• |
ide | kryesore

Do vritet një deputet/ Alibeaj tregon si e priti familja deklaratën e Brahos

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një ditë para protestës së dhunshme në selinë e PD-së, Spartak Braho paralajmëroi se mund të vritej një deputet me inicialet E.A, duke i kërkuar këtij të fundit të bënte kujdes.

Enkelejd Alibeaj, i cili ishte deputeti i paralajmëruar, ka reaguar sot mbi deklaratat e duke u shprehur se ky lajm nuk e kishte shqetësuar aspak.


“Që të ngresh një tezë bazuar tek deklarata e Brahos nuk besoj që e meriton. Nuk ka burrë nëne që mund ta tutë, apo ta shantazhojë apo të bëjë negociata me disa parime të vetat. Jo të më shantazhojë mua Edi Rama apo dikush tjetër. Nuk ka për të ndodhur kurrë dhe për këtë i kam dhënë provat.

Me këtë çështje nuk merrem fare. Nuk i kushtova rëndësi deklaratës së bërë Brahos. Pati disa shqetësime nga ana e familjes. Nuk ka shoqërues nga Garda. Ditën e shtunë një këshilltar i imi tha të bëjmë një kërkesë, por nuk e kisha problem dhe në mënyrë miqësore erdhi një”, – tha Alibeaj në News 24.

10 Comments

  1. Paska ardhur në mënyrë miqësore gardisti ta ruajë siç erdhën miqësisht kriminelet brenda në SHQUP të ruajnë Lulushin

    1. Ti je i pa nder ky prokurori kriminel i enverit mir ta ka ber para 90 ta ka shkrdhyer fisin dhe sote gjen stre te ky mbrohesh me te robqir buk shkal

    1. Mire do te ishte, nje PLEH me pak. Po te jeshe I sigurt se nuk je ASKUSH qe dikush te beje duart pis me ty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.