• |
ide | kryesore

Shembet me tritol pallati i dëmtuar nga tërmeti në Durrës

-Instant, Lajme

Inspektorati kombëtar i mbrojtjes së territorit IKMT shembi me shpërthim të kontrolluar një pallat tjetër në qytetin e Durrësit.

Bëhet fjalë për pallatin 8-katësh nr 122, i cili gjendej pranë kryqëzimit në njësinë administrative nr 4.


Shembja e këtij pallati u përgatit nga IKMT dhe forcat xhenjiere të ushtrisë, pasi instituti i ndërtimit me anë të ekspertizës së thelluar kishte vendosur shembjen e tij.

Pallati në fjalë u shpall i pabanueshëm pas tërmetit të 26 nëntorit 2019 dhe banorët që jetonin aty u zhvendosën drejt shtëpive të tjera dhe jetojnë aktualisht me qira.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu