• |
ide | kryesore

Basha, një lolo që duhet përjetuar pa dramë

-Instant, 1, Ide

Lulzim Basha nuk bëri asgjë që nuk pritej. Ai i blindoi dyert e PD-së njësoj si Edi Rama kryeministrinë. Ai i hodhi gaz lotsellës “serb” protestuesve njësoj si Ardi Veliu. Ai në fund, u bë një lodër në duart e policisë së regjimit, e cila si për ta përdhunuar përfundimisht dha edhe një deklaratë shtypi përpara selisë së çliruar.


Ai i bëri ata deputetë që e mbështesin të duken njësoj si Jenisheri, Gjuzi, apo kërpërata, në kuvendin e shkuar.


Ai e shndërroi selinë kryesore të opozitës në një paradhomë të zyrave të regjimit.

Ai e qesharakëzoi edhe synimin amerikan për të “luftuar korrupsionin” duke vërtetuar se e gjithë strategjia me “non grata”, nuk qe asgjë më tepër se një plan për ta ulur kreun e opozitës, bythëzbuluar mbi prehërin e Ramës.

Prandaj nga dita e sotme, kur u pa qartë se kishte një marëveshje paraprake mes policisë së regjimit dhe përfaqësuesve të “opozitës” bashiste, të cilat u koordinuan brenda dy- tre minutave, nuk do të mbeten në memorie imazhet e dhunës.

Edhe gazi lotësjellës, edhe kapuçonët e zinj të armatosur brenda selisë, edhe deputetët me hunj nëpër duar do të harrohen shumë shpejt. Sepse ato janë vetëm një pikë e errët në tablonë shumë dimensionale të asaj që ka ndodhur.

Lajmi i madh, e vërteta e hidhur, është se që nga kjo e shtunë, ky vend drejtohet nga një autokrat që ka një zyrë në kryeministi dhe një tjetër në SHQUP. Si rrjedhojë e kësaj ne kemi një opozitë fasadë të cilës
i prin një kryetar lolo.
Ndryshimi i tij i vetëm është se ai përfundoi procesin e konvertimit nga palaçoja 16 vjeçar i Saliut në atë të Edit.

Kush nga deputetët që do kenë këtej e tutje fytyrë të mbështesë Bashën, mund të dalë e të flasë, në debatet publike, për uniformat blu që godasin në mënyrë shproporcionale qytetarët? Kush do ketë guximin të kritikojë policinë e narko shtetit? Kush do ketë paturpësinë të evokojë atë që iu bë protestuesve të Unazës, Teatrit, bulevardit të ri, apo atyre që shprehën dufin përpara kryeministrisë.

Nëse policia ka vepruar drejtë sot…
atehere Salianji qenkësh një mashtrues për çeshtjen Babale
athere Gaz Bardhi qenkësh fajtor për vrasjet në Elbasan
atëhere Gon Shehaj qenkësh nje kamikaz i traut të rrugës së kombit
athere Jorida Tabaku qenkësh nxitese e dhunës tek unaza e Re
athere Grida Duma qenkësh provokatore në shembjen e teatrit
athere Xhelal Mziu qenkësh frymezues i terrorizmit para 25 prillit
atehere Lul Basha eshte nje vandal që nxiti betejen para parlamentit dhe kryeministrise.
Duke zgjedhur sot xhandaret e Rames shumë nga deputetët e Lulit pështynë mbi historinë e tyre. 

Nga sot atyre iu mbyll goja për shumë krime që kanë ndodhur në këto vite, sepse u bënë vetë pengje të këtij pushteti kriminal.

Prandaj, në vend që të regjistrojmë në memorie dhunën, civilët me armë dhe dyert e blinduara, në vend pra që ta shohim Lulzim Bashën dhe shpurën e tij si barbarë, le ti mëshirojmë dhe te qeshim me ta.

Prej këtij 8 janari s’janë asgjë më shumë se kllounët e pështirë të rrgjimit, të cilët do të kenë vetëm një sfidë, ta luajnë rolin pak më mirë se Myslymi apo Rudina.

©Lapsi.al

66 Comments

 1. Burri i Balines e paska humb busullen fare po fare. Kush eshte alternativa e opozites “reale”. Sali Berisha???? Nje njeri qe nuk njeh skrupuj dhe cdo gje e banalizon me dhunen? Ca duhet te beje Basha kur hujne huligane ne nje institucion qe e drejton? Nese ka objeksion per kete ka vote dhe gjykate. Institucioni i votes ka rregulla dhe jo ekstraprocedure. Cfare duhet te beje Rama? Ta linte te gjigjej godina? A ka pergjegjesi per te mbrojtur heten e qytetareve, qofte te thejshte a deputete si brenda dhe jashte godines. Duhej te fshihej pas gishtit dhe te thoshte qe sjane punet e mia dhe ti zgjodhin vete me me cfaredolloj mjeti? A ka ardhur momenti qe nje plak i rrjedhur qe ka marre peng nje vend per 30 vjet ti jepet perghigja qe meriton? Pse kjo metamorfoze o Andi Balina?

  1. Andi, ti sot duhet të varësh veten ose të pish fostoxinë…
   Ky ishte fundi i pordhëve të tua…
   Boll qelbe dynjanë….

    1. Namut, na…! Akoma nuk e ke varur veten , o Namut.
     Mer edhe Gëlbazën dhe varni veten me zorrë qeni.
     Ditë të zeza kanë me ju pa sytë…

     1. Po dihet që po afrohet ajo ditë.
      Se nëse vjet thoshim Edi Rama me këtë opozitë rri 50 vjet në pushtet, sivjet themi 49, sepse iku një vit.
      Po afron dita që këta të Komisionit të Rithemelimit ( Ridhjerjes ) të PD të vijnë në pushtet.
      Ja erdhi. Dhe 49 vjet duan këtë vit. Mot edhe 48 vjet.
      Po afron dita….

   1. Eh mor Andi Bushati ,nga llagepi qe ke duhet te kishe me shume tru ose te pakten te ishe me piçke dhije.Yt ate ashti si edhe yt xhaxha Suloja kane qene goxhe burra ,gjithmone te qeshur dhe me humor.Kur flisnin nuk thoshin broçkulla si puna jote dhe ju ngjiste fjala pavaresisht se ishin komunista.Ketij komunistit (Berishoviçit) qe ti i lepin bythen i ka ikur petlla qekur USA e shpalli non grata .Lulka eshte nje putane e vockel qe Saliu e vuri ne krye te PD-se ngaqe ishte pak si lolo dhe gjoja do e kishte me te lehte ta kishte nen kontroll.Po ti o faqezi qenke aq i pafytyre sa edhe te zezen e shet per te bardhe.Po pse me ata koke palare çeçen do vendosi nderin e PD-se SaliuAta jane ca horra qe per nje kocke vrasin dhe vllaun e vet.Fatekeqesisht ne nje te tille je shendrruar edhe ti.Je kthyer ne nje hale te Sali komunistit .

   2. Perkunder zotit Bushati, qe thote se “Basha eshte nje lolo qe duhet perjetuar pa drame”, gjithe duke qene dakord qe eshte nje lolo , mendoj qe, jo vetem qe duhet perjetuar si drame por si nje drame e madhe madje.
    Qe kur ka marre vendimin per Berishen, per arsye qe zoti Bushati i ka shtjelluar drejt dhe shume here ne kete forum, Basha e ka ditur qe e ka te humbur Partine Demokratike. Bashes as qe ia ndjen fare per demokratet. Ajo per te cilen ai ka nevoje, jane ata deputete qe e mbeshtesin, selia dhe logoja, mbeshtetja amerikane, njohja si opozite zyrtare nga trupi diplomatik ne Shqiperi, njohja si kundershtar zyrtar politik nga Edi Rama, si dhe mbeshtetja e shumices derrmuese te mediave. Te gjitha keto, Lulzim Basha i ka. Kjo eshte drama e madhe.Pikerisht.
    Protesta e djeshme nuk kishte pjesmarrje masive. Une jam i bindur qe 44 mije demokrate i’u pergjigjen thirrjes se Berishes per referendum, kjo eshte e vertete por, ku ishin keta zoterinj dje?!! Nese demokratet do merrnin pjese masivisht ashtu sic moren pjese ne referendum, vete prezenca e tyre e stermadhe do ta bente Bashen te terhiqej. Fatkeqesisht pati nje, le ta themi, neglizhence masive. Kam pershtypjen, se e kane pare shume te lehte marrjen e godines. Kjo neglizhence e tyre, per te mos thene bojkot, sepse do te ishte e pamerituar, e ka sjelle punen ne ate pike, ku Lulzim Basha te talle b.ythen me ta: demokratet braktisen masivisht Berishen , sepse jane me mua…!!!
    Me fjale te tjera, ata qe ai dhe mbeshtetesit e tij, i quan llum, pra masa e demokrateve, duke mos i’u pergjigjur thirrjes per proteste, qenkan me te.
    Me fjale te tjera akoma: ju, demokratet – thote Basha – jeni llum, ama jeni llumi qe me don mua, qe me voton mua, qe nuk beni dot pa mua!
    Tallje me te madhe se kjo, besoj se nuk ka. Te gjithe ata demokrate qe ndjehen keq, le te pyesin veten njehere se pse nuk vajten ne proteste?! Vet prezenca e tyre, sic e thame, do ta bente krejt punen, pa pasur nevoje as per te shqyer dyert madje. 44 mije vete eshte nje turme e stermadhe, nga e cila mund te zbythej, pse jo, edhe vete qeveria e jo nje lolo me ca mercenare.
    Kam pershtypjen, se duke patur parasysh entuziazmin qe ngjalli Berisha me foltoret, shume demokrate, duke nisur nga deputetet pro-berishiste, e kane lene zgjidhjen ne dore te Berishes, sikur ky do t’i beje te gjitha. Eshte e cuditshme si vepron mendja njerezore. Forca, fuqia e tij, suksesi i tij me Foltoret, qendronte tek demokratet e thjeshte, tek mbeshtetja e tyre, dhe jo tek ndonje veti e mbinatyrshme e ketij te fundit, nese nuk do ta quajme keshtu aftesine e tij per te bere per vete zemrat e demokrateve. Pa kete mbeshtetje, jo vetem Berisha, por askush tjeter mbi toke, nuk mund te beje asgje.
    Duke neglizhuar protesten e djeshme, demokratet e nxoren te dobet Sali Berishen edhe perballe nje spurdhjaku si Basha. Ky eshte nje gabim i madh i tyre. Kjo eshte drama e madhe dhe shume e hidhur per ta.

  2. Zoti Bejtja, faleminderit qe mbetesh nje gazetar i vertete. Komentuesit qe shajne ketu jane ato qe ngrene ne qiell Bollinon dhe Bazen e Rames qe jane denatyratizuar ne ekstrem sepse jane te korruptuar deri ne fyt. Berisha nuk eshte personi i duhur per tiu kundervene dyshes Rama – Basha organizata kriminale e te cileve ka mbeshtetjen e individeve dhe fuqive te huaja. Mjerisht edhe te entiteteve publike apo te fshehta te SHBAve. Sidoqofte, Berisha po deshmon kuraje ne kete moshe dhe konsideruar cfare ka perballe. Dhe per kete meriton admirim.

  3. Basha duhet te respektoje rregullat e statusit te Partis qe ka drejtuar. se ca esht Berisha esht apo nuk esht alternativ(as per mua nuk esht…) nuk e vendos vetem ti apo vetem une po shuma e votave te te gjitheve dhe anetaresia e PD.Ne kete rast ata “huliganet” jane restoratore te rregullit; ca ishin studentet e viteve 90 shoku ???? Kjo esht demokracia.

   1. Cfare paralele qe hiqke? Ca lidhje kane studentet e dhjetorit me keta te sotmit? Ata mbanin libra ne duar keta vare. Atje kishte fryme ku gjithe tirana i mbashteti rreth 50k njerez, sot iahin ca huligane e truthare qe nuk beheshin as 500 vete. Ka shume gjera qe nuk shkojne mire ne kete vend, por po ta ulesh standardin deri sa te shpallesh alternative nje plak te rrjedhur, keq e me keq kane per te vajtur gjerat

  4. Të lumtë bushat.

   Ke ravijëzuar saktë regjimin e ekspozuar sot në mënyrë ekselente nga protesta e pd dhe berishës

   Sot rama ka dalë zbuluar me planin e tij, për të gjithë, me uzurpimin e selisë së pd.

  5. Protesta e djeshme ku pritej të vinin 44 mijë “demokratë” që medemek kanë votuar shkarkimin e Bashës e që u katandisën në 5-6 qind të tillë, e rrëzoi tërësisht argumentin e shumicës, me të cilin Bushati mbështeste Berishën.
   Në protestën e djeshme pati një pjesmarje edhe më të vogël sesa protesta e parë e Berishës kundër Vuçiçit.
   Edhe pasioni që ka Bushati për “revolucionet e dhunëshme” , që u bë shkak për të mbështetur Berishën, dështoi me turp..
   Sa për “lolo” e për komedi, shqiptarët mjafton të dëgjojne deklaratat e Mulit, gjeneralit të Berishës, për të kuptuar se ku e ka folenë marrëzia.

 2. o kari i Hysni Kapos Sot u pa se kush eshte vertet lolo qe askush nuk e merr serjozisht Ky eshte Salih Plehu qe iku me bisht nder shale dhe do pergjigjet per dhunen Moren pjes ne proteste dhjetra mijra demokrate thote neanderthali i vucidolit nderkohe atyishin 500 vete Kesaj radhe nuk pagoi Saluku keshtu qe nuk i erdhi njeri ne demostrate pervec klani tropojan i geshtenjave

  1. O kelyshat e lulit beni qef se do e shohim luli e mbylli me pd saliu eshte burre dhe lideri I vertet I se djathtes ju qe. Komentoni mbani karin e edi rames ne byth

 3. YMER GELBAZA KELLIRA KUR MASTUBON NGA KARI I RRJEDH QELBESIRE DHE MUT ME QIME NGA BYTHA E FRROK CUPIT-FAHIN E KA ARMINA MEVLANI haha haha thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA FRROK CUPI DHE KOL SALLAKU SKYPE JA VJEDHIN FOTOT ARMINA MEVLANIT NE RRJETET SOCIALE DHE SHKOJNE E MASTUBOJN NE ZYRE TE EDI RAMES

 4. Mir o mire po kur eshte protesta tjeter te shohim lrap gallate kete na thuaj. Sherr malokesh gratis ne tv me nje birre ne dore

 5. YMER GELBAZA KELLIRA IKU AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE FILLOJ TE MASTUBON TE CEPI I KOSHAVA TE PLEHRAVE thotë:

  DERI SA ISHTE DUKE U PROTESTUAR ,

 6. Ok sala esht malok kte e dime
  Po edhe lul sumshpumi hedh gaz? Ky oederast der dje thoshte policia e rames na hedh gaz
  I doli kallaji dhe kti bythqiri
  Pds i duhet nje udheheqes i ri patjeter

 7. YMER GELBAZA KELLIRA KA FUT KARIN NE BYTH ME MUT DHE QIME FRROK CUPIT CARLO BOLES BOLINO DHE SPARTAK BRAHOS-DALLIM I MADHE thotë:

  ZENI I BABIT E KA NE SHTRAT ARMINA MEVLANIN

 8. ne kete vend te marret skan fund..nuk eshte problem berisha,ai eshte nje prej tyre e njeri duhet ti udheheqi..por kur te marr ke dhe intelektualet e medias ateher ky vend ka mar fund..nuk e kuptoj zotin bushati si nuk ngopet duke e propaganduar e duke e predikuar e duke arsyetuar dhune..ishte promotor i dhunes ne 2019 ne protestat e famshme te opozites.i predikoi i arsyetoi rezultati zero.uroj te civilizohet ai dhe shoqeria shqiptare.nuk behet progres me dhune.sa te kemi ende persona te mbrapsht do meritojm ata lider qe kemi .e sa te kemi keta lloj lloj megafonash mediatik do meritojm ate lloj regjimi qe kemi.

 9. ku ka me lolo se ty o pjelle incesti e Hysni Kapos Ti je nje idiot qe paguhesh nga Shkelzen Kurva per te shkruar idiotizma Tamam lolo

 10. Po kur shteti te dhunon perdite duke te varferuar deri ne palce qe te mos kesh fuqi as te kerkosh minimumin e llogarise, kur cdo gje ne kete vend e vendos padishahu Edvin, kur perdite ka vrasje rrugeve, ku droga eshte sheshit, ku injoranca te kontrollon xhepat ne zyrat e shtetit ( nese mund te quhet shtet) e plot e plot qe supongo i numeroj ketu, cfare duhet te besh.

  Te rrish e te presesh me syte nga qielli? Zoti te ka dhene tru, sy, kembe e duar.

  Padrejtesia nuk durohet. Perdite protestohet dhunshem ne Berlín, Londer, París e ne cdo vend demokratik, vetem shqiptaret e duan t’ua falin demokracine dhe te drejtat dhe me kete I kam thene te gjitha.

  1. Vampiri i kuq i Hysni Kapos dhe Medi Bushatit qenka shume i shqetesuar sepse nuk u ngop sa duhet me gjak demokratesh. Ky duhet denoncuar per nxitje te urrejtjes dhe dhunes ndaj demokrateve. U shofte fara e kucedres se kuqe.

 11. Kur nuk kane argumente sufllaqet kalojne ne sulme personale.

  Sa poshterohet njeriu kur nuk ka dinjitet dhe karakter. Njesoj si Lul Basha.

 12. Lepije ate qe ke peshtyre Andi Bushati. Na ke thene qe po nuk e nxori sot Lulin, Sali Berisha ka deshtuar. Tani po na pjerdh ca teori te vjetra – jo po Luli, jo po Rama. Fakti eshte ai qe po shohim, Shqiptaret ne shumice derrmuese nuk duan rremuja dhe as dhune. Perndryshe do ishin aty me qindra mijera dhe jo vetem 500 veta qe u zhduken sa ju lotuan syte pak.

 13. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH ME MUT DHE QIME FRROK CUPIT thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA MASTUBON SA HERE TE POSTON FOTOT ARMINA MEVLANI NE RRJETET SOCIALE

 14. Nje çfaqje e turpeshme barbaresh. Akoma ma e paturpeshme e barbare eshte te mundohesh ti analizosh keto skena absurde nga pozida e pseoanalisti i pavarur. Mjerim total!

 15. Po ti c’mendim ke o Astrit I pavarur? Cila eshte zgjidhja? Kritikat konstruktive dhe bashkeqeverisja ne ndarjen e tenderave dhe koncesioneve nga opozita fasade?

  Sala nuk eshte e ardhmja, por ka koqe dhe eshte i vetmi opozitar real qe lufton perdite, eshte I vetmi mjet per momentin qe po I kundervihet diktatures mavi. Te tjeret jane ne pritje…

 16. Respekt dhe admirim për berishën

  Ai është më energjik se kurrë. Mosha për të është një numër

  Mesazhi i berishës është më i fortë dhe më rinor se të gjithë të tjerët bashkë.

  Ka nje tentative për ta pranuar por , protetizuar berishën si të moshuar ose të vjetëruar ne politikë

  Politika nuk ka të ri dhe të vjetër. Bën ose sbën. Dhe sala natyrisht bën që ç’ke me të !

  Malok i fortë

  Fatkeqësia jonë kombëtare është investimi dhjetravjeçar i disa segmenteve të huaja në personazhe politik si erion veliaj, edi rama apo dhe pjesërisht si lulzim basha etj . Qindra milionë dollarë të investuar në dhjetra vite.
  Rezultati ??
  Nënshtrimi i nje vendi .
  Sundimi nga ojq .
  Rrjete të tëra njerëzish të paguar prej vitesh nga fonde në emër të demokracisë !!!
  Dhe sot ky rrjet sundon vendi. Ka uzurpuar drejtimin e qeverisë parlamentin, bashkitë, sistemin e drejtësisë. sot u faktua uzurpimi i opozitës.
  Të gjithë në emër të demokracisë.

  Investimi dhjetravjeçar dhe i qindra milionë dollarëve në emër të demokracisë për të patur sot te faktuar publikisht një regjim jo demokratik ku opozita uzurpohet nga qeveri është fatkeqësia e vërtetë e shqipërisë.

  Legena si basha veliaj rama etj do ketë gjithmonë por këta janë vegla, paratë e investuara tek ta janë zanafilla e problemit.

  Pushteti i parasë është i madh, por paratë bëhen në shumë mënyra siç edhe ka pushtete te tjera politikëe,ekonomike ,shoqërore , kombëtare, fetar,etj
  Ka edhe aleatë pasi ky është një problem ndërkombëtar.

  Mbështetja për pd dhe berishën është interes madhor në shumë plane. Dhe sidomos në planin vetjak, për të rrëzuar regjimin berisha ka koeficientin më të lartë dhe mundësitë më të mëdha

  Respekte doktor

  1. Te fala sklleverve te rregjimit rama-lul .juve mund tju marin edhe grat e jaja moment kulmi kur ca halfback nuk Duan opozit te shendosh sa per tju kujtuar rama bashke me losing dhe familiet etyre kane pasaport amerikane kurse luli sic e dini ka pasaport hollandeze ndersa berisha ka pasaport shqiptare nxireni perfundimin se kush eshte atdhetar nga keta.

 17. Pasi erdhi përqark unazës dhe rrugës së Lanës, Sali Berisha është tërhequr pas një telefonate që ka marrë në celular, siç deklaruan burime mediatike që kanë qenë pranë tij në ato momente.Andi mbaju fjaleve qe the te Eni vasili ne qoftese salihu nuk hyn te pd duhet te largohet perfundimisht nga pd

 18. Cfare fjale i kerkoni Andit te mbaje o njerez, kerkojani Zamir Manes qe e paguan dhe sigurimsave qe e kane sherbetorin e tyre.

 19. Bushat je i pa pare.Gjithmone ke ditur te kapesh thelbin,jo llogje si shumica.
  Leri qente te lehin se skane pune tjeter.
  Ne vend qe te reflektojne per situaten e shemtuar ku ndodhemi,shajne e vjellin vrer.
  E keqja eshte se me te njomin digjet dhe i thati ne kte vend.Fatkeqsia jone eshte qe kemi mbire ne kte vend ku sundon ligesia.
  Plehrat shajne,por nuk i ndahen lapsit,pse e kane kaq merak?
  Shyqyr qe dikush guxon te thote te verteten dhe i hap syte debilave.

  1. E sigurt eshte qe i thati nuk eshte Berisha (e nuk jane as Basha as Rama !)

   Bushat, gjithmone e me rende !
   Ne ket pike ke humb dhe sensin e realitetit pervec logjikes. Meqe Bashen e mbrojti policia – ai “u be peng i pushtetit kriminal te Rames”. Nderkohe kur Berisha thote qe do ngreje padi (tek kush?) per kriminelet e Bashes, nuk u beka peng i Rames (apo ka gjetur ndonje instance mbishteterore ku ta beje !)

   Bushat. Ket te verteten tende te Berishes e te gomereve qe e/ju rrethojne, megjithe perpjekjet e sforcot e jashtezakonshme nga ana juj, duket se populli nuk e kupton (jo me shume se ata 500 qe dolen sot). Une them qe ka ardhur koha te nderroni POPULL !

   Merrni malet Bushat. Gjeni ndonje brime e ngrini ndonje sistem demokratik sic ja u ka qejfi aty. Po shpetove pa u vra nga Sala, per dnonje prekje gardhi, mundet dhe t’ja arrish…

  2. O Unë trapi problemi ketu ne Shqiperi eshte se shajne gjoja komunistet dhe lavderojne demokratet keta qe jane e kunderta e komunisteve .Por puna eshte pak e ngaterruar si tek skeçi te madhit Koço Devole me Agron LLakaj, ku parizani u kthye ne demokrat dhe ballisti ne komunist dhe u be puna lesh harapi.Dmth ti o Andush (nipi Hysni Kapos dhe djali Mehdi Bushatit ,komuniste te oreve te para qe te dy) se bashku me komunistin tjeter Sali Berishoviçin (edhe sekretar partije ky) ju doni te na mbushni mendjen qe jeni demokrate te medhenj dhe Edi Rama me Lulkên jane kamunista .Nje hale jeni te dyja palet .Thjesht beni show sikur shani njeri-tjetrin qe te pasuroheni sa me shume.Ata te shkrete qe kishin dale sot me kazma dhe lopata jane thjesht çeçenet e radhes qe per nje kocke shesin edhe gruan.Po ti Bushat per sa e ke shitur gruan dhe motren e bukur kaçurrelse ,sa e ke çmimin ti .

 20. Per familjen Berish jane bere dy filma nga Hollivudi dhe asgje.
  Vrau dhe preu,por asgje.
  Vodhi dhe i rrahu,.por asgje.
  Mashtroi dhe i shau,por asgje.
  Iken te gjithe,por asgje.
  Por tani rradhen e ka “asgje-ja”

 21. Falenderim,respekte dhe perulem para teje Z.Bushati. Isha ne nje vend te afrikes shikoja qe kafshet e egra shqyenin kafshet e buta po me diqte shpirti kur shija ndonje kafshe qe qante nga dhimbja qe po e shqyenin bishat e egra me dukeshin sikur neve qeniet njerzore mbi makina dhe me kamera qe i filmonim,na kerkonin ndihme me shpetoni.Ishte dhimbja ime me e madhe qe kam kaluar ne jete,por pa fuqi te veproja.Kurre skam per te vajtur me dhe te shoh emisjone te tilla ne tv .si perballoj dot.Por e pamundur ne boten qe jetojme paska dhe qenje njerzore qe shqyejne qenjet e pambrojtura dhe te vobekta..Ndryshimi mes kafshve dhe qenieve njerzore eshte se kafshet nuk e kuptojne ci pret nga kafshet e egra,ndersa qenjet njerzore fale llogjikes qe i ka dhene zoti e din ci pret prandaj me sa fuqi qe kan e kundershtojne dhunen me aq sa munden.E pavaresishte se sa ja arijne qellimit perballe qelbesave mishngrenese ne pushtet ,policise te pashpirte dhe vrastare shtazarake,pavaresishte ,te huajve te fuqishem qe i furnizojne me arm shkopinj bomba molotov gaz helmus,pavaresishte se mund te lene jetim femijet e tyre protestojne nuk e pranojne arrogancen qeveritare vjedhjen qe u bejne terrorin varferine ekstreme ngrihet vriten gjakosen burgosen.Perballe bishave te tilla ne pushtet, polici prokurori gjykate diplomat vrases ne ambasadat ketu ne shqiperi nje batalioni gebelsash ne media dhe tv,ka njerez qe me penen e tyre .zerin e tyre si Z.Bushati lubonja rakipi etj qe sigurishte qe ka si ta ,me te njejtin risk si demostruesit per jeten e tyre demostrojne hapur kunder kesaj kasapane shtazarake qe po i bejne popullit shqiptar..Zoti ju bekofte o gazetar analista qe mbroni jeten denonconi masakrat ndaj pleqve,plakave nenave,baballareve,vellezerve,motrave tona femijve te pafat qe jeta i kapi ne kete vend te pushtuar nga egersirat me fytyre njeriu dhe su qeshi buza,si femijte e moshes se tyre ne boten perendimore.Mallkuar qofsh o rama o vampir mallkuar qofsh o basha o qelbes i ndyre.Mallkuar ju o te huaj qe beheni ortak me vrasesit ne pushtet dhe jeni para zotit po aq fajtor sa vrasesit ne pushtet.Kemi zotin ai do na i mari hakun kunder te gjitheve juve o vampira antikrishte.

  1. Ka ca qenje (nuk mund t’i quaj njerez) qe merren me familjaret e Bushatit dhe kete e bejne duke e ofenduar si komunist me nje genocid tipik komunist. Nisur nga premisa se pakkush nga qenjet qe shkruajne per gjyshin e Bushatit, e kane njohur ate, duhet te pyesin pak dhe do mesojne se Hysni Kapo ka qene me toleranti i sistemit komunist. Personalisht nuk me lidh asgje me komunistet, perkundrazi, por gjerat duhen thene sic jane. Ndersa per gjyshin nga babai, ca miq te mi shkodrane me kane thene qe ka qene antikomunist i thekur. Kaq per qenjet komuniste qe gelojne ne komente idiote qe nuk kane asnjefare lidhje me shkrimin e z. Bushati. E mira do ishte qe te gjithe te komentonin mbi ato qe thote Bushati dhe se sa qendrojne. Por problemi eshte se nje pjese e mire e komenteve, as qe ia kane idene se per cfare shkruajne, por marrin copy-paste ate qe iu dergohen me mesazhe nga sufllaqedhenesit e tyre. Komentet do duhej te shprehnin shqetesimin se vendi nga sot eshte rikthyer ne diktature dhe se demokracia nga sot mund te quhet e vdekur. Nga sot Shqiperia mund te quhet zyrtarisht vend diktatorial dhe ky duhet te jete shqetesimi kryesor i gjithe shqiptareve. Sa per zotin Bushati, e vlersoj per shkrimin, por nuk jam dakord me titullin qe e quan Bashen nje lolo. Basha nuk eshte thjesht nje lolo, por eshte gjithashtu edhe nje kriminel gjakftohte qe s’e ka per gje te shkele mbi kufoma vetem per te mbushur xhepat e vet.

    1. Lexoje mire komentin. Hysni Kapo ka qene me toleranti ne ate sistem ndersa gjyshi nga babai ka qene antikomunist

 22. 8janari, kelyshet e Bashes jane te pakte ne numer, gjithe gjithe mund te behen 300 vete. Jane kelyshet e Rames qe flasin mire per Bashen se tani e kane dashnore kolektive.

  1. Berisha prek fundin, braktiset edhe nga grupi i Foltores, mungojnë Topalli, Nishani, Boçi, Paloka, Shehi dhe 44 mijë demokratët e referendumit

 23. Ketu kemi të bëjmë me gjëra shum më të thella. Në këtë zallamahi te madhe, pothuajse asnjë nuk sheh se kemi përpara satanikë, njerez sociopat dhe narcizist që urrejnë të mirën dhe të pastrën, pjese e së cilës janë Rama, Basha e kompani.

  Ky ishte edhe gabimi i doktorit, mos njohja e thellë e armikut, që iu paraqit si mik dhe ja si po e paguan.

 24. Doktori qenka e mira, fundi i logjikes qytetare dhe triumf i antinjerezores, kafsherores, tribalizmit, kanibalizmit politik, marrezise te qenieve qe rendojne kete toke.

  1. Sipas lajmeve te fundit, Basha eshte murosur ne murin e kryeministrise si sakrifice per te mos lejuar qe muret e kryeministrise te shemben. Para murimit, ai ka paraqitur kerkese qe bashke me te te jete edhe Gaz Bardhi dhe te mos i mbyllur syrin e majte me qellin qe te shohe parate qe mblidhen per te, si dhe doren e majte jashte per marre parate. Gojet e liga thone se Gaz Bardhi nuk ka pranuar te muroset pa u zgjidhur puna e qenit ne gjykate

 25. Bushat bolsheviku- te uroj te mos prekesh nga lluna nga askush. Dhe do te shohim do te kesh fytyre ti drejtoshesh “xhandareve” te Rames per mbrojtje. Do te jete ironia me e madhe.

 26. E tillë ishte protesta e Sali Berishës. Një politikani që të vetmin ritual dhe markë dalluese ka dhunën. Na ktheu edhe të shtunën për pak orë në vitet ’90, në atë dekadë ku mbretëroi dhunshëm përmes burgosjes së gazetarëve e djegies së redaksive, përmes futjes në burg të kundërshtarit kryesor sapo u ngjit në fronin e pushtetit, dhe ku la pas një bisht tragjik vdekjesh e krizash të thella

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu