• |
ide | kryesore

Pse Basha po nxit dhunë?

-Instant, 1, Ide

Ashtu siç ndodh rëndom në çdo betejë edhe në atë që po zhvillon tani PD-ja, për të parë se ku fshihet djalli, nganjëherë duhen qëmtuar detajet. Pra, ndërsa palët po nxehin militantët me një numër deklaratash, sa të përsëritura, po aq dhe të pabesueshme, për trafikantë droge, pastrim parash, aferash me drejtësinë, vëmendjen ma tëroqi një justifikim gati periferik, i strukur në një nga tekstet e mbështetësve të Bashës. Ashtu si i dalë nga labirinthet e së pandërgjegjshmes, ai dëshmonte më mirë se gjithçka mendësinë që ka kapluar “fraksionin e bravës”.


Lexo me tej:


PD, beteja e deklaratave përpara përplasjes të së shtunës

Në një përpjekje për të kundërshtuar akuzat e berishistëve, se Basha vazhdon të uzurpojë zyrën me forcë, se pasi ndryshoi drynët dhe bravat, hoqi karriget e sallave dhe e mbushi selinë me kamera, se kryetari i shkarkuar ka blinduar portën kryesore dhe dritaret e katit të parë, përgjigjja ishte qesharake.

Përqëndrohuni pak dhe lexojeni me vëmendje këtë frazë: “punimet dhe mirëmbajtja në seli këtë fillimviti bëhen në funksion të riorganizimit dhe rifreskimit të strukturave qendrore të partisë(lexo ketu).

Ky pra është justifikimi. Ndërsa i gjithë publiku diskuton nëse do ta sulmojë doktori shtëpinë e tij duke e nxjrrë nga zyra pasardhësin, Basha do të na bëjë të besojmë se shqetësimi i tij kryesor qenkësh “rifreskimi i strukturave”. 

Ndërsa të gjithë kanë parë video ku dëgjohen zhurmat e frezave që presin çelikun që do blindojë godinën, në deklaratë flitet për retushim estetik. 

Ndërsa shumëkush jeton me ankthin e asaj që pritet në protestën e 8 janarit, kryetari, i shkarkuar me referendum, e paraqet të tërën si një procedurë të rëndomtë që ka lidhje me fillimin e vitit.  

Kur ndalon një çast për të menduar, automatikisht të lindin disa pyetje: pse Luli e ka më të lehtë raportin me gënjeshtrën, sesa atë me të vërtetën? A nuk do ishte me efikase dhe e ndershme ti thoshte publikut: “Po, po blindojmë dyert për tu mbrojtur nga sulmi i Berishës”? A nuk kishte mundësi më të madhe ta ndante opinionin duke i treguar realitetin, sesa duke fantazuar broçkulla çilimijsh me organizim dhe rifreskim?

Zgjedhja e kësaj rruge, sa idiote nga pikpamja e komunikimit, po aq dhe ofenduese për logjikën e atyre që e dëgjojnë, nuk është një lapsus i rastësishëm, as një kalkulim i gabuar i “spin doctors”-ave. Ato janë shumatorja e detajeve që na mundësojnë të shohim djallin. Sepse në këtë mënyrë absurde, duke mohuar faktet në emër të krijimit të një realiteti virtual, Basha është sjellë që prej 9 shtatorit. Në këtë kuptim, alibia e ‘rifreskimit” është e ngjashme me atë të vendimit personal për të përjashtuar Berishën, e përbetimit se do mbyste demokracinë për të mos lejuar votime antiamerikane, e slloganit qesharak për një parti që paskësh shpallur aleat strategjik, jo të singjashmen e saj, por një shtet të tërë (madje më të fuqishmin e globit), e sjelljeve prej David Koperfildi që mëtojnë ta shesin një delagat sa për tre. 

Të gjitha këto pirueta të sforcuara kanë pasur një qëllim të thjeshtë, përpjekjen për të fshehur humbjen dërrmuese të mbështetjes në parti.  

Pa krijuar butaforinë e një realiteti fallc, Lulzim Basha nuk do kishte asnjë argument për të blinduar tani selinë. Blloqet e çelikta mbi dyert dhe dritaret e godinës së PD janë përfundimi logjik i demiurgut të një bote që e sheh vetëm ai vetë. 

Hera e parë në histori që një person i shpallur non grata thërret një protestë kundër partisë së tij

Prandaj mëkati më i madh i kreut të shkakrkuar të PD nuk është tentativa për të bunkerizuar partinë, por ajo për ta shndëruar atë në simbolin e një fabule që nuk ekziston.   

Sepse duke mohuar realitetin, duke injoruar shumicën e antarësisë, duke mos njohur delegatët e kongresit dhe vullnetin e tyre, Basha po e shpie PD-në drejt një përplasjeje të pashmangshme.  

Ndonëse në pamje të parë duket sikur është Berisha, me steriotipin e tij agresiv, ai që po sulmon, sikur janë mbështetësit e tij që po përgatiten për dhunë, në fakt është e kundërta.  Në këtë rast, faji nuk është tek ai që mësyn, por tek tjetri që do të rrijë arbitrarisht atje ku si takon. Nëse Basha do ta mbajë zyrën me çdo çmim, ai e bën të justifikueshëm secilin mjet që do të shfrynte tollumbancen e pushtetit të tij të remë. E nëse rolin e kësaj e kësaj tollumbaceje po e luan selia e PD-së, ajo godinë duhet të bjerë. 

Sepse, për dhunën, ndonjëherë, më shumë sesa ai që e shkakton, bëhet fajtor , ai që e provokon. 

Dhe Basha e ka luajtur këtë rol.  Prandaj ai është përgjegjës, jo për gradhin e hekurt që po ngre, por për serinë e manipulimeve që po e detyrojnë të fshihet pas tij.

©Lapsi.al

43 Comments

  1. Ik or bythqir. Dhunen po e nxit ai qe do te rrije kundra vullnetit te zgjedhesve te vet. Ik bythqir Ramazani e Brave bashke.

 1. Pse Luli e ka më të lehtë raportin me gënjeshtrën, sesa atë me të vërtetën?

  Vertet Bushat ?

  Po Salen e ke degjuar ? Apo raporti i Sales me te verteten ne kete pike nuk ka rendesi !

  Analize me bythe – jam kurioz a t’i paguan njeri keto idiotesira apo te dalin vete, natyrshem, nga vrima e te pasmes qe te sherben si mendje.

  1. Jqr, te mbrosh nje magjistar si Lul Brava qe 1850 vete ne salle i thote shqiptareve se jo jo nuk ishin aq por 5004 vete, duhet te jesh o debil par exellence ose patronazhist i Ramazanit dhe sufllaqe i eksportuar te Lul Brava per keto dite te veshtira per pushtetin e Ramazanit.

   Ik lepiji bolet Ramazanit o robqir, shif Rilindjen ti , leje PD-ne se i rregullojne punet vete ato.

   1. Pallagaps,

    Nuk po mbroja gjekundi Bashen. Po kur je komunist ne tru, te duket se kur dikush shan Enverin (me fal, Salen) patjeter qe eshte me ate tjetrin !

    Dhe sa per ta cuar logjiken tende ne fund – merr vesh dhe qe kur i shan te dy, kjo nuk do te thote qe je me te gjatin !

    Jeni mbledh nje tufe pallash – bashke me Bushatin qe me akrobacira idiote arrin dhe ne konklusionin qe ai qe mesyn ne fakt nuk sulmon (kjo duhet botuar ne nonje anal filozofie). Se e drejta hyjnore e votave qe ke numeruar vete qendron mbi formalitetet e panevojshme te procedurave.

    Me thene te drejten mire do ishte qe ne date 8 te futen te gjithe aty te SHQUPI. Po munden te marrn me vete dhe Ramen e Meten, e po qene burra mos dalin me ! T’a zgjidhin si te dun ket muhabet, kush shurron me lart a kush e ka me te madh. Fituesin nuk ka nevoje te na e thone. Rendesi ka te myllen ne SHQUP, te mos dalin me e ta lene ket vend rehat.

    Po bene kete, do meritojne te gjithe te shpallen heronj te demokracise !
    Po shkoi dhe Bushati me ca te tjere, akoma dhe me mire.

    1. pidhin e motres tate o une pallagapsi do monizem tja qi motren sekretari ibyrose sic ta qinin nenen o debil komunist

     1. Papalle,
      Artikulo me mire se s’merresh vesh
      Beji te fala tat motre dhe coja Sales, se i duhen ca mish per top te shtunen

 2. Basha rri me shpresën se do ta mbrojë policia e edvinit, por nuk do të ndodhë, sepse edvini nuk do që të provokojë doktorin se e di që do të jetë fundi i tij, kështu që me datë 8 me hir a me pahir basha nuk do të ketë më çelësat e PD, në fakt që më 11 dhjetor ai nuk është më kryetar, por veç deputet.

  1. Dhunen e kane ne gjak Sala me maloket e tij.
   Luli do dale fitues Jo vetem kundrejt Sales dhe shpures se tij injorante e te korruptuar por edhe kunder Ramiut drogaxhiut. Lulin e do dhe e perkrah USA . Lulin e duan te gjithe shqiptaret e ndershem te paperlyer me afera te pista, ndersa injorantet, hajdutet ordinere, banditet e ktiminelet e drogaxhinjte jane te lidhur me Berishen, Nanon,Meten dhe Ramen.
   Usa do ta kapi leprin me qerre.

   1. Po pra, ke shume te drejte. Edhe ne 1997 Berisha e nxiti dhunen ne Vlore dhe ne jug sepse ishin maloket ata qe po vrisnin. Bandat e jugut ishin te mbushura me maloke veriore jo vetem ne ate kohe, por edhe sot. Biles kur ishite policia e malokeve, nami behej me kanabis e drogera te tjera me te renda, po shyqyr qe dolen ca nga jugu qe nuk po lejojne perhapjen e droges ne Shqiperi

   2. O ti cuni mamit bukur, nuk ben mire qe i ndan shqiptaret ne maloke, fushoke, kodrinor e malor. Por ajo qe mund te ndahen shqiptaret eshte ne ato qe jane realiste dhe qe kane respekt e dinjitet per veten dhe ne ata qe kane rriten e vdesin bythlepirsa ku shembulli me konkret je ti, pak rendesi ka nese je nga veriu apo nga jugu.

   3. Amerika do vetem zara qe i sherbejne asaj, dhe jo popullit te tyre.
    Ne zgjedhje ketu nuk voton Amerika por Populli Shqiptar.
    Te duash Bashen do te thote qe o je budall ose mbeshtetes i Rames. Nje njeri normal nuk ka si te doje nje kryetar qe ka humb 4 here dhe nuk jep dorheqen, nje njeri normal nuk ka si do nje kryetar qe ne 2000 karrike na thote qe jane ulur 5000 persona. Une nuk mbeshtes Berishen, nuk e kam mbeshtet kurre, por eshte fakt qe mbi 90% e Demokrateve, nuk e do Bashen, por kjo nuk do te thote qe te gjithe ato qe nuk duan bashen jane me Berishen, bota nuk eshte bardh e zi.
    Ne kete rast ai qe po ushtron dhune eshte Basha, i cili ka uzurpuar ne menyre te pa drejte zyren e kryetarit dhe godinen e PD.

 3. Na mbyti llumi iBushat!!
  Mire qe ka reagime nga Ambasada Afgane here pas here… si oksigjen per tufën!

 4. Basha po ecen me parimin Gebelsian qe sa me e madhe genjeshtra aq me e besueshme, por me ndryshimin qe genjeshtrat e Gebelsit i thoshte njeriu me karizmatik i te gjitha koherave, i cili ne ndryshim nga Luli i kishte edhe disa shume suksese.

 5. MJEKET I KESHILLOJNE YMER G KELLIRES TE MOS E FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT,DHE MOS TI SHIKOJ FOTOT E ARMINA MEVLANIT NE RRJETET SOCIALE ,SE NGELE PA KAR thotë:

  PAS NJE OPERACIONI PREJ AFER 4 ORE MJEKET E QSUT JA SHPETUAN KARIN YMER GELBAZA KELLIRES,I PASTRUAN TE GJITHE QIMET DHE MUTIN E GRUMBULLUAR NGA FUTJA E KARIT NE BYTH FRROK CUPIT,CARLO BOLES BOLINO EDI RAMES DHE BATON HAXHIUT,

 6. Andi Bushati tek kjo gjoja analize jo vetem tregon se ka humbur qetesine por edhe logjiken. Po pse tani Andi ben militantin fondamentalist antiamerikan, jo nuk eshte cmendur por ata qe e paguajne po i bejne presion sepse ndjejne se revolucioni antiamerikan po deshton, po ndjejne se Basha qenka sa i qete po aq dhe trim dhe duhet demonizuar para stuhise se perhumbur te 8 Janarit. Andi e di se berishizmi eshte ne kalbezim por ai qenka i kapur , nga sigurimsat e Mediut e Hysniut, nga qarqet antishqiptare, nga oligarket si Zamir Mane et..

  1. Cfare spret nga goja e nipit te bolshevikut Hysni Kapo. Andi do te beje sensacion gazetarist me opinionet e tij alla anarshiste. U beri thirje demokrateve te braktisin parlamentin, te braktisin zgjedhjet, te bejne demostrata me molotov. Andi ferkon duart kur ka llune, anarki pasi ka se cfare te shkruaj. Nuk ka rendesi per Bushatin nese populli digjet, rendesi ka qe ai te kete temp te reja per te llene opinionet e tij bolshevike. Nuk ka rendesi nese llunuesi eshte Saliu qe deri dje e shante; rendesi ka qellimi i tij grotesk per te llene opinione idiote per militantet qe duan gjak

  2. A nese ka ngelur Amerika qe ta mbroje Shul Brava dhe komunistet si puna jote qe te fusnit ne burg po tja zije emin ne goje Amerikes, se di ca te them me:)))))). Nejse, ik futi blowjob-in a radhes Paulinit ke noj portal tjeter se ketu e justifikove:).

 7. YMER G KELLIRA ME DOSJEN NUMER 2:GREG KRISTAQ RAMA BABA I ZAHOS-INCEST NE FAMILJEN E EDI RAMES VAZHDON! thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT SE PP TE PRET PA RROBA FARE

 8. Analiza e Bushatit eshte e sakte. Basha po e kerkon dhunen sepse eshte e vetmja menyre per te dale me dt. 9 si pacifist. Justifikimet e Bashabraves kane arritur kumin me deklaratat se ne PD nuk lejohet te hyjne trafikantet e droges. Pra Lulbrava, na paska drejtuar nje parti qe pjesen me te madhe te mbeshtetesve, i ka trafikante droge. Pastaj ka edhe nje pjese tjeter qe jane komuniste te vjeter si puna e vjehrrit dhe vjehrres se tij, ka edhe nje pjese tjeter qe jane kaq te korruptuar saqe marrin rroga nga 29 milione leke ne muaj si kunati i tij dhe te gjithe keta jane antiamerikame, ndersa ky legenbrava eshte proamerikani me i madh i Shqiperise. Dhe ky person Bravabasha, dashka te na sjelle demokracine ne vend. Beteja e tij ka 8 vite qe sapo ka filluar, por problemi eshte se ai ende nuk eshte futur ne beteje, se kur te futet ai… Gjaku deri ne thember te kembes do shkoje. Me idiotlleqet e tij, ai nuk merr asnje deputet ne zgjedhjet e ardhshme. Dhe nese jemi mesuar deri tani te degjojme Ramen se fajin ne çdo gje e ka Berisha, ky eshte rasti i vetem ku fajtori real eshte Berisha qe e ka mbajtur kete te pafytyre ne shpine duke ia imponuar gjithe shqiptareve nje buratin te tille te pafytyre, pa nder e pa dinjitet qe mendon vetem si te jete ortak me qeverine per te vjedhur sa me shume shqiptaret. Le te shpresojme se Berisha do e largoje perfundimisht dhe se bravabasha do perfundoje ne kanalet e ujrave te zeza si pjelle e keqe e ketij vendi.

  1. Harove te permendje dhe sekretarin e organization se Partise qe ishte komunisti me i vjeter dhe i dashur i familjes se diktatorit Hoxha, dashnori jot Saliu. Apo e verteta eshte ajo qe thua ti me gjysem zeri dhe opinione idiote si ato te Bushatit

 9. Perdorimi si papagall mjerane te shprehjeve te bajatosura te Berishes si Lul pengu, brava etj. etj., te kujtojne majmunet komuniste qe permendnin shprehjet e enverit pas cdo fjalimi progmatik apo mendjedhjere.

 10. Mes personazheve që kanë shoqëruar Sali Berishën në tentativat e tij për të pushtuar selinë e PD-së, është edhe Myftar Lumeshi, bashkë me Sali Lushën dhe Agron Kuliçajn. Lumeshi, i lindur në Tropojë, është emër i njohur në PD, pasi ka qenë shoqërues i kupolës së PD-së para viteve 2000, ndërsa Sali Berisha e mbante afër si mburojë në PD. Lumeshi ka qenë protagonist të grushtit të shtetit të 14 shtatorit 1998

 11. Koment i sakt. Jeni i vetmi gazetar ne opozite per me cdo qeveri.Shqiprise i duhen te till gazetar si Bushati e jo sahanlepires si Ballat, Mucot, vangjelet , merot Bolinot e te tjer

  1. Të jap të drejtë O Shpirag !
   Ashtu është vërtetë që Andi ju bie kokës të gjithëve.
   Veçse e ka edhe ai një të “metë të vockël”
   I është rrënjosur që në fëmijëri urrejtja për imperializmin amerikan dhe e ka mëndjen të mbushur top që kjo botë rregullohet vetëm me revolucione proletare.
   Cilindo që dëgjon ti vihet kundër SHBA, e quan hero, edhe nëse e ka sulmuar gjithmonë më parë.
   Cilindo që përdor fjalën “revolucion”, e bën gjithashtu hero. le të jetë ai edhe Muli që e ka tallur si lolo.

   1. O njish, edhe pse eshte Amerike, duhet thene brravo kur e meriton dhe duhet thene gabim kur a kane gabim. Ti mos i di amerikanet, apo admistraten aktuale si te pagabueshme apo perfekte?
    Andi eshte kunder nje sjellje apo mbeshtetje te nje qeverie amerikane ne nje moment te caktuar jo kundra Amerikes e amerikaneve ne teresi. Te ishte ashtu, dhe gjysma e votuesve te amerikes qe nuk e duan Bidenin do quheshin “antiamerikane”, sic e keni qejf se fundmi kete term ju “dashnoret” e Amerikes:)

    1. E shoh edhe unë si të dyshimtë faktin që DASH, ndonëse me deklarata publike e ka cilësuar Shqipërinë e qeverisur nga Rama, si një ndër shtetet me korrupsionin me të madh në Europë, nuk ka shpallur “nongrata” Ramën , po Berishën që ka mbi 8 vite që nuk ka pasur asnjë funksion partiak e shtetëror.
     E pata përshëndetur Berishën kur pas kësaj nongrata dhe akuzës për korrupsion e minim të demokracisë, deklaroi se nuk do ta përfshinte partinë e tij, në këtë histori por do ta ndiqte në rrugë gjyqësore, duke kërkuar që ta gjykonte një gjykatë franceze.
     Gjithashtu ,nuk i kam parë vlerësimet e politikave perëndimore , vetëm bardh e zi, me përgjithësimet naive “Amerika” apo “Europa”.
     Sistemi demokratik perëndimor është i ndërtuar mbi diversitetin e mendimit e kjo përbën thelbin e pluralizmit demokratik.
     Edhe në SHBA ashtu si në BE, ka dy grupime kryesore politike , e majta dhe e djathta, që shkëmbehen me njera tjetrën në pushtet me ciklin e zgjedhjeve të përgjithëshme.
     Ama një gjë është e kjartë për ne shqiptarët në tërësi, qëkurse u krijua shteti shqiptar, qeveritë amerikane si të ketë qenë një president demokrat e si të ketë qenë një republikan, tek SHBA kemi parë gjithmonë mbrojtësin tonë, si nga fqinjët armiqësorë, fashizmi e nazizmi. ashtu edhe nga murtaja e komunizmit.
     Do të dëshiroja me shpirt që akuza e DASH kundër Berishës, të mos mund të vërtetohej me fakte.
     Përse ?
     Sepse pamvarësisht se Berisha ka qenë për një kohë relativisht të gjatë antar i Partisë së punës, mungesa e intelektualëve disidentë të djathtë, që dihet tashmë se përse nuk e kishim, mjafton që ai doli që në vitin 1989, me shkrimet e tij në Zërin e Popullit, me kërkesat për respektimin e të drejtave e lirive të njeriut, për të hyrë në histori si politikani i ndryshimit të madh epokal, nga sistemi diktatorial monist enverist, në sistemin demokratik kapitalist pluralist.
     Edhe Çekia pati një figurë të njohur si dramaturgu Havel, që u vu në krye të lëvizjes për përmbysjen e sistemit diktatorial komunist në vendin e tij.
     Ama ai pat qenë një shkrimtar disident e i persekutuar nga regjimi.
     Haveli pak vite pasi në Çeki u vendos sistemi demokratik, u tërhoq nga jeta politike duke ja lënë vëndin politikanëve të rij.
     Nuk është anormale që në demokracitë e konsoliduara perëndimore, të ketë politikanë të vjetër deputetë apo senatorë, që në moshën mbi 70 vjeç të zgjidhen në krye të shtetit.
     Por është anormale për një demokraci të brishtë si ajo e Shqipërisë, që në politikë për 30 vite të rikthehet i njejti person.
     Ishim të detyruar në sistemin një partiak komunist, që të duronim për 4 dekada vetëm një politikan, një diktator si Enver Hoxha.
     Në një pjesë të madhe të shoqërisë shqiptare së izoluar tërësisht nga bota, figura e Enverit ishte fetishizuar e shihej si perëndi.
     I pata dhënë të drejtë disi Berishës, me nismën e tij të “foltoreve”, për të shpëtuar nga situata.
     Njeriu lufton gjithë jetën për të mbrojtur dinjitetin e tij.
     Ama kur dëgjoja nëpër foltore një grup militantësh të tij, që ulërinin me thirrjet “O Sali o hero, gjithë Shqipëria ti të do”, unë si cilido që e ka përjetuar kohën e diktaturës, e thirrjet e “popullit” “Parti, Enver jemi gati kurdoherë”, fillova të ndjej një përshtjellim në stomak.
     Përsëri me adhurimin e kultit të individit ne shqiptarët, edhe pas 30 vitesh që e përmbysëm diktaturën enveriste ?

   2. Por mua më kujtohet fare mirë kur mbasi u ul aty dhe po dëgjonte se çfarë po bisedonim ne, hyn Preçi me tekstin që kishte përgatitur që do lexohej dhe të bënte përshtypje që në tekst i bëheshin shumë elozhe Ramiz Alisë, si babai i pluralizmit pra domethënë një qëndrim shumë konformist. Duket se kjo gjë nuk i pëlqeu Edi Ramës dhe tekstualisht tha: Ore ju hala me Ramiz Alinë? Dhe u hodh Gramoz Pashko qe i tha: Edi ne kështu mendojmë, ti je i mirëpritur por nëse ti nuk je dakord me këto mendimet tona ti mund të krijosh një parti tjetër.

 12. Andi kalon dhe fantazine e shfrenuar te Berishes duke sajur freza, trare metalike, xhama antiplum e pirdhi mte o mendje diabolike ne demence intelektuale.

 13. YMER GELBAZA MESATARISHT MASTUBON 5 HERE NE DITE-POSTON ARMINA MEVLANI FOTO NE RRJETET SOCIALE-YMERI FRUSTROHET SEXUALISHT DHE JA FUT ME DORE thotë:

  YMER MOS E SHOKO ARMINA MEVLANIN NE RRJETET SOCIALE SE TA PRESIN KARIN DOKTORET NE QSUT HEREN TJETER YMER GELBAZA JA VJEDH FOTOT ARMINA MEVLANIT NE RRJETET SOCIALE DHE IKE MASTUBON ME FRROK CUPIN KOL SALLAKU SKYPE DENIS MINGEN BATON HAXHIUN DHE DENIS DYRRNJANE

 14. Rrenen ja mesoi Saliu dhe prandaj Basha e di shume mire qe te gjithe genjejne,Rama,Meta Berisha dhe grate e tyre jane plotesisht te rreme.
  Bujshat je ne rregull ,por ska rregull qe i rregullon keto monstra.
  Kija nonen Sali se ta hudhi,ti e mesove por je vone mor tej.

 15. Edvini I Zi ,I drogs ,I krimbit,I kakaines,I vuqiqit asht ay qy tall loqen me salen edhe lulin dhe krejt analistat qy mbshtesin salen dhe lulin.rama ik ,ik,ik,ik.rama largohu .po poooo.

 16. Ultimatumet e Berishës si premtimet e tij për demokraci. Jo këtë herë, herën tjetër, pas tre ditësh pa dyshim, vitin tjetër. Berisha lepurush.

 17. Te habit ngjashmeria e “revolucionit” Berisha me levizjen anarkiste te Haxhi Qamilit. Dhe Haxhiqamilizmi kishte perkrahjen e njerezve te shkolluar per kohen siç ka sot “Revolucioni” Berisha, gazetare e opinjonist veçse ato te haxhiqamilit nuk paguheshin ndersa keto te sotmit peshohen me ar. Vetëm koha do ta tregojë, se haxhiqamilizmi i PD çdo sjedhi ne te ardhmen, por perspektiva nuk duket e mirë, e sigurte eshte qe gazetaret “shkerdhatat” e shtypit tone do begatohen e do pasurohen!

 18. Berisha është vetëm një puçërr në… fundshpinën e Trumpit”.

  Ish presidenti miliarder, sado difektoz në marrëdhëniet me shtetin dhe me interesin publik, nuk mund të honepsë një intrigant të vogël të Ballkanit, i cili në shtator 2013 guxoi t’u bëjë SHBA-ve sfidën më të rëndë që një politikan shqiptar i ka bërë superfuqisë së botës, duke i prirë turmës së tij të paformë në rrethimin e ambasadës amerikane.

 19. qysh nga koha e romakeve e deri ne vitin 1992 . dhe rezulton qe Sali Berisha eshte i vetmi qe ka ndryshuar 100% te administrates . Resulton se Sali Berisha eshte i vetmi qe shduku nga faqia e dheut dhe nga themelet cdo fabrik qe egzistonte ne Shqiperi , ne krahasim me te gjitha vendjet e lindjes qe rrezuan sistemin komunist.

 20. Ndërsa vjehrri i saj Sali Berisha ka paralajmëruar se nesër është dita e qametit dhe do marrë me çdo kusht selinë e PD-së, Armina Mevlani ka menduar t’iu japë paksa zemër mbështetësve të tij.

  Ajo ka postuar disa foto provokuese, nga një plazh që nuk e tregon.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu