• |
ide | kryesore

Nuk deklaroi 60 mijë euro në kohën kur ishte deputet, kallëzim penal për Myslim Murrizin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kanë nisur hetimet për ish-deputetin Myslim Murrizi. Ky i fundit akuzohet për fshehje të pasurisë, ndërsa bëhet fjalë për një shumë prej 60 mijë eurosh, gjatë kohës kur ishte deputet.


Kallëzimi për Murrizin është bërë nga Drejtoria e Krimit Ekonomik, nën akuzë për fshehje të ardhurash e pastrim parash.


Nga Drejtoria e Krimit Ekonomik kërkohet nga Prokuroria e Tiranës, që të regjistrojë procedimin penal ndaj Myslim Murrizit, të dyshuar për kryerjen e veprës penale, ‘Fshehje e të ardhurave’, dhe ‘pastrim i i produkteve të veprës penale’, nene këto të parashikuar në kodin penal.

8 Comments

 1. Si ka mundesi qe SPAK-u nuk akuzon asnje nga elita mavi qe eshte e krimbur deri ne gjeneze me korrupsion ?
  Dalin emra , dalin cironka por asnje here ndonje peshk , peshk ton , peshkaqen apo magari ndonje orke e tipit te te gjatit tone , ezmerit te gjirokastres apo lejfenit ? Si ka mundesi moj drejtesi , si ka mundesi asnji mavi ?

 2. 60 mijë € e Murrizit
  megjithëse janë të ndyra shkëlqejnë para inceneratoreve.
  Murrizit ju be shumë mire .Sorra hu me hu nji hu do ti ngulet .
  Kështu do pësojë edhe upuzita lulit.

 3. Po dhe ky shoku i Ben Blushit na paska qene mo se dhe
  ketij i dhimbseshin shme te varferit e na brockulliti
  si shume ne parlamentin qe shkoi sa dhe Pamfleti e
  nxirte 4 here ne dite.

 4. Kur degjon keto teori te drejtesise sone si draper , menjehere te mbushet mendja top se keto 9 vite vendin e ka drejtuar opozita dhe jo ridhjersat . U çyn duke vjedh dhe asnje gjembe ne kembe , habi vertet habi e madhe .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.