• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit: Mot i paqëndrueshëm, reshje kalimtare

-Instant, Lajme, Të fundit

Orët e para të mëngjesit kanë nisur me vranësira dhe shira të dobët në të gjithë vendin por mesdita sjelle ndërprerje të shirave si edhe intervale të shkurtra me kthjellime. Parashikohet që vranësirat të pësojnë sërish zhvillim gjatë orëve të pasdites duke gjeneruar rrebeshe afat-shkurtra shiu. Sipas MeteoAlb e njëjta situatë e paqëndrueshme e motit do të vijoje edhe gjatë natës ku shirat do të jenë prezent.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 18°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindore, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 3 – 4 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu