• |
ide | kryesore

Hoyeon Jung është koreania e parë që shfaqet e vetme në kopertinën e Vogue

-Instant, Paparazzi, Slider

Muajt e fundit kanë qenë një vorbull për Hoyeon Jung.

Modelja koreano-jugore e kthyer në aktore fitoi famë ndërkombëtare pothuajse brenda natës pas publikimit të serialit distopian të Netflix “Squid Game”. Performanca e saj si dezertori koreano-verior Kang Sae-byeok e ktheu atë në një nga yjet e njohur të serialit. Brenda pak javësh, ajo mblodhi miliona ndjekës në Instagram, duke u bërë aktorja koreane më e ndjekur në platformë. Jung ka arritur përsëri lartësi të reja si ylli i kopertinës së muajit shkurt të Vogue e para koreane që zbukuroi kopertinën e revistës së modës në SHBA.


Në një intervistë me shkrimtaren Monica Kim, Jung flet për ngritjen dhe rënien dhe ngritjen e saj përsëri: ngjitja e saj në radhët e botës së modës, izolimi që ajo ndjeu kur koncertet e modelingut u bënë të pakta dhe njohja globale e sjellë nga suksesi i “Squid Game”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu