacuke qe ha populli?!!

3 Comments

 1. Tall bithen o. Tani!!!?
  Ti e di mire ca behet aty…
  Edhe me budallenjte e dine se eshte markoshtet i mega korruptuar.
  Hajt ja falen SKAP-it te partise ato 100 pako sa per te bere pake gallate kinostudios shqipria e re trime sypatrembure grusht celiku rreth partise bla bla bla.
  Mos harxho baterine dhe neuronat kote plako.
  Kjo eshte lufte e humbur me kohe.
  Qe ne 8 nentor te 1941.
  Kur rane u rrezuan malet…
  Dhe na mbuluan bolsheviket muxhiket halet
  Eshte vetem fillimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.