• |
ide | kryesore

Skandali me pagat dhe patronazhistët/ Basha: Konfirmim i masakrës zgjedhore që ndali dhunshëm ndryshimin!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas skandalit të publikimit të pagave të qytetarëve dhe rrjedhja e këtyre databazave nga AKSHI. Me anë të një shënimi në rrjete sociale, Basha shkruan se ky skandal sëbashku me atë të patronazhistëve, konfirmojnë dhe njëherë masakrën zgjedhore.


Sipas kryedemokratit, ai që e mbron publikimin e këtyre të dhënave duhet të mbajë përgjegjësi dhe drejtësia duhet t’i shkojë deri në fund këtij skandali.


“E vërteta vonon, por nuk harron! Skandali i pagave dhe skandali i patronazhistëve nuk janë gjë tjetër veçse konfirmimi i masakrës zgjedhore, konfirmimi i raportit të OSBE/ODIHR, konfirmimi se ndryshimi u pengua dhunshëm nga partia-shtet. Frymëzuesi dhe mbrojtësi i nxjerrjes në pazar të të dhënave personale të qytetarëve shqiptarë duhet të mbajë përgjegjësi dhe drejtësia duhet t’i shkojë deri në fund këtij skandali të paprecedentë që ka tronditur themelet e shtetit”, shkruan Basha.


4 Comments

  1. Mundësitë tu dhanë zoti Basha, për t’ia dridhur tokën nën këmbë Edi Ramës,(lekët e tërmetit, patronazhistët, blerjet e votave në Dibër, Elbasan e tjerë ..) por çfarë bëre, fjete gjumë.
    Fli fli akoma, ose meru më mirë me tenderat se ato janë më të rëndësishme. Fiton para pothuajse sa pushteti por ama janë të pastra pa u akuzua për korrupsion si me portin.

  2. Ndryshimin e ndale dhunshem ti o moterqir. Ne vend qe te nxirrje njerzit ne proteste me gjithe ato karlliqe e shkelje qe beri Ramazani, ne vend te merje dosjen me fakte e te dhena e te shkoje neper kancelarite perendimore, ti o Shul Brava, ja fute ike ne plazh direkt dhe bere ato zgjedhjet me urgjence ku rizgjodhe veten si Kr. partie qe te siguroheshe qe dhe nje 4 vjecar do futen milionat e eurove ne xhepin tend nepermjet “binzesmenit me te suksesshem ne bote”, kunatit Erion Isufi.

    Ty bythqim qe deshen demokratet te te bejne kryeminister por qe ti sdoje kurre, mjafton kjo te te zhdukin nje sekond e me pare me lapra nga selia e PD-se. E keni kthyer PD ne seli LGBT me Gaz Bardhin, Griden, Alibeaj.

  3. Ky edhe kunati prej kohesh ia kane shitur shpirtin shentanit duke pervetesuar parate e taksapaguesve shqipetare nepermjet tenderave te qeverise. Basha mos çirret kot se zgjedhjet ia la vet qe prej 2017. Eshte me komod duke vjedh ne opozite me ortak qeverine.

  4. Edhe Ver Llapa shkrete te kishte qene ne kruy te opozites do ta kishte hedh Ramazanin me gjithe korrpusionin qe ka bere mer Lulzim kulufi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.