• |
ide | kryesore

Situata mes Bashës dhe Berishës/ Rama ka një thirrje për demokratët: ‘Varini teneqet’

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të kundërshtarëve të tij politik, Berishës dhe Bashës, të cilët hodhën akuza ndaj njëri-tjetrit për bashkëpunim me kryeministrin. Ndryshe nga më herët, kur kreu i qeverisë ishte më pak i drejtëpërdrejtë në mesazhin e tij, kësaj radhe Rama ka ‘folur’ qartë. Përmes një reagimi në “Twitter”, kryeqeveritari i ka quajtur kufoma politike Lulzim Bashën dhe Sali Berishën.


Në këto kushte kryeministri iu ka bërë një thirrje demokratëve, ndërsa iu kërkon që të lënë mënjanë Bashën dhe Berishën:


“Ejani t’i japim ç’mundemi Shqipërisë, të bashkuar si shqiptarë, si qytetarë, si njerëz! Lërini në fatet e parashkruara humbësin kronik të selisë blu dhe personazhin pa seli të listës së zezë, të cilët të kujtojnë të dy fjalët e Xhokerit, “Skam asgjë për të humbur.Asgjë s’më dhemb dot më.Tashmë jeta ime është thjesht një komedi”! Sa u shkon ai llafi… Varu teneqet!”, tha Rama.


22 Comments

 1. shikoni fytyren e tij duket si psikopat ky duket si ganibalet qe pine gjak dhe ferkojne barkun o cu kenaqa.

  1. Kur Aneta shkerdhehej me ministrin e shndetesise ne vitet 80, Kristaqin e benin deputet qe te shperblenin Aneten

 2. kthe koken mbas cte punonte berisha kur qe ne pushtet ikje me vrap si alabak nga frika meshiheshe si mi dhe ai skish me vete as soron as kimin as vucucin. Te eshte mbushur fytyra tere beshtym dhe dhe edhte peshtyma jote qe te bie sa here qe ha me goje.Ka dale nje liber psikopatet ne pushtet je para xi pinit i pari asadi i dyti ai i majmarit i treti ai i bjellorusis i katerti ti i pesti putini i gjashi xi piu je me psikopat nga putini dhe xi pini ata e mbajn doren pak ti je mbas treshes ganibale asad ai i maimarit ai i bjellorusise dhe per ty thone si per cudi kunati i vucicit ai psikopati ne shqiperi psikopati rama,keshtu thone per ty.ik o psikopat ganibal.

 3. E more pushtetin duke premtuar parajsen per Shqiptaret dhe u solle mjerimin .
  Premtove lufte krimit dhe i bere ortake ne qeverisje .
  Gjithe kohes ke bere hajdutin e Shqiptareve dhe asnjehere kryeministrin e tyre .

  Ka nje kohe perte bere “humor” por ka edhe nje kohe per te drejtuar .
  Ka nje kohe per palaçolleqe por ka edhe nje kohe per seriozitet .
  Sot qe duhet treguar seriozitet ti perseri po bene palaçon .

  Me mashtrime e palaçolleiqe e nise , me vjedhje e bashkepunim me krimin e vazhdove , ashtu do ta bitisesh .
  Karagjoz ishe , karagjoz po tregohesh e karagjoz do ta bitisesh . Palaço ishe e si palaço do ta mbyllesh .
  Çlind nga mace do gjuaj gjithmon per mi .

 4. Ejani ti japim cmundemi Shqiperise- thote Ramazani. O Ramazan, ne po i japim cmundemi se po punojme gjithe diten per nje cope buke por ti qe po vjedh sa mundesh, kesaj si t’ja bejme?!

  Ramazan, do te qihen robt se shpejti se zullumi keputet kur trashet.

 5. ne na qihet nena ne pune nga mengjesi ne darke per vite, banda jote ate djerse e vjedh per nje dite

  ne jemi te deshperuar pa asnje shoprese ti tall trapin nga mengjesi ne darke na dhunon perdite

  ne kerkojme nje shpetim nga banda jote , qe na vjedh e dhunon cdo dite ,

  ti zgjohesh cdo dite me banden tende si te organizohesh fuqizohesh me shume

  po fiton cdo dite nje popull psikopat si vetja, qe nga deshperimi sheh shprese te humnera

  bashkia e tiranes paguan rreth 50 milion leke ne muaj keshilltare, kameramane, montazhiere, instagramiste, ne 6 vite 3.6 miliarde leke propagande , djerse e popullit e derdhur ne ajer nga ciliminjte e bandes tende te madhe.

  ne skemi dinjitet , se na perdhunon banda jote cdo dite

 6. pra demokratet te braktisin partine dhe te kthehen ne te kuq

  shtet nje partiak me i fjale, goja leng i shkon

  e nxorri koken nga bytha e kristaqit, muti i kristaqit

 7. Ah si nuk kam nji grusht te fuqishem
  Ramabashes qe qesh mu ne zemer me ja ngjesh…
  Jepi zot fuqi Berishes
  Te na shpetoje nga keta te pa bese

 8. Berisha prek fundin, braktiset edhe nga grupi i Foltores, mungojnë Topalli, Nishani, Boçi, Paloka, Shehi dhe 44 mijë demokratët e referendumit

 9. Rama – leri te vriten qe te tronditen ne koke dhe ta kuptojne qe kane kaluar 30 vjet nga koha e dy gishtave perpjete, e sulmeve ne godina me sopata, cadra pistolete me helm, qe nje njeri qe ka kaluar gjysmen e jetes se tij ne komunizem nuk eshte e ardhmja, por e shkuara, qe lluna nuk eshte e ardhmja, por e shkuara

 10. dora jote e qelbur e solli gjithe kete situate , fillo me ato provokimet e tua ne parlamet deri sa i nxorre jashte dhe pastaj bere si deshe me komisionet e Rudines dhe Damianit Ja nxive jeten njerzeve i varferove i percave i ke lene te moshuarit me 150 leke ne muaj MASKARRA QE SE KA PASUR KURRE KY VEND
  VONON POR NUK HARRON

 11. Mbeshtetja e ketij perversi kryeminister nga SHBA qe pervecse i korruptuar tall edhe trapin me shqiptaret te irriton. SHBA te mos ndalet me Berishen por te na shpalle non grata edhe kete vemjen, Meten, Mediun & co . Te degdisen prapa hekurave te korruptuarit dhe minuest e demokracise ne keto 30 vjet. Rames sot i duket vetja i forte, i mencur, zot i shqiptareve por ai eshte aq i dobet sa mjaftoi nje proteste si ajo e tynelit te Kalimashit te meket e te dridhet si l
  egen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.