• |
ide | kryesore

Arrihet koalicioni LDK-PDK në Prishtinë

-Instant, Lajme, Të fundit

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë arritur dakordësi për koalicionin në Komunën e Prishtinës.


LDK ka arritur tashmë marrëveshje me PDK-në dhe seanca e Kuvendit komunal të Prishtinës pritet të nisë paraditen e sotme.


Lëvizja Vetëvendosje – Qendra e Prishtinës, ka njoftuar se asamblistët e tyre do të marrin pjesë në seancën e Kuvendit Komunal në Prishtinë, ku pritet të zgjidhet Kryesuesi i këtij Kuvendi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.