• |
ide | kryesore

Rooney Mara do të luajë si Audrey Hepburn në filmin biografik të Apple Studios

-Instant, Paparazzi, Slider

Rooney Mara, aktorja e nominuar për Oscar, thuhet se do të luajë një yll ikonë nga Epoka e Artë e Hollivudit.

Sipas Deadline dhe Variety, Mara do të luajë si Audrey Hepburn në një film biografik të ardhshëm të Apple Studios.


Hepburn, e cili vdiq në vitin 1993 në moshën 63-vjeçare nga kanceri, u shfaq në filma klasikë si “Roman Holiday”, “Breakfast at Tiffany’s” dhe “My Fair Lady”.

Ajo ishte gjithashtu e njohur për ndikimin e saj në modë, si dhe për punën bamirëse ndërkombëtare si ambasadore e vullnetit të mirë për UNICEF.

Mara, 36 vjeçe, është shfaqur në disa dhjetëra filma dhe njihet më së shumti për rolet e saj në “The Girl with the Dragon Tattoo” dhe “Carol”, të cilat të dyja fituan nominimet e saj për Oscar. Filmi i saj i fundit është “Nightmare Alley” i Guillermo del Toro.

Ajo thuhet se do të shërbejë gjithashtu si një nga producentët e projektit, i cili do të drejtohet nga Luca Guadagnino, i cili drejtoi filmin e vitit 2017 “Call Me by Your Name”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu