• |
ide | kryesore

Basha rëndon akuzën ndaj Berishës: Nuk erdhi për godinën, erdhi për vrasje!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha ka akuzuar sot Sali Berishën se në 8 Janar nuk pati për synim marrjen e godinës së PD-së, por për “vëllavrasje”. Basha tha se dhuna ishte e një njeriu në panik dhe në dëshpërim, i shoqëruar nga kriminelë që kishin për synim të godisnin demokratët brenda në seli. Deklaratat e Bashës në Neës24 vijnë dy ditë pas protestës së të shtunës, ku Berisha kërkoi të merrte selinë e Partisë Demokratike, por u pengua nga ndërhyrja e forcave speciale. “PD do të jetë më reflektuese, pas rrënojave të 8 Janarit” tha Basha, që nuk pranon të bëhet pjesë e një procesi zgjedhor që do t’i jepte fund konfliktit në PD.


14 Comments

 1. O lul kari,
  Berisha mund të ketë pasur në mend edhe të të përdhunojë, ti mund të akuzosh, por duhet të japësh FAKTE.

  FAKTET TREGOJNË SE TI ISHE PËRGATITUR EDHE PËR TË VRARË ME HUNJ, GAS E TË TJERA MATERIALE TË REZIKSHME QË PËRDORËN MERCENARËT E TU.

  Sado të hash mut, Berisha ta çjerri maskën, e panë të gjithë çfarë muti kishe qenë.

  Por ti duhet ta kesh të qartë, se misioni i jetës i Berishës dhe borxhi që Berisha ju ka demokratëve dhe votuesve të PD është largimi yt. 8 janari ishte fillimi, nuk ke pa gjë akoma.

 2. Jo Berisha erdhi te te shkerdhente gruan ty dhe Artur Zheit .pastaj ti fuste nje tegel dafllakut te Grides dhe sumaqes se Bardhit.

 3. Ky idiot e di shum mire qe eshte i vdekur per se gjalli ne shqiperi..thjesht kck dhe do zhduket per ne hollande bashke me bythecat qe e ndjekin…ose do fitojn llotarine amerikane si shume bukeshkale te tjere nga 97 e ketej.

 4. Turp, trillime dhe genjeshtra. Berisha nuk eshte engjell, por ty ta corri masken, ta zbuloje fytyren e vertete, ti je njesoj si Edi Rama, perdor te njejtat método dhe trillime.

  Gjuhe e vjeteruar dhe percarese. Hap garen dil votohu, mat forcat pa mbeshtetjen e Berishes, ta shofim sa vota do marresh.

 5. Justifikohu si te duash si te ka keshilluar ramiu
  Por esht e kote Muti dhe turpi ta ka

  mbuluar fytyre tradhetar ne gjenez

 6. Hijena e vucidolit eshte eitur per gjak dhe shume shpejt do shkaktoje viktima pasi mendon se keshtu do detyroje amerikanet ti heqin non grata Do marri pidhin e Sheqeres ne goje maloku i piset pasiUSA nuk nderron vendimin qe ka marre por do ta coj ne burg shpellarin 1000 vete qe paguan felliqsira e vucidolit nuk e shpetoin dot

 7. O te qifsha robt o shalngjit, po Sala vetem te te vrase me shkop shurre o pidhropsh se nuk ndyen duart njeri me nje burr kurve!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.