• |
ide | kryesore

Video misterioze/ Krismat që dëgjohen brenda PD para hyrjes së policisë

Arkiva, Syri i Lapsit, Të fundit

Në këtë video kur protestuesit pro berishistë arrijnë të hapin derën e blinduar të katit të parë në sfondin zanor dëgjohen disa krisma të çuditshme si të shtëna armësh. Eshtë pikërisht momenti kur ata kanë arritur të thyejnë portat e blinduara në të dyja anët, dhe pak momente para se nga kupola e selisë blu ti kërkohej ndihmë policisë për të ndërhyrë. Në betejën mes mbrojtësve të selisë dhe mësymësve që përdorin mjete të forta këto krisma të mistershme ngrejnë dyshimin se dikush ka qenë i armatosur në këtë konflikt. A nuk është kjo një indicie se prokuroria duhet të hetojë edhe për armëmbajtje?


©Lapsi.al


 

10 Comments

 1. “Video misterioze” “krisma misterioze” ????
  “Gaz helmues i hedhur nga selia e PD”
  Në godinë ishin të mbyllur edhe gardistë të Gartës së shtetit të ngarkuar për mbrojtjen e jetës së Bashës dhe të Alibeajt (nënkryetar i parlamentit), që janë të armatosur e në raste kritike mund të qëllojnë në ajër.
  Derisa nuk pati asnjë viktimë të qëlluar me armë zjarri, është qesharake të flasësh për “krisma misterioze”
  U pa se nga dyert e dritarët e godinës, u hodh një “tym i dendur i bardhë” që u quajt “gaz lotsjellës”.
  “Misterioze” ishte fakti se ndonëse ky tym u përhap tek protestuesit për gati gjysëm ore , nuk u pa asnjë prej tyre që të ikte me duartë në hundë.
  Vetëm kur policia hodhi me shumicë gazin lotsjellës, protestuesit u shpërndabë me vrap.

 2. Eshte mision i gazetarise se pashitur qe te thote te vertetat, ndonese ka gjithnje mercenzre te pashkolluar apo me jaka te bardha qe sulmojne…

 3. Eshte mision i gazetarise se pashitur qe te thote te vertetat, ndonese ka gjithnje mercenare te pashkolluar apo me jaka te bardha qe sulmojne…

 4. Sufllaqet e fuges me sufllaqet e bashkise ne sherbim te qurranjosit te shqupit..krisma ka pasur po ato kane qen diku larg se kohe lufte jemi..gazore gojore dhe bythore komentesh

 5. Është Sali Berisha, zonja e zotërinj, ai i çadrave pistoletë dhe thikave me helm në 21 janar. Është i njëjti që nuk njihte baxhanakun e tij që çmontonte predha me fëmijë, në “aksidentin teknologjik” të Gërdecit, me 26 të vrarë. Është Sali Berisha i kontrabandimit të naftës për tanket e Millosheviçit sepse siç do thoshte më vonë nuk mund të linte pa ngrohje kosovarët. Është Sali Berisha që i shtrëngonte dorën Alimuçës e Sudes për të thënë më pas lekët tuaja janë 100% të sigurta”.Shpellkaret maloke te salihut dhine ne breke nga nje kapsolle qe perdorin kalamajt e shpellkareve naten e vitit te ri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.